IN MEMORIAM HANS DE VOS Waarom verder lopen als u op de Brink uw bloemen kunt kopen 9. Rondvraag De heer Van Minden deelt mede, dat hij van plan was geweest iets te gaan zeggen over het scorebord, maar nu hij heeft vernomen dat er een nieuw bord komt, zal hij daarvan afzien. Hij wil dat door het bestuur aan de spelers een absoluut interview verbod voor het gehele seizoen wordt opgelegd. Hij mist de laatste jaren de invaliden, die in wagentjes langs het veld zitten. Hij heeft het door de voorzitter Harmsen via de TV gehouden interview gezien en gehoord, waarin hij onder meer zei, dat hij van gedachte was dat Krol simuleerde. Ook al zou dit waar zijn geweest, dan had zijns inziens de voorzitter dit toch niet moeten zeggen. De voorzitter antwoordt resp. dat het bestuur tracht om het tegen woordige scorebord alsnog zolang te doen werken. Er schijnt een fout te zitten in het computergedeelte. Gelet op de persvrijheid is het bestuur niet bij machte aan de spelers een interview-verbod op te leggen; ten hoogste kunnen wij hen op het hart drukken, geen vraaggesprekken toe te staan. Niet alleen hij had twijfels omtrent de blessure van Krol, maar de gehele medische staf. Bij interruptie zegt de heer Van Minden, dat hij niettemin van mening blijft, dat de voorzitter het niet had moeten zeggen. De secretaris deelt, aangaande de invaliden mede, dat enige jaren geleden door de KNVB is opgedragen, dat rondom het speelveld een hek moest worden geplaatst. Het gevolg hiervan is geweest dat buiten dat hek niet voldoende plaats meer was voor invaliden-wagentjes. De voorzitter voegt hier aan toe, dat hij nog weieens wil laten nagaan of hiervoor op de 1e rij een oplossing te vinden is, mits dit niet met teveel kosten gepaard gaat. De heer Koomen wijst op het artikel van de journalist Ben de Graaf, verschenen in De Volkskrant nadat wij kampioen waren geworden. Onder meer stond daarin, dat Krol had gezegd dat na afloop van de wedstrijd niet eens champagne in de kleedkamer stond. Niet vermeld werd dat 's avonds alle spelers met hun dames in het Hilton Hotel bijeen waren waar de champagne in ruime mate heeft gevloeid. Hij heeft de idee dat de heer De Graaf ergens een kronkel heeft. Het interview betrekking hebbende op het ontslag van trainer Brom leek op een verhoor door de Officier van Justitie. Hij adviseert de voorzitter om meer van zich af te bijten op dergelijke onbeschofte vragen; zet u ze gerust maar eens in hun hemd. Vooezitter Harmsen antwoordt dat het bestuur niet reageert op der gelijke perspublicaties (De Graaf), maar er moet wel mee worden geleefd. De heer Schalm heeft een paar jaar geleden in een vergadering eens gezegd dat hij helaas had gecontateerd dat cijfers enz. bij de 'vijand' waren terecht gekomen. De leden van de Ledenraad hebben hierop nog al heftig geprotesteerd en gezegd dat het niet van hun afkomstig was. Tot zijn verwondering las hij een paar dagen nadat de jaarvergadering van de Ledenraad was gehouden, alle cijfers door de penningmeester in die vergadering bekend gemaakt, precies in de krant vermeld. Hij vraagt zich af hoe dat mogelijk was. De secretaris heeft medegedeeld dat er geen ingekomen stukken waren, maar de heer Melchers heeft hem een copie gestuurd van een brief van 1 september jl. gericht aan de Ledenvergadering, met ver zoek of hij erop wilde letten, dat deze brief werd voorgelezen. Tot slot wil hij het bestuur adviseren om na een wedstrijd geen jour nalisten toe te laten in het spelershome. De secretaris zegt dat inderdaad een brief van de heer Melchers is ontvangen en dat deze is behandeld in een bestuursvergadering. Omdat de voorgeschiedenis zich geheel heeft afgespeeld in de Ledenraad, werd het beter geacht om deze brief in de Ledenraad aan de orde te stellen. De heer Fischer merkt op dat als de brief is gericht aan de Ledenver gadering deze dan hier dient te worden voorgelezen. Met diepe verslagenheid ontving ik dinsdagmiddag 2 oktober het bericht aangaande het overlijden van HANS DE VOS. Hans, afkomstig van de vereniging 'De Eland' werd in 1964 werkend lid van Ajax en linksbuiten van ons derde elftal. Het seizoen daarop werd hij contractspeler in het B-elftal. Twee seizoenen later keerde hij weer terug in de gelederen van Ajax 3, voor welk elftal hij onafgebroken uit kwam tot en met seizoen 1977- 1978. Hans was een faire technisch bekwame speler. De laatste twee jaren kwam hij, zijn plaats in het Derde gaarne aan jongeren overgevend, voor het vijfde elftal uit. Hij was een prettige sportvriend en na het einde van zijn actieve voetballoopbaan voorbestemd als lid van één onzer commissies. Helaas is veel te vroeg een abrupt einde aan zijn leven gekomen. Mede namens de Seniores-Commissie, spelers en al zijn verdere Ajax-vrienden wens ik zijn echtgenote Cok, zoon Johan en verdere familie-leden veel sterkte toe in deze moeilijke dagen. Hans, rust zacht. W. F. Schoevaart De secretaris leest hierna eerst de brief voor die ere-voorzitter Van Praag betreffende een benoeming tot ere-lid van de heer Melchers heeft gezonden aan het bestuur. Daarna leest hij uit de notulen van de jaarvergadering van de Leden raad van 28 augustus jl. voor hetgeen door hem in de vergadering is gezegd. Tot slot leest hij de brief van 1 september jl. van de heer Melchers voor, gericht aan de Ledenvergadering. Na het voorlezen van het vorengenoemde vraagt niemand van de aanwezigen het woord. Voorzitter Harmsen zegt ten opzichte van de opmerking van de heer Schalm over de publicatie van de cijfers in de pers, dat door de leden vergadering de leden van de Ledenraad worden gekozen en het ge volg hiervan is dat de ledenraadsleden met de leden moeten kunnen communiceren over hetgeen in een vergadering van cte Ledenraad is besproken. De heer Fischer vraagt of de voorzitter wil mededelen wat hij in de buitengewone ledenraadsvergadering heeft gezegd, aangaande de wijze, waarop de betreffende journalist aan de gegevens is gekomen. Voorzitter Harmsen zegt dat hij nadat hij omstreeks 2.00 uur 's nachts was thuigekomen om half acht 's morgens werd gebeld en dat tijdens dit gesprek bleek, dat de betrokken journalist reeds op de hoogte was van dingen die de voorgaande avond in de ledenraadsvergadering was besproken. Hij vindt het een kwalijke zaak dat het complete verslag van de heer Brandsteder, aangevuld met transfercijfers, in de pers stond. Hij heeft bij de hoofdredacteur van de betrokken krant geïnformeerd hoe de journalist aan zijn gegevens gekomen was. Deze gaf ten antwoord dat deze het verslag van een lid van de Leden raad had ontvangen, na de wedstrijd VitesseAjax. De heer Schalm vraagt wat het bestuur en de Ledenraad hieraan gaan doen. 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 13