Ajasx 5 deed het stukken beter, want het elftal werd kampioen van de Reserve 4e klasse en promoveerde daardoor naar de Reserve 3e klasse, dus speelt het in het volgende seizoen in dezelfde klasse als Ajax 4. Gelukwensen aan de spelers, trainer en leider Heisterkamp voor dit prachtige succes. Van 2 tot en met 4 juni 1979 maakte Ajax via de Eurosportringorganisatie een trip naar Brussel. De bedoeling was om 2 wedstrijden te spelen, namelijk tegen RFC Tilleur en FC Hazelbeke. De wedstrijd tegen RFC Tilleur werd met 2-1 verloren en de wedstrijd tegen Harelbeke ging niet door omdat Harelbeke geen elftal op de been kon brengen. De 2e Pinksterdag werd toen maar een uitgebreide rondrit door Brussel gemaakt alvorens weer naar Amsterdam te vertrekken. De heer Blekkenhorst heeft schriftelijk medegedeeld, dat hij zijn functie van lid van de amateur seniores commissie aan het eind van het seizoen 1978-1979 ter beschikking stelde. Hierbij een woord van dank aan hem voor de jaren dat hij bereid was als leider van Ajax 4 te fungeren. JEUGDVOETBAL In de samenstelling van de commissie Jeugdvoetbal kwam ten opzichte van het vorig seizoen geen wijziging, behalve dat de heer T. Alleman aan de commissie werd toegevoegd. De samenstelling van deze laatste voor het seizoen 1978-1979 was als volgt: T. Alleman; A. R. Been; A. Boerkoel; H. Bijvank Jr.; C. A. van Eijden; J. A. van Eijden; W. M. de Geest; C. C. Harms; C. A. v. d. Wal en J. Neefjes, secretaris. De heren H. van Teunenbroek, M. Vischschoonmaker en het juniores A 2-lid T. van Teunenbroek waren bereid gevonden om de functie van begeleider van een pupillenelftal op zich te nemen. Tengevolge van ziekte was de heer Neefjes enige tijd verhinderd zijn functie als secretaris te vervullen. Tijdens deze periode nam de heer Bijvank het secretariaat waar. De heer Neefjes met de telefoon aan zijn bed was in die periode het Ajax-lid dat altijd telefonisch bereikbaar was. Aan de competitie 1978-1979 werd deelgenomen door: 3 juniores A-elftallen; 2 juniores B-elftallen en 3 juniores C-elftallen. Bovendien waren er nog 4 pupillen A-elftallen en 1 pupillen B-elftal. De commissie had de volgende taakverdeling gemaakt: Voor de zaterdagen: pupillen A 1 - J. A. van Eijden; pupillen A 2 - W. M. de Geest; pupillen A 3 - T. van Teunenbroek; pupillen A 4 - H. van Teunenbroek; pupillen B 1 - M. Vischschoonmaker. De trainers waren: L. Beenhakker: de juniores A 1 en tevens coördinator van de gehele jeugdtraining; D. W. de Groot: de juniores A 2, B 1 en B 2; C. Groot: alle juniores C-elftallen en alle pupillenelftallen. De juniores A 1uitkomende in de interregionale jeugdcompetitie, klasse A, behaalde wederom het kampioenschap van hun afdeling met grote voorsprong op nr. 2 Elinkwijk. Evenals verleden jaar werden de juniores A 1 van Haarlem kampioen van klasse B. De beslissing omtrent het algehele kampioenschap van District West I moest worden beslist in een uit- en thuiswedstrijd. De resultaten hiervan waren: Haarlem - Ajax 3-1 Ajax - Haarlem 2-1 Hierdoor was dus een beslissingswedstrijd nodig, die 7 juni 1979 op ons veld werd gespeeld en eindigde in een 3-1 overwinnning van onze juniores A 1waardoor dus het kampioenschap van District West I een feit werd. Het gevolg was dat mocht worden deelgenomen aan de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, die op 9 en 10 juni 1979 in het Sportcen trum te Zeist werden gespeeld. De andere afdelingskampioenen waren: Leeuwarden, MKC, NEC, PSV en Sparta. De uitslagen waren: 9 juni 1979: 10 juni 1979: PSV - Ajax Ajax - MKC Leeuwarden - Ajax Sparta - Ajax Ajax - NEC 0-2 6-0 0-2 0-0 2-1 Door deze resultaten was de eindstand: Ajax NEC PSV Sparta Leeuwarden MKC 4 3 3 1 1 9 7 6 5 3 12 - 8 - 9 - 9 - 2 - 1 2 5 3 5 0 - 24 Voor de zondagen: juniores A 1 - A. Boerkoel; juniores A2 - C. A. v. d. Wal; juniores A 3 - A. Alleman. juniores B 1 - C. A. van Eijden; juniores B 2 - A. R. Been. juniores C 1 - C. C. Harms; juniores C 2 - H. Bijvank Jr. juniores C 3 - A. Alleman. De administratie van de pupillenafdeling was wederom toevertrouwd aan de heer H. Bijvank Jr. Onze juniores A 1 werden dus kampioen van Nederland van de interregio nale jeugdklasse. Vanaf deze plaats gelukwensen aan de spelers, trainer Beenhakker en leider Boerkoel. Van de 7 juniores-elftallen behaalden 5 elftallen het kampioenschap van hun afdeling, te weten: De juniores A 1 en A 2, de juniores B 1 en de juniores C 1 en C 2. Ook in dit seizoen werden onze selectie-elftallen A 1 B 1 en C 1 wederom kampioen. Een resultaat waarop de gehele vereniging trots kan zijn en hartelijke gelukwensen aan de spelers, de trainers, de leiders en de overige leden van de commissie Jeugdvoetbal zijn mijns inziens hier zeer zeker op zijn plaats. Hulde! Nog zij vermeld dat de juniores Bergsma, Blanker, Holshuysen en Kraay met afwisselend succes in het Uefa-jeugdelftal speelden. Via een advertentie werd medegedeeld dat door Ajax op donderdag 19 oktober 1978 een instuif werd gehouden voor jeugdvoetballers van 8 tot en met 18 jaar. Spelers die reeds lid waren van een club konden uitsluitend deelnemen met een schriftelijk bewijs van toestemming van hun club. Ook was aan diverse verenigingen kennis gegeven van deze instuifdag. Ongeveer 450 jongens kwamen zich aanmelden, waarbij sommige van heinde en ver kwamen. Negentig jongens werden in eerste instantie geselecteerd, met de medede ling, dat zij tijdens de Kerstvacantie voor een tweede test zouden worden opgeroepen. 21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 21