JONG AJAX ROCHAS monsieur aftershave Er moet meer worden geprofiteerd van de know-how in de club nauwer samen te werken met Volendam. Spelers, die bij ons (nog) niet helemaal aan de bak komen, hoeven niet onmiddellijk naar elders te gaan, maar kunnen dan in de buurt rustig blijven voetballen tot het moment er is dat de stap naar de top gezet kan worden. Zoiets als Feyenoord doet samen met Excelsior. Nou, die hele opzet met Volendam wordt door Adri van Eyden behandeld. Die neemt verdere initiatieven. En zo hebben we allemaal onze verantwoordelijkheden en onze werkzaamheden. Je kunt begrijpen dat de club door al die enorme internationale ervaringen een geweldige know-how heeft opgebouwd waarvan toch geprofiteerd moet worden. Iemand als Bobby Haarms, die op vrijwel elk bekend voetbalveld in de wereld geweest is, heeft toch een ontzaglijke waarde voor de club. En de medische staf, met aan het hoofd Dr Rolink, niet te vergeten. Die mensen weten exact waarover ze praten. Daar moet meer naar geluisterd worden. Natuurlijk kent Ajax mensen die geen bestuursfunctie hebben maar toch de club van advies dienen wanneer daarom ge vraagd wordt. Maar daardoor invloeden van buitenaf, waarover zo vaak gesproken wordt, die bestaan niet. Zijn althans te ver waarlozen. Ik heb in vroegere jaren in mijn bedrijf spelers op genomen om deze aan werk te helpen. Dat was in de tijd van het semi-professionalisme. Wim Bleyenberg, Werner Schaaphok, de broers Tijm, Piet v. d. Kuil, Cees Groot en nog wel anderen. Alleen maar om Ajax hiermee een dienst te bewijzen. Zo zijn er wel meer mensen die iets voor Ajax doen of kunnen doen van wege hun relatie of know-how op een bepaald gebied. Dat is alleen maar prettig en het zou wel erg dom zijn om daar als club geen gebruik van te maken. Ja, Ajax blijft een unieke club. Het heeft ook een grote aan trekkingskracht op spelers die Ajax ooit eens hebben verlaten. De meesten komen allemaal weer eens kijken. Af en toe zie je oudspelers even komen aanwippen. Toch even kijken hoe het is. Gezellig. Bij Feyenoord is dat bijvoorbeeld totaal anders. Coen Moulijn komt daar nooit meer. Eddie P.G. evenmin. Als je bij ons ook ziet op zo'n jeugdinstuif die wij af en toe houden, wie er allemaal komen en vooral waar vandaan. Jongens uit Veendam melden zich aan en als je dan aan de ouders vraagt wat ze gaan doen als hun zoon wordt aangenomen zeggen ze: dat zien we wel weer. Of een jongen uit Den Bosch, waarvan de vader zegt, dat hij zijn zoon elke dag naar Ajax zal rijden wanneer hij wordt aangenomen want dat heeft hij er wel voor over. Dan weet die man natuurlijk niet waar hij aan begint. Maar zó graag voetbalt men in Ajax. Dat is toch uniek Leo Beenhakker zei het vol komen terecht in zijn interview met jou: „Alles bij Ajax ademt voetbal". En zo is het ook. We zijn op de goede weg, maar nog lang niet aan de top. Ik denk dat wij nog wel 2 jaar nodig hebben om een elftal te bezitten dat echt Europees topvoetbal kan spelen. En dan behoef je niet direct weer van die top af te vallen, als je maar op tijd de juiste maatregelen durft te nemen. Het is bovendien zo, dat alles wat succes heeft, altijd tot in de lagere regionen doorwerkt. Kijk naar andere takken van sport. Vooral internationale successen bevorderen dat. Dat geldt ook voor AJAX Tijn Middendorp DANKBETUIGINGEN Mevrouw Meyer-van Berkel dankt langs deze weg voor de deel neming betoond bij het overlijden van haar echtgenoot, de heer Wim Meyer. Wim Kieft bedankt iedereen voor getoonde belangstelling tijdens zijn ziekte. Hoewel in het vorige clubblad de uitslag van de ontmoeting tegen de FC Dordrecht reeds werd vermeld (31) wil ik er hier toch nog iets over zeggen. Roel Brenker gaf ons in de eerste helft, waarin wat stroef ge speeld werd, een 10 voorsprong. Toen na de pauze de gelijkmaker kwam, was dit toch wel een waarschuwing, die aanleiding gaf tot een Ajax-overwicht waaruit twee goals geboren werden, beide van Rob Alkemade. Nog opgemerkt zij dat Johnny Holshuyzen een zeer verdienste lijk debuut als spits maakte. Uit tegen Jong-Haarlem kon worden vastgesteld dat beide par tijen een goede wedstrijd speelden, aanvallend zeer actief, maar waarbij de wederzijdse verdedigingen uitstekend stand hielden. Een eerste helft in ons voordeel, de tweede 45 minuten voor Haarlem. Bij ons een goed spelende Hans Bergsma alsmede Rik v. d. Boog en als uitblinker: doelman Jan Schipper. Aldus de punten eerlijk verdeeld (00). Tegen Jong-Feyenoord (aan de Middenweg) zagen de belang stellenden voor rust een zeer goed spelend Ajax een - nog voor de rust - 30 voorsprong nemen. Met een hoog tempo werden de Rotterdammers onder druk gezet en de fraaie goal waarmede Peter v. d. Hengst de score opende, was dan ook zeker verdiend. Uit een voorzet van Philip uit den Bogaard werkte Erwin Cramer de bal in het net; hetzelfde deed daarna Guido Pen. Na de thee meer evenwicht. Feyenoord wilde wat terug doen, maar kreeg ons toch niet uit ons spel. Een verdiende strafschop werd ons vervolgens onthouden; wat dat betreft was onze tegen stander gelukkiger en kon zodoende de eer nog redden. Al met al een verdiende zege voor een homogeen spelend Ajax, met doelman Rob Tervoort als goed sluitstuk. A. Kraan JONG SVV-JONG AJAX, D.D. 21-4-79 TE SCHIEDAM Rust 00; Eindstand 13 Opstelling: Jan Schipper, Hans Bergsma, Rik v. d. Boog, Gaby Martinez, Jan Papavoine, Roel Brenker, (Ger Blokzijl), Ron v. Niekerk, Philip uit den Bogaard, John Cornet, (Ton Blanker), Peter v. d. Hengst, Rob Alkemade. ROCH AS-PARIS Importeur: B. I.E.O.-Amsterdam 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 7