Communiqué Afspraak tactisch. De wijze waarop onze jongens voor hun sport leven, heeft er toe bijgedragen dat Ajax in Toulouse winnaar werd en de naam van onze club alle eer werd aange daan." Kijk, dat is toch geweldig. Of je verneemt van jeugdleider Nol Boerkoel dat hij tijdens het Euro-Sport toernooi in Groningen, links en rechts óók van zijn bui tenlandse collega's woorden van lof en be wondering in ontvangst mocht nemen aan gaande het grandiose spel van Ajax. En dan doe ik hier slechts een greep uit de vele successen, want ik zou zo nog wel even kunnen doorgaan. Naar b.v. de ,,Ajax- wortel": onze Pupillen. Wat viel er b.v. voor debezoekers van de wedstrijden Ajax FC Den Haag en Ajax AZ '67 niet te genieten van de voor-wed strijden der Ajax-PupiUen tegen Abcoude resp. FeyenoordDartele veulens met toch reeds spel kwaliteiten die een belofte inhouden. Ja, er IS zeker talent. Volop. Dat alles houdt echter ook een grote ver antwoordelijkheid in, met name de opvang, begeleiding, ontwikkelingde eigen kweek" tot een goed product brengen en wat er verder in bepaalde gevallen al niet komt kijken. Ik dacht dat die ontwikkeling tot nu toe bewijst, dat we op de goede weg zijn. Niet dus: we zijn er..., wél: gaan we in de juiste richting. Maar: attent blijven. Juist, de vinger aan de pols. Verantwoording aanvaarden, communicatie bevorderen in het belang van ons aller AJAX. Op 19 augustus a.s. begint de competitie. Onze A-Selectie staat, behalve wat betreft haar taak in de Eredivisie, een druk pro gramma in het nieuwe seizoen te wachten. Daarover zult u in het volgende clubblad zeker nader worden geïnformeerd. Thans wens ik u allen een prettige vacantia toe het is wél verdiend en een be houden terugkeer. A. Harmsen Voor zover ons bekend ,is op geen enkele wijze het volledige Communiqué, dat AJAX tijdens de bijeenkomst van zijn Ledenraad d.d. 7 juni j.l. aan het ANP opgaf, in zijn juiste vorm c.q. geheel in de Pers ver schenen. In verband hiermede laten wij hier alsnog de volledige tekst volgen: ,,De ledenraad in vergadering bijeen met het bestuur der AFC „Ajax", verontrust zijnde met de in hun ogen negatieve pu blicaties in enkele Nederlandse dag- en weekbladen, alsmede de uitspraken ge daan via radio en TV, vinden het nood zakelijk het volgende bekend te maken: 1. dat ten aanzien van de trainer Cor Brom nimmer een besluit is genomen om zijn contract te ontbinden en hij derhalve zijn werkzaamheden naar beste kunnen zal blijven uitoefenen; 2. ten aanzien van de speler Clarke heeft het Ajax-bestuur tot vandaag nimmer een poging gedaan om hem tussentijds van zijn contract te ontslaan; Ajax heeft in het afgelopen seizoen nimmer behoefte gehad de lopende contracten van zijn overige spelers, zonder hun medeweten, te ontbinden; 3. het bestuur van Ajax heeft géén con tacten opgenomen of gehad met de heren Ivic en Vasovic; 4. de heer Maarten de Vos heeft het Ajax-bestuur namens Inter Football een concept-voorstel doen toekomen om het betaalde voetbal in Amsterdam te propageren, welk voorstel door het be stuur in de komende weken zal worden bestudeerd, waarna een beslissing zal worden genomen; 5. de transfer van de Vitesse-speler Peter Boeve is met de vereniging en speler afgerond. Peter Boeve is toegevoegd aan de selectie voor de trip naar Zuid- Amerika; 6. de onderhandelingen met K. Bonsink, speler van RWDM, zijn nog gaande; 7. in overleg met zijn vertegenwoordiger, de heer Leo Horn, en het bestuur van Ajax, heeft Ruud Krol besloten zijn her nieuwd contract, lopende tot 1 juli 1982, met volle toewijding te zullen vervullen. 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 7