Resumé uit de notulen van de ledenraadvergadering d.d. 23 april - zoals opgetekend door secretaris J. H. Westrik Het is al ruim half negen als voorzitter Harmsen de aanwezigen van harte welkom heet, in 't bijzonder de ere-leden De Boer, Bruijnesteijn, De Jongh, Van Praag en Vunderink, alsmede zijn mede-bestuursleden Boering en Van Eijden. De presentielijst is getekend door 22 leden, zodat rechtsgeldige besluiten kunnen worden genomen. Hierna verklaart onze President de vergadering geopend. De Secretaris deelt mede, dat er geen ingekomen stukken zijn, zodat kan worden overgegaan naar behandeling van de Notulen aangaande de vergadering van 19 maart 1979. De voorzitter stelt de Notulen bladzijde voor bladzijde aan de orde; aangezien niemand op- of aanmerkingen heeft, worden ze ongewijzigd goedgekeurd en vastgesteld, onder dankzegging aan de Secretaris voor de samenstelling. Namens het bestuur wordt hierna voorgesteld het ondersteunend lid, de heer J. H. Minderhoud, met ingang van 1 juli 1979 te be noemen tot werkend lid (is 25 jaar ondersteunend lid en maakt reeds jaren deel uit van de clubavondcommissie). Na een korte gedachtenwisseling tussen de heren Hordijk, Fischer en Pil, wordt het bestuursvoorstel met algemene stemmen aan genomen. Vaststelling van de contributies, bijdragen, entreegeld enz. voor het jaar 1 juli 1979 tot en met 30 juni 1980. De bedragen waren: voorstel bestuur: Ere-leden 12,50 12,50 leden van verdienste 12,50 12,50 Werkende leden 150,— 160,— Ondersteunende leden 250,— 265,— Dameskaart w.l ƒ125,— 140,— Dameskaart o.l 135,— 150,— Kinderkaart 100,— 105,— Juniores A 60,— 65,— Juniores B 50,— 55,— Juniores C 40,— 45,- Pupillen A en B 35,— 40,— Entreegeld w.l 25,— 30,— Entreegeld o.i 12,50 15,- In het algemeen zijn de bedragen met 6%, conform het index cijfer, verhoogd. Hierop ontstaat een uitgebreide discussie - practisch alle aan wezigen zijn daarbij actief - terwijl vanachter de bestuurstafel het woord hoofdzakelijk door penningmeester Brandsteder (uiter aard!) wordt gevoerd. Hij wijst daarbij o.m. op de toch eigenlijk maar geringe verho ging, daarin gesteund door voorstanders van de gewijzigde be dragen, die aantonen dat in verhouding tot andere clubs, Ajax absoluut „niet duur is". Uiteindelijk wordt het bestuursvoorstel met algemene stemmen aangenomen. Ook een verhoging van de autokaart wordt in de discussie nog aangeroerd, doch aangezien volgens de Statuten de Ledenraad daarin geen beslissing neemt, blijft dit een zaak voor de penning meester c.q. het bestuur. Wat het agendapunt: bestuursmededelingen aangaat krijgt de vergadering de gebruikelijke informatie over de stand der finan ciële zaken, waarbij op een desbetreffende vraag aan „schat bewaarder" Brandsteder over de raming van het Saldo aan het eind van het verenigingsjaar, deze laatste reageert met: „hoop gelijk uit te komen". Voorzitter Harmsen voegt hieraan toe, dat hij goede verwachtingen heeft van de ontvangsten uit de competitiewedstrijden tegen AZ '67 en FC Twente, de finale KNVB-Beker alsmede het toernooi in Zuid-Amerika. Hij doet verder mededeling van de vernieuwing c.q. verlenging van spelers-contracten o.a. die van Lerby en Arnesen, meldt plan nen betreffende vervanging, wanneer het vertrek van enkele spelers zou plaatsvinden en licht de Ledenraad, naar aanleiding van een desbetreffende vraag van de heer v. d. Wal, uitvoerig in over de kwestie Krol. Dit wordt opnieuw een punt dat aanleiding geeft tot breedvoerige menings-uitingen, waarbij ook door de andere bestuursleden de werkelijke gang van zaken duidelijk wordt uiteengezet. De rondvraag brengt de heer Kamlag aan het woord (over een pamflet van F-Side i.v.m. Feyenoord-Ajax). Verder de heren Klok (voorcontract Peter Boeve, verhouding bestuur/spelersArainer Brom) v. d. Zwaag (spelersruil met Vitesse, verhouding trainer Brom/trainer Haarms), Schoevaart (contract-spelers uit Jong-Ajax, gesprek met de Gemeente Amsterdam), Fischer (afwezigheid van de voorzitter, late aanvang vergaderingen Ledenraad, pluim in zake contracten Lerby/Arnesen), Kraan (electronisch scorebord), Neefjes (nieuwe keeper), v. d. Wal (ook over de Ajax-keepers, alsmede Real Madrid-toernooi), Visschschoonmaker (werking techn. commissie in nieuwe samenstelling). De voorzitter deelt mede dat het bestuur van plan is voor de vacature Bouwens kandidaat te stellen Mr. Gianotten. Volgens de statuten moet een kandidaat ten minste 3 jaar werkend lid zijn. De heer Gianotten is pas 2 jaar werkend lid. Met machtiging van de ledenraad kan van de termijn van 3 jaar worden afgeweken. Het bestuur vraagt deze machtiging te willen verlenen. De heer Lambregts voegt hieraan toe, dat hij de heer Gianotten heeft leren kennen in de Reglementscommissie en dat deze volgens hem een aanwinst voor de ledenraad zou zijn. De gevraagde machtiging wordt hierna met algemene stemmen verleend. De secretaris deelt mede, dat de Reglementscommissie indertijd een brief de dato 7 maart 1979 van de heer M. J. W. Middendorp heeft ontvangen en met deze is afgesproken dat de inhoud ter sprake zou worden gebracht in de ledenraad. Hij wil dat nu doen en zal een paar alinea's uit de briefvoorlezen. Het betreft hier o.a. het statuair vastleggen van een dusdanige vorm van kandidaatstelling voor nieuwe leden van het dagelijks bestuur, waardoor dezen in de gelegenheid worden gesteld vóór hun officiële benoeming een z.g. inwerkperiode te kunnen door maken, die, gezien de belangrijkheid hiervan, zeer gewenst, zo niet als bijzonder noodzakelijk moet worden aangemerkt. Aldus het voorstel van de heer Middendorp, die later zijn be doeling nog eens schriftelijk heeft verduidelijkt. Intussen stelde de heer Schoevaart ten aanzien van het boven staande nog de vraag waarom alleen te spreken van leden voor het dagelijks bestuur en niet alle bestuursleden. Een en ander zal in de volgende Ledenraadvergadering worden behandeld. De heer Brandsteder verzoekt dan nog de aandacht voor de vacature inzake een opvolger voor wijlen de heer C. van Dekken als lid van de Terrein- en Onderhoudscommissie. Hierna wordt besloten de volgende bijeenkomst te doen plaats vinden op donderdag 7 juni 1979. 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 13