Presidentieel Zoals in de laatst gehouden Algemene Le denvergadering overeengekomen, zal voort aan getracht worden via ons clubblad wat meer informatie vanachter de bestuurstafel aan de leden en donateurs te verstrekken, of daar waar bijvoorbeeld de Pers onjuist resp. onvolledig is, de juiste situatie weer te geven. Ik denk o.a. aan het destijds door ons vanuit de Ledenraadsvergadering dd. 7 juni jl. aan het ANP opgegeven uitvoerige communiqué, dat óf helemaal niet, óf onvolledig werd ver meld; deze officiële mededeling is toen in het 'Ajax-Nieuws geheel aan de leden bekend gemaakt. Die meerdere berichtgeving dan. is, daar waren wij het als Redactie volledig over eens, het best op zijn plaats in deze bijdrage, 'Pre sidentieel'. Dat zal in het begin zoals bij zovele dingen wat moeten inwerken, maar komen doet het in ieder geval wel. Wat ons achter de bestuurstafel zeker bezig houdt is onder andere dat we moeten zien de inkomsten en uitgaven zoveel moge lijk op één lijn te stellen. Dat is sterk afhan kelijk van de vriendschappelijke wedstrijden in het buitenland, dat is ook zeer afhankelijk van hoeveel ronden Europa Cup we spelen en dat is in belangrijke mate afhankelijk natuurlijk van de normale toeschouwers aantallen bij de competitie-wedstrijden. Voor mij is het een zorgelijke factor: hoe krijgen we het publiek weer naar de wedstrijden, hoe hou'je ze op de tribunes. Hiervoor is natuurlijk nodig: een goed lopend elftal waarnaar de mensen graag komen kij ken. Maar dan nog is. wat die bezetting op de tribunes betreft de zaak in Amsterdam een stuk moeilijker dan elders, dan bijvoorbeeld in Rotterdam. Als je dat nu weer bij Feyen- oordAjax zag, hoe vol De Kuip was, dat is toch ongelooflijk. Trouwens bij al onze uit wedstrijden, noem maar op: Willem II, Vites se, AZ '67 Natuurlijk is 'uitverkocht' bij AZ '67Ajax en FeyenoordAjax een klare zaak, maar ALLE clubs die thuis tegen Ajax spelen maken een betere recette dan wij bij de return. Dat is gewoonweg zo. Maar wel een probleem, vindt u niet? Wat verder onze inkomsten aangaat, die moeten we krijgen uit 'marchandising', dus uit sponsors, reclameobjecten e.d.; daar zijn we druk mee bezig via Inter Football. Op dit moment hebben drie sponsors, voor Ajax gekozen Hun namen houden we nog even achter, tot dat de handtekeningen ge plaatst zijn. Het betreft hier in ieder geval drie nationale- resp. intenationale ondernemin gen. Dan is daar "ook nog het nieuwe scorebord, dat, naar wij aannemen begin volgend jaar gemonteerd zal worden. Daarop is o.a. in het middenvak een 'display' waarop wij adver tenties kunnen verkopen, waar we spel momenten kunnen terugdraaien enz. Aan de uitgavenkant gaan we, wat het aantal contractspelers aangaat, terug naar tussen de 26 en 28: momenteel is het aantal 27. We zullen daarmede onze post: salarissen be langrijk verlagen en ik geloof dat op deze wijze reeds na afloop van dit seizoen er een evenwicht zal zijn gekomen. Overigens, ook nu (1978-1979) was het exploitatie-verschil nooit groter dan pakweg tussen de 200.000 en 400.000 gulden, zonder natuurlijk de transfers daarbij in aanmerking te nemen En dan moet onze jeugd doorstoten; we zijn al bezig met Tonny Blanker. Maar verder dient zich nog een hele rij talent aan. waardoor dus onze investeringen op de transfermarkt beperkt blijven, wat weer bete kent, dat wij een belangrijk plus-saldo op onze rekening krijgen. Dus wat dat betreft, zie ik de toekomst wel met vertrouwen tege moet En kom ik nog weer even terug op dat 'zor genkind de publieke belangstelling, dan zijn er natuurlijk nog meer factoren die te genwerken, zoals bijvoorbeeld de qua open baar vervoer slechte verbinding met ons Sta dion. de nog slechtere parkeergelegenheid. Het is nog steeds een raadsel dat zo n terrein niet is aangelegd op die bulterige grond, even voorbij het eindpunt van de tram (bocht Middenweg/Muiderstraatweg) daar waar nu door brommers en motoren gevaarlijke ca prioles uithalen. Een nutteloos gedoe dus. Al jaren hebben Ajax-bestuurderen daarover met de gemeentelijke autoriteiten gespro ken. Tevergeefs. Er wordt niéts maar dan ook niets gedaan. Intern, binnen de muren van ons Stadion valt er ook nog wel het een en ander te regelen Zo zijn er weinig mensen die om halféén aan wezig willen zijn voor een wedstrijd die om half drie begint En dat gezien de omstandig heid dat bepaalde personen vroegtijdig de beste plaatsen 'reserveren', door het leggen van zit-kussentjes, zich daarna verwijderen (o.a. Restaurant), maar daarmede wel be werkstelligen dat iemand die later komt, soms niet eerder aanwezig kan zijn, nimmer op een door hem gewenste plaats kan gaan zitten. Daar gaan we zeker wat aan doen; zo gauw mogelijk moeten we die situatie uit de wereld helpen, door het creëeren van ge nummerde plaatsen (stoeltjes). Verder is het dringend nodig dat onze service tegenover het publiek verbeterd wordt wat betreft de consumpties. Ik bedoel dat iederéén, ook de mensen van bijvoorbeeld de Reynolds-tribu ne, hun drankje, broodje en wat dies meer zij, kunnen krijgen. Dan moet ons Stadion zelf noodzakelijk hier en daar opgeknapt worden. Dat kost inder daad veel geld en waarschijnlijk daardoor is het onderhoud wat achtergebleven. Maar ja. je kunt niet alles in één jaar rechttrekken. Zo. dat is allemaal misschien meer gespro ken vanuit het hart dan vanachter de be stuurstafel. Maar ik heb u nu eens en dat houdt ook de andere bestuursleden natuur lijk bezig deelachtig willen doen zijn in een deel van onze zorgen, goede vooruitzichten, plannen etc. en dat alles voor een juiste gang van zaken bij uw, bij onze club Ajax. Ik heb hierover de club Ajax aan het eind van de Algemene Ledenvergadering het een en ander gezegd, behoef dat hier niet te her halen omdat het naujwkeurig staat vermeld in de Notulen van die bijeenkomst, opgenomen in dit clubblad. Gaarne tot de volgende keer. A. Harmsen 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 5