Internationale collectie modebrillen Oogmeting Momenteel is het vrij moeilijk ieder jaar weer genoeg spelers van niveau te vinden die bereid zijn van de A-juniores naar ons eerste amateur-elftal over te stappen, resp. die voor Ajax4 of 5 bereid te vinden. Wanneer je wat meer perspectief zou kunnen bieden moet dat makkelijker kunnen gaan. Daarnaast heb je altijd de kans om goede spelers in de club te houden want, na 1 of 2 jaar kan iemand toch doorbreken naar een niveau goed genoeg voor een kontrakt. Er zijn bovendien van die twijfel-gevallen, spelers die misschien daarvoor op den duur wel in aanmerking zouden kunnen komen, maar nog niet op het moment, dat zij senior gaan worden. Ajax3 lijkt mij dan een goede tussenweg, maar die speler moet wél weten dat de mogelijkheid (kontrakt) bestaat. Iets anders is dat m.i. de club nu geen spelers behoeft te kopen om op de bank te zitten. Ik meen dat dezen binnen onze vereniging te vinden zijn. Op dit moment zeker. Ajax bezit een jeugd waar zo ontzettend veel talent in zit, ongelooflijk hoe dat zich heeft ontwikkeld. We bezitten m.i. misschien wel de talentvolste jeugd van Europa. Jeugdteams van Ajax doen mee aan toernooien waar vele grote clubs uit Europa aanwezig zijn en onze jeugd eindigt veelal als eerste. Zie bijvoorbeeld in Gro ningen: Ajax wint in de finale met 30 van AC Milan. (De A1 juniores zijn inmiddels kampioen van Nederland geworden - Red.) In het buitenland worden enorme successen geboekt. Je moet daarom je breedte in de selectie van het eerste elftal aanvullen vanuit de eigen gelederen. Daar zijn geen aankopen voor nodig. Ledenraad Toch worden die momenteel wel gedaan. Ja, dat kan, zoals je laatst zelf in je vraaggesprek met de heer Harmsen hebt vast gelegd. Indien er „gaten" zijn, die nog niet door waardig eigen talent kunnen worden opgevuld, zal er gekocht moeten worden. Dat is niet direct een zaak van de Ledenraad. Ingevolge de Sta tuten is de aan- en verkoop van spelers uiteindelijk een bestuurs- aangelegenheid, waarbij overleg wordt gepleegd met de tech nische leiding en de in samenwerking van bestuur en ledenraad (jaarlijks) benoemde technische commissie. Deze brengt op de jaarvergadering van de ledenraad - zo nodig ook op andere bijeenkomsten van deze - verslag uit van haar werkzaamheden en bevindingen. Kijk, die ledenraad bestaat uit 24 mensen plus het dagelijks be stuur, is totaal 27 man. Je kunt ntauurlijk niet aan iedereen gaan vragen of een bepaalde aan- of verkoop goed of slecht is. Dat moet je altijd maar afwachten. Er moet bovendien vaak snel en slagvaardig worden gewerkt en daarom terecht de beslissing bij het bestuur. Inderdaad, met verantwoording aan de ledenraad! Ik vind niet dat het aantal leden in de ledenraad te groot is, hoewel ik mij wel kan voorstellen dat president Harmsen de groep misschien kleiner zou willen zien. Ik ben daar dus geen voor stander van omdat je de kans loopt dat er in die kleine groep allerlei zaken worden bekokstoofd tussen een paar mensen met nauwelijks enige bekendheid. Wat wel moet gebeuren is een betere communicatie binnen de ledenraad. Er wordt onderling te weinig gesproken. Onlangs had ik het plan een bepaald onderwerp in de ledenraad aan de orde te stellen, ik had mij daar zeer goed op voorbereid en net toen ik op het punt stond van wal te steken sneedt mijn buurman hetzelfde punt aan, m.a.w. wij wisten van elkaar niet dat we met hetzelfde geval bezig waren. Dat is natuurlijk geen goede situatie. Men moet onderling weten wat we aan het doen zijn. Ik weet dat de voorzitter een groot voor stander is van delegeren, werkgroepen vormen die taken opge dragen krijgen, waarbij een woordvoerder benoemd wordt die namens de groep optreedt enz. Dit lijkt mij de meest efficiënte werkwijze. Helaas is van dit systeem nog niet veel terecht ge komen, maar ik hoop en verwacht ook wel, dat iets dergelijks er komt om zodoende gerichter te werk te gaan. Public relations Je kunt niet zeggen dat Ajax weinig in de publiciteit staat. In tegendeel, maar vaak ook uiterst negatief. Over wedstrijden wordt niet meer gesproken. Alleen randverschijnselen zijn blijkbaar belangrijk, afijn je weet hoe het is. Toch vraag ik mij af of al die slechte publiciteit van de afgelopen weken er zou zijn ge weest, wanneer de club de beschikking had gehad over een Public Relationsman. Een professioneel iemand die optreedt als woordvoerder van de club, die perscommuniqué's uitgeeft etc. Ik geloof dat Ajax zich op dit moment niet goed verkoopt. Waar om is er b.v. in de afgelopen weken tussentijds niet eens een perscommuniqué uitgegaan waar in had kunnen staan dat van al die verhalen in de pers weinig of niets waar was? Dat het bestuur die en die verklaring kon afgeven. Een club als Ajax kan in dit soort situaties niet z'n mond houden. Er moet m.i. ook meer geadverteerd worden. Laat de reclame op bussen en trams terugkomen, ondanks dat deze duur is, kweek bij het publiek meer belangstelling om bijvoorbeeld een seizoenkaart te kopen. Plak daar een abonnement op het clubblad aan vast. Het publiek moet meer faciliteiten krijgen, als b.v. genummerde plaat sen; mensen moeten nu lang vóór het begin van de wedstrijd kussentjes neerleggen om een goede plaats te hebben. Ik weet, het is een stokpaardje van voorzitter Ton Harmsen om daar een eind aan te maken, óók dat mensen nog op houten banken moeten zitten. En ach ja, ik geloof ook wel dat al dit soort zaken verbeterd zal gaan worden; het kost natuurlijk verschrikkelijk veel geld. Daarnaast zeg ik: bij PSV worden vóór de aanvang van het nieuwe seizoen 20.000 seizoenkaarten verkocht, waarom lukt dat bij Ajax niet? De „Public Relations" van een club zijn enorm belangrijk. Vooral voor een vereniging als Ajax die altijd sterk in de publieke belangstelling staat. Meer dan wie ook. Bij voor keur zou zo'n man moeten komen vanuit de club zelf, maar ik zou inderdaad niet weten wie iets dergelijks momenteel zou kunnen doen. Een manager... daarover heb ik mijn twijfels. Neen, dat zie ik voor onze club niet zitten als een directe noodzakelijkheid. Mis schien komt dat mede door onze slechte ervaringen Ja, vele clubs hebben tegenwoordig zo'n figuur, maar, nogmaals en ook in verband met de nodige financiële aspecten voorlopig geen manager. In de ledenraad is kortgeleden wél gesproken over een ver trouwensman voor de spelers, iemand die voor hen aanspreek baar is, ja, een zo geheten: praatpaal. Ook hier; waar vind je de juiste man voor deze postMaar Contactlenzenadviseur Ziekenfondsleverancier Foto- en filmartikelen le klas kleur- en zwart-wit afwerking JAVASTRAAT 117 - TELEFOON 350117 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 9