SENIORES-OVERZICHT Competitie 1979-1980 W. F. Schoevaart en W. W. Heisterkamp Reeds enkele weken is de voetbalcompetitie nu al weer op weg en dat betekent dat wij u verslag moeten doen van de resultaten tot op heden. Beginnen wij dan met het overzicht van de oefenperiode voor de competitie. Voor de vierde achtereenvolgende keer nam Ajax dit jaardeel aan 't internationale 'BurgemeesterSchampers-tournooi' in Uden (NB). Zoals we de afgelopen jaren gewend waren was de organi satie van FC Uden wederom voortreffelijk en in de persoon van hoofd leider Eric Ooyman zouden wij vanaf deze plek alle gastheren willëp- bedanken. Ajax was ingedeeld in groep A, met: Sparta Rotterdam (3e klasse KNVB), Viktoria Lippstadt (West-Duitsland), UD 19 (3e klasse KNVB) en Juliana Mill (2e klasse KNVB). In de eerste wedstrijd tegen Sparta bleef de stand 00. Er werd van onze kant goed gevoetbald, maar de afwerking ontbrak. Helaas moest Lai al na vijf minuten met een gebroken teen uitvallen en was 't voor hem verder afgelopen. Direct aansluitend moest worden aangetreden tegen Viktoria Lippstadt. De Duitsers waren in de eerste ronde vrij geweest en dat gevoegd bij 't mooie, maar benauwde weer, betekende een duidelijk voordeel. Verder dan één goal van Ron Oudendijk uit een vrije schop kwamen we niet en aangezien Viktoria hier twee goals tegenover zette, betekende dat een 12 nederlaag. Tegen het Bra bantse UD '19 wonnen wij met dezelfde cijfers. John van Meerlant rondde goed voorbereid werk van Ted Merk af (10) en nog geen twee minuten later werd een combinatie Oudendijk-Van Meerlant door George Helenklaken afgerond (20). In de tweede periode kwam UD '19 nog terug tot 21 en kreeg Ajax 't nog moeilijk, maar tenslotte sloten we de eerste dag toch af met een overwinning. De situatie was nu zo, dat we de volgende dag van Juliana Mill móesten winnen om in de finale te spelen; een gelijkspel betekende een 3e of 4e plaats en bij een nederlaag zouden we zelfs laatste kunnen worden. Het bleek dat Juliana te sterk voor ons was, hoewel de twee beslis sende goals pas in de laatste minuten vielen (02). Nu moesten penalty's tussen Ajax en Viktoria beslissen over de vierde of vijfde plaats in de poule. Hennie Henrichs, Ron Oudendijk, John van Meer lant, Marcel Koopman, Ed Lefeberen Henk Molenaar zorgden hierbij voor een 65 zege. Tegen NEC moest nu gestreden worden om de 7e en 8e prijs. Het werd een merkwaardige wedstrijd met zeven goals in de laatste dertig minuten (43 voor Ajax). Drie Ajax-goals ontstonden uit strafschop pen 2x Hennie Henrichs en Ron Oudendijk. Een vierde Ajax-straf- schop kwam tegen de paal. Ed Merk kwam de eer toe een normale goal te scoren. Na een schot van John Meerlant schoot hij de 'rebound' keihard in. Het tournooi werd uiteindelijk door Juliana Mill gewonnen, dat Feyen- oord (4e klasse KNVB) in de finale met 21 klopte. Deelnemende spelers: René Dekeling, Marcel Koopman, Ab Schelte- ma, Ed Lefeber, George Helenklaken, Ted Merk, Rob Ombre, Hennie Henrichs, Jan Letschert, Ron Oudendijk, John Meerlant, Harrol Lai, Henk Molenaar, Nol Boerkoel, Ger Meyer, Rob Hendriks. Trainer: Ben Muller. Verzorger: Rob Jon Ming. Leiders: de heren v. d. Zwaag, Alleman en Schoevaart. Een week later stond het internationale tournooi van PSV 'centraal'. De heer Brouwers en zijn staf hadden een sterke bezetting gefor meerd met Ajax, Borussia MG, Lierse SK en PSV. De talrijke toe schouwers, onder wie wij ook de algemeen voorzitter van PSV, de heer Groeneveld signaleerden, konden genieten van goed voetbal. Ajax lootte de eerste wedstrijd tegen de Eindhovenaren en verloor ongelukkig met 12. In de wedstrijd om de 3e en 4e plaats bleek Borussia veel te sterk en de Duitsers wonnen dan ook verdiend met 3—1. 16 De totale resultaten: AjaxPSV 12; BorussiaLierse SK 11 (Lierse won na strafschoppen); 3e en 4e plaats: BorussiaAjax 31 Finale: Lierse SKPSV 20. De overige Ajax-elftallen voetbalden op Voorland tegen respectie velijk Bloemendaal 1 en Bloemendaal 2 en een week later tegen twee combinaties van Excelsior uit Rotterdam. Resterende uitslagen oefenwedstrijden: BFC 1 (Bussum)Ajax comb.1 02; BFC 2Ajax comb. 2 06; Ajax comb. 1Bloemendaal 1 04; Ajax comb. 2Bloemendaal 2 75; Ajax comb. 1Excelsior comb. 1 31Ajax comb. 2Excelsior comb. 2 92. AJAX 3 De spits moest ditmaal worden afgebeten tegen AFC 2. Met onze sterk verjongde ploeg hadden we het niet gemakkelijk tegen de gerouti neerde Reds. Liefst vijf jonge spelers moesten worden ingepast: René Dekeling (keeper); Marcel Koopman en Peter Passchier (verdedi gers); George Helenklaken (middenvelder) en Ab Scheltema (voor hoede). Over 't algemeen kon AFC behoorlijk partij worden gegeven en slechts door twee foutjes van de hypernerveuze René Dekeling, hetgeen evenzovele goals betekende, plus gebrek aan afmakers voor in betekende een 20 overwinning voor de thuisploeg. Thuis tegen Hilversum 2 heeft Ajax zich keurig hersteld. Maar we hadden dan ook nog een appeltje te schillen met de mensen uit radiostad. In de laatste wedstrijd van de vorige competitie bleven we tegen degroen-witten in een harde wedstrijd op 11 staan en ontging ons daardoor het kampioenschap. Nu werd het 31 voor Ajax. In een wat vreemde wedstrijd waarin Hilversum het betere van het spel had, was 't toch Ajax dat de goals maakte. Drie maal scoorde John van Meerlant, waarvan eenmaal uit een penalty. Een aparte vermelding verdient René Dekeling, onze goalie, die ditmaal een zeer betrouw bare sluitpost toonde. In de altijd weer moeilijke uitwedstrijd tegen De Kennemers 2 werden Rob Ombre (blessure) en John van Helvert (werk) node gemist. Hoe wel Ajax de beste wedstrijd tot op heden speelde, trokken ze door twee ongelukkige momenten in de defensie met 21 aan het kortste eind. In de eerste helft vooral was Ajax oppermachtig, maar verder dan 01 na goed doorzetten van Ger Meyer kwamen we niet. Binnen een kwartier in de tweede helft hadden de gastheren de stand omgebogen naar 21 en hoewel daarna nog een donderend offensief van Ajax volgde, bleef de stand verder zoals hij was. Resumerend: twee punten uit drie wedstrijden, een niet al te beste start. Ajax 4 deed het niet beter. Ook hier werden slechts twee puntjes verzameld uit drie wedstrijden, maar daarbij is nog geen overwinning. Twee maal werd gelijk gespeeld en eenmaal verloren. 't Begon allemaal met de wedstrijd tegen Vreeswijk 2. In de combina tie liep 't nog niet al te best en aanvallend konden we nauwelijks een vuist maken. De defensie met Jos Vonk in de goal en Ger Meyer als uitblinker bleef voorlopig overeind, maar moest na circa een half uur capituleren voor een penalty. Jan Letschert en Rob Hendriks bleven de stuwende krachten in 't elftal, maar resultaat leverde dat niet op. Ajax werd wel wat sterker, maar de uitvallen van Vreeswijk bleven razend gevaarlijk en we hadden bepaald niet te klagen, dat de gasten twee ideale kansen om zeep brachten. In de laatste minuut bracht Ed Lefeber de partijen op gelijke voet. Een vrije schop op rechts ging over

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 16