JANSEN SCHILDERS BV NAC-Juniores A1-tournooi COMPETITIE Eerste dag In onze eerste wedstrijd moesten wij aantreden tegen Roda JC, een tegenstander die wij nog kenden van de finale van het RVC-toernooi uit het vorig seizoen. Er werd met een enorme agressiviteit en in hoog tempo gespeeld. Dit resulteerde na vijf minuten in een 10 voor sprong door John Holshuyzen, die een aanval over links bekroonde, door de bal onhoudbaar langs de Limburgse goalie te tikken. Roda JC stond onder druk en kwam nog voor rust op een achterstand van 20 door René Kraay, die op schitterende wijze een solo afrondde. Na de rust was Ajax opnieuw de betere ploeg, hoewel Roda JC meer tegen stand bood dan in de eerste helft. Gescoord werd er echter niet meer, zodat wij deze wedstrijd met een verdiende 20 overwinning afslo ten. Haarlem was onze tweede en laatste tegenstander op de eerste dag van het toernooi. Ons spel was beduidend minder dan tegen Roda JC. Het bleef tot diep in de tweede helft 00, tótdat Peter v. d. Hengst uithaalde met een schot dat via een Haarlems been van richting werd veranderd en zo buiten bereik van de Haarlemse keeper in het doel verdween. In de laatste minuten wisten we deze voorsprong te hand haven, zodat we na de eerste dag met twee gewonnen wedstrijden aan kop stonden in onze poule. Tweede dag De laatste tegenstander in onze poule was de winnaar van het Zilveren Botter-toernooi van verleden jaar, t.w. Waregem (België). De Belgen móesten van ons winnen om weer in de finale te kunnen komen. In de eerste minuten hadden zij de beste kansen, die echter niets oplever den. Een beetje tegen de verhouding in kwamen wij op een 10 voorsprong. Het was Philip Uitdenboogaard die uit een hoekschop de bal via de vingertoppen van de Belgische doelman in de uiterste hoek kopte. De Belgen waren volledig aangeslagen en kwamen niet meer in de wedstrijd. Vóór rust werd het nog 2Oen 30, respectievelijk door opnieuw Philip Uitdenboogaard na goed doorlopen op de keeper en Peter v. d. Hengst, die een uitstekende voortrekbal van John Holshuy- zen met het hoofd afwerkte. De illusie van de Belgen om dit jaar weer de finale te bereiken was nu geheel teniet gedaan. John Holshuyzen maakte er in de tweede helft nog 40 van en dit werd de einduitslag, zodat wij zonder puntenverlies ons plaatsten voor de finale. In de finale stond Ajax tegenover Feyenoord, dat eveneens zonder puntenverlies winnaar werd in haar poule. De finale werd een boeiend schouwspel waarin 22 spelers tot op de bodem van hun kunnen moesten gaan. In het eerste kwartier lieten wij ons verrassen en zodoende kwam Feyenoord via twee uitgespeelde kansen op 20. De wedstrijd leek al vroegtijdig beslist. We herstelden ons echter goed maar kwamen in die eerste helft niet verder dan een schot van Peter v. d. Hengst tegen de onderkant van de lat. Na de rust namen wij het heft in handen en drongen sterk aan. Het was Willem Kieft die na 10 minuten in de tweede helft voor 21 zorgde, door de bal in het lege doel te schuiven nadat de hele Feyenoord-defensie had gemist. Het was nu nog wachten op de (verdiende) gelijkmaker, die uiteindelijk ver in de tweede helft viel. Frank Janssen was de maker hiervan doordat hij de bal keihard koppend achter de Rotterdamse doelman in de touwen liet verdwijnen. 22. Vreugde bij Ajax, verbijstering bij Feyenoord. Menigeen dacht, dat wij in de resterende minuten nog door zouden drukken, hier kwam het echter niet van. Dus moest er verlengd worden (2 x 10 minuten). Beide partijen waren in deze ver lenging tegen elkaar opgewassen. De eerste helft van de verlenging leverde geen doelpunten op. Doch in de tweede helft van de ver lenging nam Feyenoord opnieuw de leiding met een beauty van een goal. Maar ziedaar: nog in dezelfde minuut was het John Holshuyzen die uit een onoverzichtelijke situatie voor het doel, de terugsprin gende bal, dwars door de hele Feyenoord-defensie in het net kogelde: 33. ledereen hield nu rekening met strafschoppen. Behalve John Cornet, want die scoorde in de op één na laatste minuut de winnende treffer. Met nog één tegenstander voor zich ging hij op het doel af en schoot toen onverwacht en effectvol in de uiterste hoek langs de verbijsterde Feyenoord-goalie: 43. Uitzinnige vreugde deed Johnny zowat onder de grasmat belanden. Door de grote inzet van de spelers en de fantastische begeleiding van de heren Beenhakker en Boerkoel werd voor de 6e achtereenvol gende keer een toernooi winnend afgesloten. Ter volledige informatie de eindstand van dit toernooi: 1. Ajax, 2. Feyenoord, 3. Volendam, 4. Haarlem, 5. Waregem, 6. Rot- Weiss Essen, 7. Roda JC, 8. Club Brugge. PS Ondergetekende mocht de prijs voor de beste doelman van het Zilveren Botter-toernooi in ontvangst mocht nemen. En dat vermeldt hij daarom hier, omdat hij daar niet weinig trots op was. Jaques Storm Aan het woord WILLEM KIEFT: We waren ingedeeld in de poule met: Lokeren, Sparta en Feyenoord. De eerste wedstrijd ging tegen LOKEREN. De goede wil bij Ajax was er wel, maar in zijn totaliteit liep het niet, waren we te onrustig. Toch wonnen wij uiteindelijk nog met 21 Tegen SPARTA ging het beter; het spel werd goed verplaatst, we waren meer aan de bal, en wonnen met 10. In de ontmoeting tegen FEYENOORD werd erg slecht gespeeld. En wat nog erger was: er werd totaal niet gewerkt. Onbegrijpelijk zo iets, een wedstrijd waarin we nota bene de finale konden vaststellen. Dat er nog wel het een en ander moet veranderen wil de 'A1dit seizoen goed draaien, bleek wel uit dit gebeuren. We wonnen uiteindelijk wel (30) van een (ook al) zwak Feyenoord. Dus toch nog in de finale en die ging tegen PSV. Ajax begon aggres- sief, wat al spoedig met een doelpunt werd beloond. Hierna lieten wij de Eindhovenaren het spel bepalen, in plaats dat dat van óns uitging. Na de pauze volgde zelfs 20 en we dachten al op rozen te zitten, m.a.w. de situatie werd te gemakkelijk opgenomen. Maar we werden wel even wakker toen twee blunders in onze verdediging de stand opeens op 22 zetten. Ongelooflijk hoe, ook hierna door AJAX zwak en lusteloos werd ge speeld. PSV won tenslotte verdiend na het nemen van strafschoppen. DWS A1—AJAX A1 (1—1) Deze als zeer zwaar aangemerkte wedstrijd is Ajax goed doorgeko men. We speelden met een verdedigend middenveld en 1 man in de voorhoede. Dit systeem werd redelijk goed uitgevoerd en leidde er toe dat we na een half uur spelen de stand op 10 in ons voordeef konden brengen door Berendse, die na een bekeken 'hakje' van L. Willemse, formidabel uithaalde. Na de thee werd de partij steeds harder, DWS viel steeds heftiger aan en 15 minuten voor tijd kwam dan ook de gelijkmaker. Thuis tegen Elinkwijk werd een teleurstellende wedstrijd. R. Das buitte een fout in de defensie van de gasten uit (10) een voorsprong die later door De Clerk tot 20 werd vergroot. Toen Ajax dacht de buit 1103 AV Amsterdam Gerenstein 514 Telefoon 907745/990513 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 19