Internationale collectie modebrillen Oogmeting Spelmoment uit de seniores-wedstrijd Ajax 3 tegen EDO 2 stond bij de thee dan ook verdiend met 01 voor door een doelpunt van John van Meerlant, na goed aangeven van Henk Molenaar. In de tweede helft drongen de blauw-witten fel aan en dat resulteerde in de tiende minuut dan ook in een verdiende gelijkmaker. Na een half uur werd de eindstand 21 bereikt, toen de gastheren een geheide bui tenspelgoal maakten. Tot hun grote verrassing zagen ze echter dit presentje door de arbiter gehonoreerd. Hoewel Ajax daarna nog van alles heeft geprobeerd een draw te bereiken, slaagde het daarin niet. Laten we echter hopen dat deze wedstrijd de ommekeer betekent. Ziet de 00 uitslag tegen EDO 2 er uit als een ommekeer? Het valt te betwijfelen. Binnen de lijnen kregen de Haarlemmers vooralsnog de beste kansen en we hadden dan ook niet over geluk teklagen dat de ruststand 00 was, want de gasten hadden een paar dotten van kansen laten liggen. Daar echter ook Ajax niet echt een vuist kon maken, was deze brilstand terecht, maar voor ons teleurstellend. Na Contactlenzenadviseur Ziekenfondsleverancier Foto- en filmartikelen le klas kleur- en zwart-wit afwerking JAVASTRAAT 117 - TELEFOON 350117 acht wedstrijddagen staat ons team met drie punten onderaan, een plaats Ajax onwaardig. We hopen dat in ons volgende bulletin de stijgende lijn van Ajax 3 te kunnen vermelden. Ajax 4 moest in Utrecht tegen Utrechtse Boys 2 door vele blessures (in vier wedstrijden werden nu al 19! spelers gebruikt) opnieuw gewij zigd aantreden. Desalniettemin werd er voor de rust soms goed ge voetbald, maar het beslissende schot bleef steeds weer uit. Slechts één goal wisten we te scoren. Een inzet van Rob Overweg werd op de lijn gepareerd, maar in de rebound door Ted Merk afgerond. Na de thee begonnen diverse spelers zich te ergeren aan de warrig fluitende arbiter, nadat de Utrechtse Boys dit voor de rust hadden gedaan. Het peil van de wedstrijd zakte dan ook bedenkelijk. Toch kregen we nog een paar goede kansen, maar de Utrechtenaren, die hun kans roken kwamen steeds feller in de richting van Jos Vonk, zonder overigens erg gevaarlijk te worden. De gelijkmaker kwam echter een kwartier voortijd toch. Een presentje van de arbitrage. Bijeen vrije schop vanaf het middenveld werd Jos Vonk door een aantal tegenstanders in de tang genomen, waardoor de bal vrij het doel kon binnenzeilen. Eind stand 11. De thuiswedstrijd tegen Holland 2 werd een regelrechte aanfluiting. De krachtsverschillen in het veld waren waarschijnlijk klein, maar Ajax kreeg zoveel scoringskansen, dat het onbegrijpelijk was, dat er niet een of twee van werden benut. In dat soort gevallen verdien je natuur lijk ook niet te winnen. En dat gebeurde dan ook niet, erger nog. Holland profiteerde in het laatste kwartier koelbloedig en benutte twee kansen. Een verdiende 02 nederlaag derhalve. In Soest tegen SEC 2 zagen we een wedstrijd met twee gezichten. Voor de pauze dicteerde Ajax het spel, was agressief en doeltreffend. Via twee goede goals van Harol Lai hadden we op dat moment een verdiende 02 voorsprong. Na de hervatting was van dat alles niets meer over. Er werd angstig gespeeld, slecht geplaatst en veel balver lies geleden. Toen Jos Vonk zijn enige fout in deze wedstrijd met een doelpunt zag afgestraft, was het helemaal mis met onze Ajax-ploeg. Een ieder ging wat op eigen houtje lopen voetballen om een derde treffer te forceren en dat pakte natuurlijk helemaal verkeerd uit. SEC drukte door en met twee fraaie treffers hielden ze de punten zelfs in eigen huis. Na zes wedstrijden drie gelijke spelen en drie nederlagen, je gaat je afvragen of er nu misschien drie overwinningen volgen. Het begin is er want het Bussumse BFC 2 werd op Voorland met 30 geklopt. Helaas kunnen wij u weinig van deze wedstrijd melden omdat ondergetekenden deze ontmoeting beiden niet hebben kunnen bij wonen. Wij weten slechts dat het voor de rust via een goede kopbal 10 werd en dat daarna Ab Scheltema eindelijk tweemaal succes had met keiharde schoten. Defensief zat het allemaal wat beter in elkaar, zodat de Bussumers niet konden tegenscoren. Tegen koploper VVY 2 toonde Ajax 4 een van zijn beste wedstrijden van dit seizoen. Gezegd dient echter te worden dat de mensen uit IJsselstein ook een behoorlijke partij voetbal speelden. Het werd dan ook een aantrekkelijk schouwspel en al spoedig bleek dat de geluk kigste in deze ontmoeting zou zegevieren. Was Ajax het meest in de aanval, de counters van VVY waren beslist niet van gevaar ontbloot. Tien minuten voor het einde had VVY met een snelle uitval succes 01 en zoals al werd vermoed werd dit tevens de eindstand. Ook in Zeist tegen Saestum 2 moesten we met een 10 nederlaag genoegen nemen en opnieuw eigenlijk weer niet nodig. Duidelijk lopen diverse spelers vaak zichzelf voorbij en kunnen niet de rust opbrengen om de bal in de ploeg te houden. Ook dit keer was het balverlies veel te groot en toen Saestum ongeveer een kwartier voor het einde de leiding nam, waren we in feite een geslagen ploeg. Toch kregen we nog een ideale kans om in de slotfase langszij te komen, maar Max mikte de toegestane strafschop juist langs de verkeerde kant van de paal. Vijf punten uit negen gespeelde wedstrijden is natuurlijk veel te weinig. Wat het betekent als een van de vaste pionnen in je elftal wegvalt heeft Ajax 5 deze maanden aan den lijve ondervonden. Na een bijzonder goede start, werden de laatste vier wedstrijden allemaal verloren. Weliswaar waren we een paar keer wat ongelukkig, maar duidelijk werd dat de finishing-touch op het ogenblik geheel en al verdwenen is. Zowel tegen DEM 2, llpendam 2 als ADO 20 2 bleef de eindstand op 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 14