BELKE» BIESHAAR BELKR BIESHAAR Carrosseriefabriek Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en moffelinrichting winnende goal te maken. Een doorloopbal van Hennie Henrichs werd door invaller junior Gé van Wees in het lege doel gewerkt. De belangrijke wedstrijd tegen concurrent AFC 2 werd aan de Boelelaan een regelmatige 20 nederlaag. In het eerste kwartier had Ajax redelijke kansen, o.a. een goed schot van Nol Boerkoel in de kruising, goed gered door de AFC-goalie, en een inzet van Gerard Spanjaard, net naast het doel. Langzamerhand nam AFC het heft in handen. Na twintig minuten kreeg AFC een vrije schop op links en omdat de hele defensie van Ajax niet thuis gaf kon een AFC'er rustig inkopen. Vijf minu ten voor rust werd het 20, na opnieuw een verdedigingsfout. In de tweede helft is er te weinig geprobeerd om voor het kampioenschap te vechten en omdat ook AFC er bijna niets meer aan deed was het 't aanzien in de tweede 45 min. niet meer waard. Helaas zijn we nu geheel afhankelijk van AFC. The Reds hebben nu evenveel punten, maar moeten nog één wedstrijd in halen tegen De Kennemers. (Laatste bericht: inhaalwedstrijd De Kennemers-AFC 10 en hierdoor staan we dus weer gelijk.) Ajax 4 is duidelijk het slachtoffer van het feit dat zowel Ajax 3 als Ajax 5 in hun afdeling bovenaan staan. Het is daardoor bijna onmogelijk om dit elftal zo sterk mogelijk te formeren. Daarmee is de plaats op de ranglijst in feite grotendeels verklaard. In Utrecht werd van het hooggeplaatste HMS 2 met 10 ver loren, een uitslag die geheel tegen de verhouding in was. De bal was voortdurend in de Ajax-gelederen, maar er was helaas niemand die al 't goede voorbereidende werk kon afronden. Verder dan een prachtige kopbal van Hans de Vos op de lat kwamen we echter niet. Bij een van de sporadische uitvallen had HMS daarentegen wel succes, zij het in buitenspel situatie. De goal werd echter wel goedgekeurd. Het was voor Ajax 't teken om nog agressiever in de aanval te gaan. HMS kwam practisch niet meer op de Ajax-helft, maar met kunst en vliegwerk, plus 't nodige geluk hield de Utrechtse goalie zijn doel schoon. E§n speciaal compliment verdient Fons Erich voor zijn goede en constante spel. De wedstrijd tegen RCH 2 werd met de nodige zorg tegemoet gezien. Immers de nieuwkomers in deze afdeling staan met een straatlengte voor bovenaan. Bij ons waren overigens weer de nodige mutaties, maar desalniettemin werd er goed gespeeld met Ton Kalter en opnieuw Fons Erich als absolute uitblinkers. Het was een faire wedstrijd, goed geleid door de heer Verduin, waar in wij voor de rust iets meer hadden verdiend, doch de Heem stedenaren na de thee het beste van het spel hadden, zodat de einduitslag 00 voor een ieder aanvaardbaar was. De uitwedstrijd tegen Amstelland 2 werd opnieuw een draw. Vooral in de eerste helft werd de tegenstander goed aangepakt, er werd bijzonder ijverig gespeeld en tactisch klopte het goed. Het was Adri Smits die ons na goed aanvallend werk op 01 zette. Diverse kansen (Wil Thiel) om de voorsprong te vergroten deden zich voor, maar zelfs de simpelste mogelijkheden werden grandioos om zeep gebracht. Na de hervatting was er van 't goede spel niet veel meer over. Zowel aanvallend als verde digend werden er teveel fouten gemaakt en dat bood Amstelland de kans om langszij te komen (11). Tegen JOS2 thuis kregen we het ook beslist niet cadeau. Weliswaar namen we de leiding via een uitgekookte boogbal van routinier Hans de Vos, maar een fel JOS kwam al spoedig op gelijke hoogte en nam zelfs kort na de rust met 12 de leiding. Het werd steeds moeilijker om het vijandelijke doel te vinden en helaas had Hans de Vos, beste man van 't veld, te weinig steun van zijn medevoorwaartsen om JOS definitief op de knieën te krijgen. Nu kregen we uiteindelijk niet meer dan de verdiende gelijkmaker door een doelpunt van Dirk Spits. In Utrecht tegen DOS 2 moesten we opnieuw onnodig de punten achterlaten. Reeds na vijf minuten keken we tegen een achter stand aan. Een slap schot werd door een van onze verdedigers van richting veranderd en dat maakte onze doelman kansloos. Toen in de tweede helft een ongelukkige handsbal ook nog een tweede treffer opleverde en bovendien een clean goal van Ajax wegens buitenspel werd afgekeurd was ons team eigenlijk ge slagen. Toch kwamen er nog wat kansen, zoals een paar kop ballen van Ben van der Vegte die de juiste richting net misten, maar verder dan een doelpunt van Wil Thiel na een goed ge nomen vrije trap van Fons Ehrich kwamen we niet (21). De uitwedstrijd tegen Zwaluwen Vooruit 2 was ronduit slecht. Alleen de twee invallende juniores M. Koopman en M. Cornet speelden een uitstekende wedstrijd, maar de overigen brachten er niet veel van terecht. Elftalleider Blekkenhorst moest toezien hoe de Utrechtenaren naar een regelmatige 40 score uitliepen. Het was een wedstrijd om maar weer zo snel mogelijk te ver geten. Een danig gewijzigd team haalde in de thuiswedstrijd tegen TOG 2 verdiend beide punten. De meerdere routine van Hans de Vos en Rolf Grootenboer drukten hun stempel op deze wed strijd en het waren ook deze twee, die na een goede aanval voor de enige goal zorgden, na ongeveer een kwartier spelen. Verder moet beslist het goede keeperswerk van Jos Vonk worden genoemd, die ook een groot aandeel had in de 10 overwin ning. Met nog twee wedstrijden te gaan, hebben wij Amstelland thans ingehaald en zijn tot op twee punten genaderd van BVC, welke ploeg wij nog zullen ontmoeten in Baarn in de allerlaatste wedstrijd. Het wordt dus moeilijk, maar alles is nog mogelijk. Ajax 5 heeft in de uitwedstrijd tegen Swift 5 nodeloos een punt verspeeld. Er werd erg slordig gespeeld en vooral in de af werking was 't ver van voldoende. De tegenstander voelde dit goed aan en stichtte verwarring met lange verre trappen. Uit een daarvan kregen ze de bal op een presenteerblaadje voor 10. Eerst drie minuten voor tijd viel de gelijkmaker: Frans Grooten boer ging goed door na een foutieve ingooi van Swift en werd door de doelman gevloerd. Hij hield er, behalve een lichte hoofdwond, een penalty aan over die door Hans de Vos werd verzilverd (11). In Diemen tegen de SC Diemen 2 speelden we een wedstrijd in oma's knollentuin. Zelden zagen we zo'n slecht veld. De gast heren hadden al diverse wedstrijden op deze aardappelakker gespeeld en dat was goed te merken. Met lange, hoge trappen werd geprobeerd terreinwinst te boeken en daartegenover stelde Ajax aanvankelijk teveel breiwerk. Desalniettemin kwamen er een paar goede kansen, maar domme pech alsmede een prima goalie stonden doelpunten in de weg. Ook onze doelman, Willem Knaap, verrichtte goed werk en zo leek het einde te komen met een dubbelblanke stand. Bij een van de sporadische uitvallen van RIJKSSTRAATWEG 202-204 1115 AV DUIVENDRECHT TELEFOON 020-991625-992420 Met Ajax-diploma 10% korting

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 9