Seniores-overzicht CLUBHUIS AJAX VOORLAND Sigarenmagazijn „AJAX Een wedstrijd waarin Ajax het spel moest maken, gevolg, voor de rust sterk in de meerderheid, echter geen goals, na de rust veel sterker in het veld en tevens doelpunten, t.w. na 15 minuten Peter v. d. Hengst 01, na 20 minuten Ger Blokzijl 02 uit pass van Peter en in de 30e minuut wederom Peter v. d. Hengst 03. Kort voor het einde 13 uit een penalty tegen Hans Bergsma. Het hele team goed gespeeld, inclusief Ton Blanker, vervanger voor John Cornet en Ger Blokzijl, vervanger voor de geblesseerde Roel Brenker. JONG AJAX - JONG FC VLAARDINGEN, D.D. 3-5-78 Rust 20; Eindstand 60 Opstelling: Rob Tervoort, Freek Lamain, Rik v. d. Boog, Jan Pa- pavoine, Gaby Martinez, Ron v. Niekerk, Guido Pen, Philip uit den Bogaard, Peter v. d. Hengst, Ton Blanker, Ruud Kaiser. Een zeer sterk spelend Ajax opent na een half uur de score door Ruud Kaiser na een voorzet van Peter v. d. Hengst, 5 minuten W. W. Heisterkamp en W. F. Schoevaart Op een doordeweekse avond moest Ajax 3 inhalen tegen Storm vogels 2. Het werd een merkwaardige avond. Scheidsrechter Sonnenschein blesseerde zich namelijk bij de warming-up en 't zag er naar uit dat de wedstrijd opnieuw niet door zou kunnen gaan. Telefonisch kontakt met scheidsrechter Pirovano was ge noeg om deze arbiter naar de Meer te doen snellen. In verband met de invallende duisternis leidde scheidsrechter Sonnenschein de eerste helft en nam scheidsrechter Pirovano de tweede pe riode voor zijn rekening. Vaak is er kritiek op de arbitrage, maar wij wilden toch niet nalaten dit positieve geluid te doen horen. Een speciaal woord van dank derhalve aan beide heren. Wat de wedstrijd betreft kunnen we kort zijn. Ajax was sterker, maar 't scoren bleek opnieuw erg moeilijk te zijn. Het lukte uiteindelijk pas in de 23e minuut van de tweede helft, toen invaller Ben v. d. Vegte een terugspringende bal van de keeper, na een schot van Gerard Spanjaard, in het doel kon werken. Jan Schipper moest aan 't eind van de wedstrijd nog wel enige fantastische reddin gen verrichten om de punten in Amsterdam te houden (10). Met de geblesseerde Hennie Henrichs en Ron Oudendijk aan de kant moest de wedstrijd tegen Blauw Wit 2 worden gespeeld. Ajax speelde goed aanvallend voetbal, maar Blauw Wit had de zaken verdedigend goed voor elkaar. In de 26e minuut scoorde Haro! Lai 10, maar deze goal werd afgekeurd, omdat één van de andere Ajax-spelers „hinderlijk" buitenspel stond. In de tweede helft, met Rob Overweg voor Arnold Boerkoel, zagen we een ongeveer zelfde spelbeeld. John van Helvert trof in deze periode de paal en kon een tweede keer, alleen voor de keeper, helaas ook niet scoren. Omdat ook Blauw Wit dat niet kon bleef de beginstand gehandhaafd (00). later is het 20 wederom door Ruud Kaiser uit een trekbal van Ton Blanker. Na de thee een voorzet van Kaiser, Ton Blanker laat de bal „link" lopen, zodat Peter v. d. Hengst kan scoren, 30. Ondertussen mist Guido Pen een penalty, maar herstelt zich even later door te doelpunten uit een scrimmage, 40. Topscorer Ruud Kaiser voegt nog twee goals aan de score toe, zodat het einde een verdiende 60 overwinning oplevert. Voor de statistiek nog het volgende: Na half-time werden Philip uit den Bogaard en Ron v. Niekerk vervangen door Rob Alke made en Gerrie Blokzijl. Verder verdient Rik v. d. Boog een pluim voor zijn goede spel en FC Vlaardingen dank voor de medewerking om op donderdag avond te spelen, in plaats van zaterdagmiddag, in verband met het Ajax-pupillentoernooi. W. F. Schoevaart P.S. Scheidsrechter H. H. Bodelier uit Kerkrade leidde tot ieders tevredenheid. In de thuiswedstrijd tegen DCG 2 kwam Ajax eindelijk weer eens flink aan scoren toe. Reeds binnen een kwartier was het 10 na een fraaie voorzet van Kenneth Pont, die door John van Meer- lant beheerst werd afgerond. Kort voor rust was Rob Overweg zo ongelukkig de DCG'ers de helpende hand toe te steken en de bal in eigen goal te werken. Na de thee was de hoofdrol weg gelegd voor Theo van Diepen. Eerst bracht hij John van Meer- lant in stelling en dat betekende 21, vervolgens stelde hij Ar nold Boerkoel in staat de DCG-doelman te passeren en tenslotte schoof hij zelf één minuut voor het einde nummer vier tussen de benen van de keeper door in de touwen. Prima Theo! In de uitwedstrijd tegen De Spartaan 2 werd volkomen onnodig gelijk gespeeld. De mensen uit de Eendrachtpolder, die onderaan staan, zagen de kansen zelf somber in, ook al namen ze erg vroeg een 10 voorsprong. John van Helvert had al spoedig daarna succes met een schot van zo'n dertig meter (11) en toen Gerard Spanjaard, na een corner van Arnold Boerkoel, de bal van John van Helvert op de slof nam voor 12, werd er ten onrechte door Ajax teveel gas teruggenomen. Toch kreeg Ajax nog een aantal unieke kansen om de score uit te bouwen naar 13 of 14, maar nonchalance en egoïsme stonden goals in de weg. In de allerlaatste seconden werd het toen zelfs nog 22 na een paar grove defensiefouten. Een misschien duur verlies- punt! De wedstrijd tegen Haarlem 3 eindigde in een gelijkspel (11). Het was een vrij povere ontmoeting waarin Ajax voor rust de leiding nam, nadat de doelman van Haarlem een bal uit de han den had laten vallen. John van Meerlant benutte dit buitenkansje. Halverwege de tweede helft kwam Haarlem op gelijke voet via een strafschop. Een wedstrijd om snel te vergeten. In Utrecht tegen UW 2 waren de gastheren in de eerste helft beduidend sterker. In de 19e minuut werkte Hennie Henrichs een bal langs zijn eigen doelman. Na de thee was het spel beduidend beter en reeds na vijf minuten scoorde John van Meerlant via de paal de gelijkmaker. Voor beide doelen deden zich daarna nog mogelijkheden voor, maar pas in de laatste minuut wist Ajax de Geopend elke dag vanaf 11.00 uur Telefoon 935133 (achter Reynoldstribune) recepties, vergaderingen, enz. even praten met KAMLAG J. SLAUERHOF Middenweg 400 hoek Brinkstraat Telefoon 353621 - Amsterdam-Oost Voorverkoop Ajax (ook op zondagmorgen) Inleveringsadres Lotto- en Toto-formulieren A.F.C. Ajax x

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 8