J. STROOBER SIGARENMAGAZIJN al binnen te hebben kwam Elinkwijk met twee tegentreffers op gelijke voet. Onze medespeler Willemse bracht ons toch weer aan de leiding (32) door het benutten van een vrije trap door de Zuilenaren weer teniet gedaan (33). Maar tot onze grote vreugde was het invaller Rijkaard die tenslotte toch nog de volle winst in De Meer wist te houden (43). De hierna volgende wedstrijd thuis tegen Blauw-Wit A1 was, van Ajax-zijde, van goed gehalte. We speelden weer met het 4-3-3- systeem. Aanvankelijk liet Ajax zijn tegenstander teveel voetballen, waardoor er voor deze kansen ontstonden. Maar na een kwartier trokken onze jongens het spel volledig naar zich toe en Blauw-Wit wankelde toen Willemse ons op 10 zette. Kort voor rust had Ajax de partij kunnen beslissen, maar de kansen bleven onbenut. Ook werden nog twee doelpunten afgekeurd. In de tweede helft wilde Blauw-Wit wel wat aan de achterstand doen hetgeen harder spel betekende. Als gevolg hiervan werden twee Ajax-spelers voor 5 minuten aan de kant gezet. Wim Kieft met twee treffers deed Ajax afstand nemen van zijn opponent en de wedstrijd verder rustig uitspelen. (Twee keurige verslagen van Jan Tolhuyzen. Jan, zó en bedankt.) De JUNIORES A2 openden de competitie met een uitwedstrijd tegen AFC A1. Altijd een moeilijke opgave. Dat bleek ook wel uit de rust stand 20 voor AFC! In de tweede helft werd door Ajax 'alles-of- niets' gespeeld. Gelukkig kwamen we snel op 21 door Van Eyck, zodat er nog niets verloren was. Dezelfde speler bracht ons niet alleen op gelijke voet, maar zette de stand tevens op 32 in ons voordeel. Heerings vergrootte deze voorsprong tot 24 en v. d. Velde tot 25 door een vrije trap knap te verzilveren. Nu, dat was alles bij elkaar zeker een grootse prestatie. Dat AFC nog 35 scoorde was verder van geen belang. Alles met elkaar een uitstekende tweede helft. Viggo Waas Thuis tegen NFC A1 kwam Ajax fel uit de 'startblokken'. En dat leverde al spoedig succes op toen een fout in de NFC-defensie door Frank Kroon werd afgestraft (10). Een zeer goed opgezette aanval tussen Mark Vrolijk en Paul van Eyck rondde laatstgenoemde goed af (20) terwijl invaller De Roof bij de rust de stand op 30 bepaalde. Na de thee werd het al spoedig door onze linksbuiten 40 en toen begon een spel van kat-en-muis. Viggo Waas, na lange afwezigheid weer present maakte voor de laatste 20 minuten zijn rentrée. Door Rob Been kwam de stand op 50, Jan v. d. Velden (penalty) 60, Paul van Eyck 70 en 80, terwijl Rob Been twee doelpunten scoorde die de eindstand op 100 voor Ajax brachten. In Amsterdam-Noord tegen DWV A1 moest Ajax het hoofd buigen. De tegenpartij bleek over een zeer goed elftal te beschikken dat bij de thee een 10 voorsprong had. Na de hervatting was het al spoedig 20 en als we een oorzaak voor het Ajax-falen moeten aangeven dan is het wel, dat ons middenveld slecht op dreef was, niet voldoende terugkwam, waardoor de Ajax-verdediging de bal moeilijk kwijt kon. In de tweede helft een ander beeld. Ajax constant in de aanval maar een goal bleef uit. DWV vergrootte desondanks de voorsprong tot 30 waarna Paul van Eyck via een kopbal alsnog de eer kon redden. Laten we vaststellen: DWV won verdiend. Ook thuis tegen Uithoorn A1 konden wij de winst niet binnen halen. Wel namen wij na enkele minuten door Paul van Eyck de Haarlemmerweg 25, AMSTERDAM Tel. 020-842281 (na 18.00 uur 02990-27159) Voorverkoop AJAX en Olympisch Stadion Inleveringsadres van Lotto, Toto en Supertrio leiding, maar uit een vrije schop kwamen de gasten weer op gelijke voet met ons. Evenals vorige week liet ook ditmaal het plaatsen van ons veel te wensen over. Na de thee scoorde onze 'laatste' man Marco de Groot (21). Maar opnieuw werd het gelijk (22). Onze verdedi ging stapelde fout-op-fout, waardoor we 23 achter kwamen, maar Rudi Mulders zag kans nu onzerzijds de balans in evenwicht te bren gen (33). Maar opnieuw werkte onze defensie slecht weg en gaf daarmede zelfs de halve winst uit handen (34). Jammer, maar waar! JUNIORES B1 Deze selectie speelde, vóór de competitie begon een aantal vriend schappelijke wedstrijden, waaruit wij noteren: Fortitudo-tournooi: finale Ajaxfeyenoord 30, Voorschoten B1Ajax B1 09; EDO- tournooi 2e prijs omdat in de finale DCG de strafschoppen beter nam; WFC A1Ajax B1 17; KFC A1Ajax B1 28; Ajax B1Lelystad B1 1611; ZVV B1Ajax B1 1—7. Nu, wel resultaten die de burger moed gaven voor het a.s. seizoen. En hoe dat begon (in het kort): AjaxBI—DWSB1 Tegen een altijd gevreesde tegenstander, dus. Nu, de blauw-zwarten werden volkomen overklast door schitterend 'totaal-voetbal' van Ajax. Einduitslag 71 WA B1 zou op eigen terrein het volgende slachtoffer worden. Zeer verdedigend spelend, waarbij men zelfs helemaal tot in eigen strafschopgebied terug trok, kwam de thuisclub er met een 40 nederlaag nog genadig af. Een 'topper' altijd: AjaxBlauw-Wit. Welnu, onze tegenstander heeft, met hand-en-tand verdedigend, de stand in de eerste helft nog dubbel blank kunnen houden. Maarnadethee washettoch afgelopen met ze en kon de terugreis met een 30 nederlaag worden aanvaard. In Uithoorn tegen de 'B1' van die naam, werd de wedstrijd voor de spits van de thuisclub al heel ongelukkig begonnen. Deze sportvriend, Charles ten Have, kwam na slechts enkele minuten zo onfortuinlijk te vallen dat hij zijn pols brak. Van harte wensen wij hem vanaf deze plaats namens de Ajax-spelers en hun leider een spoedig herstel toe. Door een penalty kwamen we voor het eerst in dit seizoen op een achterstand te staan. Maar nog voor de thee was deze stand omgebo gen in een 12 voorsprong voor Ajax. In de tweede helft legio kansen, maar o.a. het houtwerk stond een grotere uitslag in de weg. Slechts éémaal werd de doelman van Uithoorn nog gepasseerd. Aldus 13 voor Ajax; al met al geen slecht begin van het nieuwe seizoen. R. Been De JUNIORES B2 hadden een uitstekende start, met name een 31 overwinning op het thuis spelende elftal van RKAVIC B2. En dit on danks o.m. de physiek grotere kracht van onze tegenstanders. De thuisclub heeft het onze jongens geen moment moeilijk kunnen maken. Winnie Haatrecht (2x) alsmede Herman Nieuwenhuis waren onze goalgetters. RKAVIC slaagde er nog wel in de eer te redden. Een week later tegen SDW B1 een zeer matige wedstrijd. Reeds in de eerste helft hadden wij de volle winst kunnen vaststellen. Maar, helaas slechts één doelpunt uit een scala van goede kansen. Dat gaf de tegenpartij na de pauze zóveel moed dat na een kwartier de gelijk maker kwam. Hierdoor wakker geschud, kwamen we terug, maar ook de deklat stond een beter resultaat voor ons in de weg. Over de partij Aalsmeer B1 tegen Ajax B1 (10) kunnen we kort zijn: gezien het zeer grote aantal gemiste kansen verdienden wij hier zeker geen overwinning. Volgende keer beter: kop op! En het ging beter die volgende keer: Rood Wit A B1 kreeg op Voorland met 20 klop. Wel was ook nu het aantal om zeep gebrachte kansen legio, vooral in de eerste helft, maar na de thee maakte eerst Paul Engers uit een hoekschop 10, welke voorsprong door Edwin Bakker naar 20 werd getild. Ook bij de JUNIORES C1 kan gesproken worden van een goed begin van de competitie, na een goede voorbereiding. Ziet u de cijfers: Ajax C1DWS C1 61; Lijnden C1Ajax C1 09; Ajax C1Blauw-Wit C1 72; Uithoorn C1Ajax C1 24.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 20