Cornells Lomme Het gehandicapte kind 100 jaar georganiseerd voetbal in Nederland de hele defensie heen en Eddie kreeg alle tijd de juiste hoek te kiezen. Een sneu resultaat voor onze tegenstanders, maar wij dachten toch een juiste afspiegeling van de krachtsverhouding. In Utrecht verloren we volkomen onnodig van UW 3. In de eerste helft benutten Henk Molenaar en Rob van der Heijden de kansen niet en UW daarentegen kwam middels een vrije schop vlak voor rust op 10. Echte kansen wisten de gastheren zich niet te scheppen en pas kort voor 't einde werd het 20, toen Ajax alles of niets speelde; Henk Molenaar had daarbij de bal al tegen het Utrechtse houtwerk geknald. Ook in deze wedstrijd ging er in defensief en in aanvallend opzicht te weinig initiatief uit van ons middenveld. De thuiswedstrijd tegen SDO 2 werd opnieuw een draw en 't moet helaas gezegd worden: volkomen onnodig. Slechts de eerste minuten werd de bal rondgespeeld en was ieder steeds aanspeelbaar. Toen ook ontstond de eerste en enige Ajax-goal. Henk Molenaar passeerde twee tegenstanders op de linkervleugel en zijn voorzet belandde bij Ben van der Vegte die, met de rug naar het doel staande, de bal met een halve draai achter de verbaasde Bussumse goalie schoot. Alles leek toen te wijzen op een regelmatige overwinning. Ajax ging echter steeds slechter spelen en SDO rook zijn kans, maar ook bij onze tegenstanders liep geen echte goaltjesdief rond. De gelijkmaker ont stond heel onbenullig. Een als voorzet bedoelde bal verdween in de verste hoek achter onze verbaasde doelman Vogtschmidt. Een jam merlijk foutje: hij speelde overigens prima. Ajax 5 heeft opnieuw grootse plannen. Na drie wedstrijden prijken zij met vijf punten aan de kop van de ranglijst. In de eerste wedstrijd tegen De Meteoor 2 werd er voor de rust goed gevoetbald van beide kanten met een technisch sterker Ajax, dat na 25 minuten door Hans de Vos de leiding nam na een goede voorzet van Ben van der Vegte. Na de thee sloeg Ajax direct toe. Een schitterende pass van Rolf Grootenboer bereikte Ben van der Vegte, die voor 20 zorgde. Tien minuten later valt de beslissing als Hans de Vos alleen door mag gaan, omdat de hele Meteoor-defensie voor buitenspel blijft staan (30). Als we tenslotte De Meteoor vlak voor tijd tot 31 zien terugkomen is dat alleen nog van belang voor de statistiek. Uit tegen TOB 2 speelde Ajax opnieuw goed voetbal, maar het duurde toch tot halverwege de eerste helft voor Ajax tot scoren kwam. Frits Andriesse brak door de defensie en dat betekende 01Nog geen vijf minuten later was 't al 02. Hans de Vos werd onjuist afgestopt en uit een toegestane penalty schoot Hans zelf beheerst raak. Toen kort hierna een schitterende combinatie Rolf Grootenboer-Hans de Vos- Frans Grootenboer 03 betekende, leek er een monsterscore aan te komen. Hoe bedriegelijk echter. Nu pas begon TOB van zich af te bijten en kort voor rust resulteerde dat in een tegentreffer (13). Na de hervatting opnieuw een fel TOB dat de achterstand verder terug wist te brengen tot 23. Gelukkigerwijze stopte Martin Grootenboer een penalty en werd het kort voor 't einde 24 door Rolf Grootenboer, maar een zekere zege had toch nog aan een zijden draad gehangen. Thuis tegen medekoploper ZFC 2 bleef de beginstand tot het einde gehandhaafd in een wedstrijd waarin de verdedigingen overheersten. Gezegd dient wel te worden dat Ajax een groot deel van de wedstrijd met 10 man heeft moeten spelen, omdat Dick van de Berg wegens te hard spel de kleedkaner moest opzoeken van scheidsrechter Grobben. De Nederlandse Stichting voor het gehandicapte kind (NSGK) vraagt in het 'AJAX-NIEUWS' aandacht te willen schenken aan haar activi teiten. Deze betreffen dan de zorg voor kinderen die lijden aan diverse vormen van spasticiteit, spierziekten, open rug ofwel slachtoffer zijn van een verkeersongeval. Kinderen, die dikwijls zó ernstig lichamelijk gehandicapt zijn, dat zij gewoon onderwijs niet kunnen volgen (kleu ter-Basis-Mavo) en op regionale scholen Mytyl-onderwijs moeten volgen, bovendien door de zwaarte van hun handicap in een kinder huis verblijven. Dat en nog veel meer bijvoorbeeld later, begeleiding ten aanzien van verdere school en vakopleiding, is het werk van de NSGK. Het oude lied daar is veel geld voor nodig. Derhalve hier postgiro-nummer 552000, Gemeente Giro Amsterdam N. 1275, Kas-Associatie Amsterdam nr. 22.37.47.165, Alg. Bank Nederland nr. 54.40.36.522 Kom denk daar eens even over na. Die mensen willen bouwen, verder bouwen want er is al veel gedaan. Begin 1980 hoopt men de eerste paal te slaan voor het vijfde kinderhuis te Abcoude. En wat die financiën betreft: men heeft wérkelijk prachtige Kerst- en Nieuwjaarskaarten beschikbaar, in 5-kleurendruk dubbel de binnenzijde blanco voor uw persoonlijke groet, compleet met enve loppe in series van 10 kaarten ad 10, Geld s.v.p. overmaken op postgiro 29.84.600 NSGK. Hoewel wij natuurlijk niet voor alle gevallen van liefdadigen aard ruimte in ons clubblad kunnen inruimen (er zijn er helaas zo velen) meenden wij 'in het jaar van het kind', speciaal voor het gehandi capte kind een uitzondering te moeten maken. Als u er nu ook nog wat aan doetis de moeite niet vergeefs geweest. Dit jubileum is u ongetwijfeld bekend, zo ook dat van de KNVB nl. het 90-jarig bestaan van de Bond. Nu zijn er ter gelegenheid van een en ander herdenkingsmunten geslagen (doorsnede 30 mm) en zgn. 'muntenveloppen' In omloop gebracht, voorzien van de inmiddels bekende postzegel, met het poststempel 26-09-1979 zijnde de dag van de feestelijke herdenking te Rotterdam (wedstrijd HollandBelgië). De munten zijn in brons 5,en zilver 50,wat voor velen nog een redelijke prijs is om zich zo n 'Leeuwengroot', zoals de munt geheten is, aan te schaffen. Maar er zijn nog meer mogelijkheden bijvoorbeeld goud 14 karaat, dukaatgoud 22 karaat, de serie brons-zilver-goud, maar(u kent het gebaar van duim en wijsvinger Gaat u maar eens kijken in een der Magazijnen van DE BIJENKORF of vraagt u inlichtingen bij MONUMENT MANIFESTATIES BV, Postbus 23, 6660 AA ELST (Gelderland), telefoon 08819-4249/2468. Op een sloten een oude voetbalschoen Speelt Synfonia melodieën van toen Heeft u interesse, kom dan ook eens kijken, Met accordeonmuziek kunnen wij uw kennis verrijken De jeugd heeft de toekomst en doet allerlei Met muziek maken, maakt men iedereen blij Goal Goal Goal Zaaiersweg 1Ö0 AMSTERDAM Telefoon 449146 Lesavond: donderdag 19.00 tot 22.00 uur Inschrijven: 18.30 tot 19.00 uur 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 17