Kroniek ajax-nieuws De geachte lezerschare zal het ons, naar wij aannemen niet euvel duiden, dat wij hier voorbij gaan aan de, vele kolommen vullende berichten in de Pers o.m. aangaande weinig op prijs gestelde publica ties over de Ajax-Financiën (vooral de wijze waarop) in 'Het Parool', alsmede de alom beschreven affaire rond trainer Cor Brom. In al die Persmedia is juist of niet juist het een en ander in zó ruime mate gelanceerd, dat wij dachten hier te mogen zeggen: Ge beurd voorbij Het was alles bij elkaar geen pretje, maar ze 'vreten' Ajax nu eenmaal zo graag negatief! Wat Bestuur en Ledenraad in deze phase aanging, was het voor de aanwezigen in de bijzondere vergadering van 4 september (een zeer moeilijke bijeenkomst) treffend de onderlinge eenheid bij het behan delen van de verschillende problemen te mogen constateren. En dat was ook, gezien de sfeer waarin gewerkt moest worden hét grote pluspunt bij de besluiten dié weg te volgen welke in het balang van de club was. En niets anders! Aldus. Dat het slechts-enkele-dagen-oud zijnde trainer-coach duo: Leo Beenhakker-Bob Haarms ten aanzien van de A-selectie nog maar weinig had kunnen uitrichten als we het zo eens mogen noemen toonde de thuiswedstrijd tegen Haarlem. Anders gezegd: ons elftal was in deze ontmoeting waarbij uiteraard ook alle gebeurtenissen van de laatste dagen niet nalieten hun stempel te drukken duidelijk op het dieptepunt dat menigeen al had zien aankomen; een 11 gelijkspel tegen de drager van de rode lantaarn. Zeker, wat Haarlem aan VOETBAL presteerde was nul-komma-nul!, met name een einde loos terugspelen op de keeper en zelden het initiatief nemen voor een behoorlijke aanval. Als je je op déze wijze moet handhaven Maar hoewel we een paar maal dicht bij een doelpunt waren in één der laatste minuten bijvoorbeeld Cees Zwamborn) miste onze ploeg in deze ontmoeting toch kwaliteit en initiatief om, zoals verwacht mocht worden, met ruim verschil te winnen. Nu bleef het in de eerste helft 00, gaf Henning Jensen ons wel de leiding, doch kort voor tijd werd uit een corner de gelijkmaker voor Haarlem geboren, waarmede de gasten uiterst tevreden waren. Natuurlijk Zag de Ajax-gemeenschap gelet op de ervaring van AjaxHaarlem niet ten onrechte op tegen het treffen: AZ '67—Ajax op zaterdagavond 15 september jl.Begrijpelijk! Maar ziet, een herboren AJAX maakte in de kaasstad zijn entree. Kwam zelfs met 30 vóór te staan en dat was terecht want ons elftal speelde vooral in de eerste helft hoe noem je dat: een berenpartij! En wil men dan ons derde doelpunt (gescoord door Ruud Krol uit een strafschop, discutabel stellen, was na de pauze AZ '67 de betere partij en kwam zij met 32 nog aardig dichtbij, over het geheel genomen was deze zege aan Ajax-zijde verdiend. Een mooi succes ook voor de combinatie Beenhakker-Haarms. Onze doelpuntenmakers waren Dick Schoenaker na fraai werk van Wim Meutstege, Tscheu la Ling, een 'Beauty' met het linkerbeen langs Hovenkamp heen in de bovenhoek en dan de eerder gemelde straf schop, welke Ruud verzilverde. Aan AZ-zijde strafte Schouwenaar een ongelukkig moment in onze verdediging af en was het Kees Kist die voor de tweede Alkmaarse goal verantwoording nam. Een goede opsteker ook voor de eerste ontmoeting in het kader van Europa Cup I tegen Helsingin JK op de volgende woensdag (19 sep tember) in de Finsche hoofdstad. Want al behoren de voetballers uit Suomi zeker niet tot de sterkeren in de Europese competitie, het is toch altijd beter met wat meer over tuiging in het veld te komen (en dat misten we, zoals eerder gezegd vóór 'de slag' in Alkmaar) en zelfs dit soort tegenstanders toch niet te onderschatten. Hetgeen méér fataal is geweest Nu, dat is dan in de match onder leiding van de Rus SHKLOVSKI niet gebeurd. De uitslag 81 voor Ajax legt daar wel getuigenis van af. Tweemaal scoorden: Sören Lerby, Frank Arnesen en Simon Tahamata (o.a. een zeer fraaie kopbal) Tscheu la Ling en Ruud Krol, deze laatste uit een penalty één keer. Het tegenpunt ontstond ook uit een straf schop, die Piet nog wel stopte, maar de terugspringende bal werd alsnog ingeschoten (toen was het al 40). Een slechte dag voor onze penningmeester gelet op de return dd 3 oktober Ach, dat zou nog best eens kunnen meevallen. Daar dachten we vooral zondags daarop aan bij de ontmoeting AJAXFC UTRECHT. Want we kunnen echt niet aannemen dat er zo tussen de 16.000 en 19.000 toeschouwers waren om bij de Stichte naren Willem van Hanegem aan het werk te zien. Dan zijn zij teleur gesteld vertrokken. Misschien nogeens een enkele keer een opflikke ring van de 'oude rot', maarvoorde rest is het 'op', wat zijn top-voetbal betreft. Vooral conditioneelo.a. tempo-te kort FC Utrecht heeft lang geen slechte ploeg. Maar de wedstrijd werd min of meer ontsierd door de arbitrage. Heel vreemde beslissingen over- en-weerNeen, er mag dan in de persmedia de kritiek worden geuit over de kwaliteiten van spelers, trainers, managerswe dachten dat de 'kwaliteitenvan verschillende scheidsrechters het voetbal als kijk spel ook hinderlijk 'verknallen'Er wordt vaak veel-te-veel toege laten wat onbehoorlijk voetbal resp. onbehoorlijk optreden van de spelers betreft, terwijl aan de andere kant dikwijls voor het minste- geringste met de gele kaart wordt gezwaaid. Maar om kort over te gaan over AjaxFC Utrecht. Rust 10 door een Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1979/1980-Oktober 1979-No. 2 Abonnement (voor niet-leden) 20,per jaar Postgiro 123977-Gemeente Giro A 2800 Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp 88 88 |g Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401, Amsterdam-Oost Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk ff 'Grafica'b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. 99 99 Kopij voor het volgende nummer moet uiterlijk 31 oktober a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 1