Bond waren het veelal pittige wedstrijden tegen de tweede-elftallen van ploegen uit de Eerste Klasse AVB, maar techniek en vooral conditie alsook jeugdiger spelers (Ajax 5 was voor velen de overgang" van Juniores naar Seniores) deden ,,het Vijfde" jaren lang steeds op de eerste plaats eindigen. Nu gepromoveerd naar de Reserve 3e klasse (in wezen op gelijke hoogte nu met Ajax)4) spreken we de hoop uit dat voor Ajax 5 na afloop van het volgende seizoen eveneens de poort naar de Reserve 2e klasse open staat. Algemeen bekend mag worden verondersteld dat Ruud Krol in de wedstrijd Argentinië Nederland in Bern zijn 65ste interland speelde en daarmede het record verbeterde dat op naam stond van Puck van Heel. In verband met deze prestatie werd Ruud beloond met de onder scheiding: BONDSRIDDER van de KNVB. Vanaf deze plaats willen wij hem daarmede onze geluwensen aanbieden. Tevens willen wij gaarne van de gelegenheid gebruik maken, wat bovengenoemde wedstrijd aangaat, Simon Tahamata te complimen teren met zijn debuut in het Nederlands Elftal. Simon zó! (duim omhoog). Belangstelling voor: Johan Zuidema. We spraken hem bij de wedstrijd: Ajax AZ'57. De loopsteunen zijn gelukkig weg. Overigens is het zo, aldus Johan leefbaar maar nog niet ideaal". Verdere verbetering wensen wij hem vanaf deze plaats gaarne toe! Pim van Dord is opnieuw geopereerd (achillespees), zit in het gips, zoals dat heet, binnenkort loopgips en is derhalve nog wel even buitenspel". Ook hem het allerbeste voor een volledig herstel van harte toe gewenst. In een beslissingswedstrijd tegen hun Haarlem-opponenten om het Regionaal Kampioenschap hadden onze Juniores A 1 door een 31 overwinning, zich een plaats veroverd bij de strijd om het Lands kampioenschap in Zeist op 9 en 10 juni. De resultaten daarvan de eerste dag waren: Ajax PSV 20, Ajax MKC 60 en Ajax Leeuwarden 20. Aldus het maximaal haalbare aantal punten (6) en een score van 100! Als nummer twee stond NEC genoteerd met 5 punten. Zondag 10 juni traden onze jongens eerst aan tegen Sparta (00), vervolgens NEC, tegen welke club een 27 zege voldoende was om AJAX' tweede Kampioen van Nederland te begroeten, n.l. de Juniores A 7. Enorm. Welk een prachtige successen dit elftal behaalde. Wat er maar te winnen was werd binnengehaald: op toernooien, het afdelingskampioenschap, districtskampioenschap en nu de hoogste titel. Proficiat vrienden, proficiat Nol Boerkoel, proficiat Leo Beenhakker, Henk Langenberg en wie al niet meer. Grandioos! De laatste competitiewedstrijd van Ruud Krol c.s. was thuis tegen de FC Twente; voor de vierde keer derhalve in het seizoen 1978/1979 dat beide ploegen tegenover elkaar stonden. Voor de rust een niet onaardige vertoning; zowel gasten als gast- hreen voelden er voor er geen lauw spelletje van te maken en het overigens in redelijke getale opgekomen publiek toch te amuseren. Doelpunten: schaars, alleen Tscheu wist doelman Pas veer éénmaal te passeren. Na de hervatting heeft Ajax er verder de nodige smaak aange geven. Twente was nergens meer en de Meerse machine liep als een trein. Duidt u het ons niet euvel dat we niet meer precies de volgorde van de doelpunten weten, want in totaal acht werden het er maar liefst (Simon Tahamata 2 x, Tscheu la Ling een tweede goal, Wim Meutstege, Soren Lerby,, Frank Arnesen, Ray Clarke). Een 87 overwinning dus; Jaap Bos redde de Enschedése eer. De eindstand bekijkende concluderen we dat van de 34 wedstrijden er 24 werden gewonnen, 6 gelijke spelen en vier nederlagen. Een en ander werd derhalve gehonoreerd met 52 punten en toont ons 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 4