Ontspanningscommissie Ajax-jeugd 'n greep uit de verschillende felicitaties Sigarenmagazijn Bennie Muller Voorverkoop alle wedstrijden, óók uitwedstrijden Ajax Toto-inleveringsadres voor Ajax - BPC - Spartaan - Maccabi - SVA Haarlemmerstraat 96, telefoon 220431 constateerde wat dat betreft dat de Ajax-kantine op Voorland (achter de Reynolds-tribune) heel wat schappelijker is. Aangaande de properheid: nergens prullebakken om papiertjes of lege bekertjes in te deponeren, vandaar dat dit alles over de grond zwerft. Echter in tegenstelling tot primitieve en weinig zin delijke urinoirs, alle lof voor de dames- en herentoiletten. Op drie plaatsen aanwezig, duidelijk aangegeven door middel van licht bakken, waar „toiletjuffrouwen" de wacht houden en het bekende kwartje innen. Het programma-blad, prijs 0,80 bevat goede informatie o.m. met een duidelijke plattegrond van het terrein met daarop de vak aanduiding. Het zitcomfort op de tribunes is in het algemeen behoorlijk, hoe wel je „bovenin" wel eens last kunt hebben van de pilaren die het uitzicht belemmeren. „De plaatsen zijn niet genummerd, wat," aldus de heer Overdijkink, „het bezwaar heeft, dat je bij top wedstrijden zeker een uur tevoren aanwezig moet zijn, wil je de zaak redelijk kunnen volgen en geruzie vermijden. De geluidsin stallatie functioneert naar behoren en de informatie die wordt verstrekt over spelerswisselingen, tussenstanden e.d. is correct." Tot slot uit de Overdijkink-reportage: de middag dat ik op bezoek ben, beschikt het Ajax-Stadion merkwaardigerwijs niet over een scorebord. Geveld door de barre winter, leert een excuserend babbeltje van de speaker Wel, wat de kritische noten betreft zij gezegd dat deze hier en daar niet ongemotiveerd zijn. Aan verbetering wordt gewerkt, maar dat is niet altijd een zaak van „een-twee-drie". Om dat nog terug te komen op het parkeerprobleemdat dateert reeds van 1934 bij de ingebruikname van het Stadion. Tóen reeds! beloofde de Gemeente Amsterdam daaraan de nodige aandacht te geven en er wordt nog steeds gedacht. Helaas Men is voorlopig genoodzaakt zijn wagen op enige afstand van het Ajax-Stadion weg te zetten. Over dit punt werd verder in het Parool-artikel nog gerept met betrekking tot de vraag of, bij de afgelasting van het amateur-voetbal, tijdens een thuis-wedstrijd van Ajax het parkeerterrein van het „Voorland- Sportpark" kan worden benut. DIT IS NIET MOGELIJK. Informatie bij hoofd-inspecteur Lager waard van het Bureau IJtunnel leerde n.l. dat de KNVB afdeling Amsterdam slechts parkeerruimte uitgeeft aan hen die zondags op het Sportpark aanwezig moeten zijn. Naar die kaarten wordt daarom door de politie ook altijd gevraagd. Het zou overigens te gauw aanleiding tot verwarring geven i.e. mensen zouden niet begrijpen waarom ze de ene keer wel en de andere keer niet op het parkeerterrein mogen komen. In vergelijking met de beoordelingen van andere clubs dachten we, de „plussen" naast de „minnen" leggend, dat het nog wel mee valt wat onze club betreft, hoewel - we haalden het reeds aan - zeker de ogen niet gesloten zijn voor inderdaad nog aan te brengen verbeteringen. Het is in onze Commissie gebruikelijk om aan het eind van het seizoen nog eens een opsomming te geven van de achter ons liggende activiteiten. Voor de „GROTEN" organiseerden wij enkele gezellige avonden, t.w. Carnaval, een dans/kien-avond en tweemaal een, we mogen wel zeggen zeer geslaagd dansfeest. Dit alles vond plaats in het „AJAX-JEUGDHONK" en - natuurlijk - met de bedoeling hieruit de nodige contanten te kunnen ontvangen, nodig, broodnodig orn daarmede iets voor de Ajax-Jeugd te doen. Gemiddeld werden de hierboven bedoelde avonden bezocht door zo'n 70 personen, een leuk aantal, maarhet kon beter. Inderdaad moeten wij daarbij wel even rekening houden met de soms vreselijke weersomstandigheden c.q. de lange winterstop. De „O.C." kon - zij het met kunst- en vliegwerk - twee jeugd groepen een leuke middag bezorgen en wel: de Ajax-Pupillen op het St. Nicolaasfeest, alsook de Juniores C, die met ons „op stap" gingen. De positieve reacties die wij in alle gevallen ontvingen gaven ons grote voldoening. Ook zijn door de „O.C." zieken of geblesseerden niet vergeten; voor fruitmanden, boeken- resp. platenbonnen noteerden wij 29 gevallen. Mocht iemand vergeten zijn, dan is - helaas - de „O.C." hier van niet in kennis gesteld en dat betreuren wij. De wekelijkse kaartavonden werden goed bezocht, óók tijdens de strenge winterperiode. Hoogtepunten hier: het Kerst- en Paas- klaverjassen, waarbij de deelnemers de nodige versnaperingen konden worden aangeboden. Ook het spelen tegen andere kaart clubs was een succes. Tot besluit wil de „O.C." een ieder, die tot het succesvolle seizoen bijdroeg, waardoor het ons mogelijk was iets voor de Ajax-Jeugd te doen, daarvoor hartelijk dankzeggen. A. L. van Zoest PEC Zwolle, Zwolle Familie Asbeek Brusse, Indiana, USA H. G. Schuuring, Amsterdam Bestuur VVCS, de heer K. Jansen, Den Haag Rob Schram, Abu Dhabi Luis de Calos Otiz, President Real Madrid C. Vermeer, Amsterdam A. Dalmolen, Epe Karin Souren, Heerlen Familie iSefkens, Amsterdam Familie J. v. d. Brink, Amersfoort J. Mulder, Rotterdam 24 Fransien Jasperse, Apeldoorn Nikolaus Berger, Frankfurt V.V. Noordwijk, Noordwijk Cor de Buy Sport, Baarn Piet Mendes, Amsterdam-N. Directie en medewerkers Hotel Duinoord, Wassenaar Oudercommissie Merkelbachschool, Amsterdam Go Ahead Eagles, Deventer Paul den Ottelander, Curagao Mej. G. van Greevenstein, Barneveld Directie Martin Air President J. M. Schroder, Schiphol FC Den Haag, Den Haag Gasunie, Groningen (Heren Bergman, Tebbes, Schraa, Krijgsman) Maria v. d. Wardt, Leerdam Mevrouw A. Wolters, Amsterdam Familie v. d. Addel, Ridderkerk FC Wageningen, Wageningen Ir. R. A. Brzesowsky, Amsterdam Kramer Autobedrijf, Duivendrecht Landelijke Federatie Supporters vereniging, Eindhoven W. A. Aarts, Oosterbeek „56 jaar, maar als een kind zo blij" Abco in 't Anker, Terneuzen De Heer en Mevr. Winterink-Wieleman, Berg en Dal Familie J. Tervoort-Weyers NEC, Nijmegen FEYENOORD, Rotterdam De Heer en Mevr. Oostindie-van Ogtrop, Doorn t

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 24