JONG AJAX De wil om van Ajax te winnen is vaak buiten alle proporties ook nooit een jeugdspeler na één slechte wedstrijd uit het elftal laten. Hij moet altijd de kans krijgen zich te herstellen. Dat zeg ik ze niet maar dat merken ze wel. Een speler weet zelf of hij goed of slecht gespeeld heeft. Wanneer iemand erg goed heeft gespeeld wordt daar ook geen speciale aandacht aan besteed, in de zin van: schouderklopjes, over dreven lofuitingen. Bij slecht spel wordt daar dus ook niets over gezegd; wanneer zo'n speler dan ziet dat hij de volgende wedstrijd toch weer staat opgesteld, geeft hem dat vertrouwen in z'n spel en levert hij een betere prestatie. Het elftal samenstellen gebeurt door trainer en leider. De trainer beslist, maar er is vrijwel nooit verschil van mening. De invloed van een leider op de prestaties van een elftal is bij Ajax in feite niet zo groot, omdat wii voor iedere groep juniores een trainer hebben, die bij de wedstrijden van de selectieteams aanwezig is. Het is meer een representatieve taak en op dat punt is het wel anders vergeleken met vroeger. Maar daarom niet minder boeiend. Weet je wat ik jammer vind? Dat het clubblad maar 1x per maand uitkomt. Ik vraag mij af of het niet mogelijk is 1 x per week een blad te laten uitkomen zoals bijna alle verenigingen in Amsterdam dat doen met alle gegevens omtrent wedstrijden, opstellingen, verslagen, uitslagen enz. Nu lees je in ons clubblad wedstrijden van weken geleden. Ik vind dat we het clubblad meer moeten gebruiken voor informatie naar buiten. Het bestuur moet regelmatig informaties vertrekken over allerlei zaken welke wij nu slechts uit de kranten moeten halen en ons daarbij maar moeten afvragen of het allemaal wel waar is wat er staat. Een clubkrant per week is ook aktueler en veel clubs doen dat ook. TOEKOMST Hoe ik de toekomst zie heb ik eigenlijk al aan het begin van de avond verteld: Ajax 1, plus C-elftal, 1 amateurelftal seniores, A1, B1 en C1 juniores plus (misschien) 1 A-pupillen elftal. Dit zou tevens kunnen inhouden dat bijvoorbeeld de scouting nog kritischer in kwaliteit zou kunnen zijn. Momenteel kan je nu eenmaal niet alle jeugdelftallen via scouting of selectie voorzien van allemaal zeer talentvolle spelers. In ongeveer een kwart zie je misschien enig perspectief, maar van de rest weet je van te voren dat het uiteindelijk toch niets wordt. Bij minder elftallen moeten de teams meer kwaliteit in huis krijgen. En over scouting gesproken, je moet eens weten wat voor toeren er uitgehaald worden alvorens wij een overschrijvingsformulier gete kend krijgen door de club waar de speler vandaan komt. Dat is soms helemaal niet zo'n eenvoudige zaak. Ondanks dat wij het spel vol komen eerlijk spelen: de clubs volledig inlichten wanneer wij een speler benaderen om bij Ajax te komen spelen, beloven dat wij des noods de speler zelf weer terug brengen, wanneer hij bij Ajax niet voldoet en dan nóg is het soms een moeilijke zaak medewerking van de andere clubs te krijgen. Op zich misschien geen vreemde zaak; iedere club wil z'n beste spelers behouden. Zou ik ook doen. Maar ja. De Jeugdcommissie werkt geweldig. Het is werkelijk een 'gouden' ploeg. Jan Neefjes waakt als een kloek over z'n kuikens en hij heeft de goede eigenschap om niets te vergeten. Weet je wat wel een nadeel is van ons werk als jeugdleider? Je ziet zo weinig Ajax 1 spelen. Ik heb het elftal dit jaar nog niet aan het werk gezien. Toch wel jammer. Het moet nu met het team een stuk beter gaan in het veld. Ik heb veel vertrouwen in Leo Beenhakker en Bobby Haarms. Als je ziet hoe de jeugd met sprongen vooruit is gegaan onder leiderschap van Leo dan moet hij ook in z'n nieuwe functie ver komen. Het is een man met ontzettend veel praktijkervaring, is bezeten van voetbal en spreekt de voetbaltaal als geen ander. Ik zie wat dat betreft de toekomst voor Ajax optimistisch tegemoet en durf te stellen dat over een kleine 2 jaar Ajax een elftal in het veld heeft van vrijwel louter spelers uit eigen school." Tijn Middendorp Ons elftal trad voor de eerste competitie-wedstrijd, seizoen 1979- 1980, aan tegen Jong-Excelsior met Sjaak Storm onder-de-lat, verder: Jan Weggelaar, Rik v. d. Boog, Gaby Martinez en Frank Janssen achter, René Kraay, Siegfried Roosbald en Martin van Geel midden, John Cornet, Peter v. d. Hengst en Ruud Kaiser vóór. Als wissel spelers: Dick Trock, Guido Pen, John Holshuyzen en Philip Uit den Boogaard. Hoe sterk we in de meerderheid waren, daarvan getuigd wel de eind uitslag: 71 voor Ajax. Daar op Woudensteyn schoot Siegfried Roosbald ons na 20 minuten naar 10, gevolgd door een goal van Peter v. d. Hengst. In een vrij snelle opéénvolging kwamen vóór de rust er nog drie doelpunten van Martin van Geel bij, waarna het in de tweede helft Peter v. d. Hengst was, die uit een rush van Ruud Kaiser er 50 van maakte. Toen was het wéér Martin die zich aandiende voor het halve dozijn en Philip Uit den Boogaard met een kogel-in-de-hoek de Excelsior-doelman voor de zevende keer naar het net deed gaan. Uiteindelijk redden de Rot terdammers de eer als gevolg van een fout in onze defensie. Aan de Middenweg tegen Jong-FC Vlaardingen werd het ook een overwinning, zij het wat meer bescheiden. Een 31 eindstand bracht ons beide punten. Peter v. d. Hengst nam de eerste twee goals voor zijn rekening, waarna een onattente Ajax-verdediging de voorsprong deed verkleinen. Tenslotte was het John Cornet, die aan alle onzeker heid een einde maakte. Wim Schoevaart Tegen Jong-DS '79 te Dordrecht werd het een wedstrijd met maar weinig hoogtepunten. De gastheren gingen fel van start, maar onze defensie onder leiding van captain Rik v. d. Boog gaf geen krimp, ja, we namen zelfs het initiatief óver. Na 10 minuten een keurige kopbal van Peter v. d. Hengst, doch toen de bal in het net belandde, keurde de 'ref' het doelpunt af. Onbegrijpelijk! Maar ons overwicht kwam enige tijd later toch tot uitdrukking toen een voorzet 'tweede paal' van Guido Pen fraai door Philip werd ingekopt. Na de rust eenzelfde beeld; zo af en toe wel een tegenstoot van de thuisclub, maar dan stond daar altijd nog onze doelman Peter Jager. Een kwartier voor tijd ongeveer werd de strijd beslist. Frank Janssen gaf een verre pass aan Peter en diens trekbal op-maat werd door John Holzhuyzen fraai afgewerkt (20). Daar bleef het bij. Drie gespeeld, drie gewonnen prima, maar het zware werk moet nog komen. Maar, gezien de kracht van het elftal kunnen we dat met vertrouwen tegemoet zien. A. Kraan Vaste rugnummers Jong-Ajax (seizoen 1979-1980) Jac. Storm 1; Hans Bergsma 2; Gaby Martinez 3; Frank Janssen 4; Rik yan de Boog 5; John Holshuysen 6; John Cornet 7; René Kraay 8; Peter yan de Hengst 10; Siegfried Roosblad 11; Philip Uit den Boo gaard 13; Jan Weggelaar 15. Indien Guido Pen en/of Martin van Geel meespelen, zullen zij een der nummers 9, 12 of 14 dragen. Sigarenmagazijn Bennie Muller Voorverkoop alie wedstrijden, óók uitwedstrijderl Ajax Toto-inleveringsadres voor Ajax - BPC - Spartaan - Maccabi - SVA Haarlemmerstraat 96, telefoon 220431 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 9