Helsingin JKAjax (18). Ruud Krol benut penalty kopbal van Lerby. Een goal met de nodige 'troublesvraag: stond Ton Blanker bij het afspelen van de bal door Schoenaker wel of niet hinderlijk buitenspel. De grensrechter vlagde, de scheidsrechter schudde zijn hoofd van 'neen' en doelman Van Breukelen, die ook buitenspel vermoedde, omdat de 'linesmanzijn vlag omhoog bracht, stak geen hand uit. Zoals we reeds zeiden: herrie, protest bij de gasten, maar de heer Severein bleef bijzijn besluit. Dat was tenminste wel consequent. Na de pauze 20 door Arnesen (weer goed op dreef) 21 werd het door Rietveld (mooie goal). Lerby knalde ons naar 31, maar nog gaf Utrecht de strijd niet op en een fraaie kopbal maakte Piet kansloos. Dat (32) was dan wél het einde, van een niet grootse partij. Topper FEYENOORDAJAX Toen ons enkele weken geleden 's avonds de uitslag van AZ '67—Ajax werd medegedeeld, geloofden wij die 23 niet en belden daarom nogeens met ANP 214214. 't Was zo: 23. Zaterdagavond een gelijke situatie: 40 Niet te geloven weer bellen inderdaad 40! Eerste reactie: wat een afgang. Maar mede-redacteur TUN, natuurlijk in De Kuip aanwezig denkt daar an ders over en we citeren wat hij o.a. schreef in het programmablad onder het opschrift 'vallen, opstaan en doorgaan': zo rampzalig als sommigen doen voorkomen lijkt mij overdreven. Na zeven ont moetingen de eerste wedstrijd verliezen en dat tegen een ploeg die op dat moment duidelijk de betere is eh ook nog Feyenoord heetIn feite is niets abnormaals gebeurd; Ajax heeft wel meer van Feyenoord verloren en andersom ook, maar dat wil toch niet zeggen dat er nu bij ons plotseling helemaal niets meer klopt. Ajax speelde in Rotterdam 2 niet slecht, maar Feyenoord was beter, niet op alle punten maar wel de belangrijkste. Daar is ongetwijfeld van geleerd. Geleerd o.a. dat winst in een uitwedstrijd tegen AZ '67 nog niet bete kent dat 'de vormal weer terug is. Aldus terecht: vallen, opstaan en doorgaan Simon Tahamata scoort

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 2