r De Don's Kunstgebit vernieuwen!? Apollo-Tandtechniek 's avonds geopend haarverzorgers B JUNIORES Sparta-toernooi voor B 1 juniores Deelnemers: 1. Ajax - Borussia Dortmund - Lierske SK - Feyenoord 2. Sparta - Beerschot - NAC en Köge. Ajax speelde een prima toernooi en kwam als nr. 1 uit de poule 1. De uitslagen waren: Ajax - Feyenoord 21; Ajax - Borussia Dortmund 31; Ajax-Lierske SK 00. De finale ging tegen Beerschot. Het werd een ruime overwinning voor Ajax B 1: 41 en zodoende een mooie 1e plaats. DSO-toernooi te Zoetermeer voor B 1 juniores Ook hier sloeg Ajax een goed figuur. Wederom een finaleplaats. Deelnemers: Ajax - Beerschot - DSO - Eintracht Frankfurt - Lon den en Sparta. Er moest eerst gespeeld worden voor een poule-indeling. Ajax ontmoette Sparta. Na een 10 voorsprong voor Ajax werd het tegen de verhouding in 11. Sparta won daarna met strafschop pen. De volgende tegenstander was Beerschot. Ajax zegevierde met 1—0. Vervolgens een nederlaag (10) tegen Eintracht Frankfurt en aldus eindigende als no. 2 in de poule spelen tegen nummer 1 uit de andere afdeling: Londen. Hierin werd niet gescoord en daar wij de strafschoppen beter namen, kwamen we opnieuw tegen Sparta (de andere nummer 1). Ook hier geen goals en de Rotterdammers opnieuw succesvoller vanaf de witte stip, zodat onze B 1 als no. 2 eindigde. DSO-toernooi voor C 1 juniores (Zoetermeer) Deelnemers: Poule A: Lierske SK, Eintracht Fr., Sparta, DSO. Poule B: Ajax, Hamburger SV, Beerschot, Brugge. Na 2 jaar achter elkaar (1977, 1978) winnaar geweest te zijn, ging het nu wat minder. In de poule werd maar 1 punt behaald. De uitslagen waren: Ajax-HSV 11; Ajax-Brugge 12; Ajax- Beerschot 01. Om voor de 5e en 6e plaats te spelen moest eerst tegen Sparta aangetreden worden. Het ging nu goed; een 3—0 overwinning voor Ajax. Ajax werd uiteindelijk 5e door ook (met 10) van DSO te winnen. De finale werd door Eintracht Fr. gewonnen; Brugge werd met 21 verslagen. Internationaal Pinkstertoernooi voor B 1 juniores te Pommeraye (Frankrijk) Deelnemers: Poule A: Fortuna Dusseldorf, La Louvière (België), Paris Saint- Germain. Poule B: Ajax, Entente des Mauges (Frankrijk), Laval (Frankrijk). Poule C: Waremme (België), Angers (Fr.), Servette de Genève (Zwitserland). Poule D: FC Luik (België), Selectie Loire en Maine, Bordeaux. Na een voorspoedige reis en een prettige ontvangst bij de krant (Le Courier d'Ouest) in Angers, kwamen we vrijdag 10 uur 's avonds aan in Pommeraye. Ook hier was de ontvangst prima. Na het diner onderbrenging in 4 bungalows. Zaterdags speelde de B1 één wedstrijd en wel tegen Laval. Ajax begon overweldigend; al na 3 minuten stond het 10. Een combinatie tussen aanvoerder Wim Kieft en Richard Cornet, werd door laatstgenoemde goed afgerond. Ajax bleef overheersen, maar pas in de 2e helft werd het 20. John van 't Schip gaf de bal voor, waarna Dennis de Graaf scoorde. Zondags tegen Entente des Mauges. Ajax had aan 1 punt genoeg om zich bij de laatste vier te plaatsen. Entente moest winnen om verder te komen. Het werd een spannende wedstrijd, met een beter Ajax. Dit werd pas vlak vóór tijd in een doelpunt uitgedrukt. Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 John van 't Schip gaf voor, waarna Hans Dekker voor de 10 winst zorgde. 's Maandags ontmoette Ajax in de halve finale Paris Saint-Gre- main. Een goed spelend Ajax (mooie kansen) moest toch „Paris" naast zich dulden; het bleef 00. Penalties zouden beslissen. Helaas voor Ajax nam „Paris" die beter, in zoverre: onze doel man Ton Hak stopte er maar liefst DRIE (jawel: DRIE). Maar door een scheidsrechterlijke „dwaling" moesten er twee worden overgenomen! Het was duidelijk, een Franse ploeg moest in de finale. Het publiek was duidelijk op de hand van Ajax. Dat bleek wel uit het gefluit, boeh-geroep tegen de „scheidsrechter". Apollo Tandtechniek biedt u een kunstgebit met luxe porseleinen tanden en kiezen voor slechts 495, Lomanstraat 59 Amsterdam Tel. 020-728393 Geopend: ma. t/m vrij. 8.00 tot 16.00 uur 's avonds: ma. t/m do. 19.00 tot 21.00 uur 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 20