Dat dit alles dan aanleiding moet geven tot het volgende sluitstuk: „Toch is er alle aanleiding voor Ajax zich wat duidelijker te beraden over de naaste toekomst dan Feyenoord, dat door het vakmanschap van Jezek met sprongen vorderin gen maakt. Zeker zonder Krol, met wiens vertrek naar het buitenland in de Meer volop rekening wordt gehouden, is Ajax volgend seizoen uiterst kwetsbaar in de strijd om Europees bekervoetbal. Bovendien doemen ook problemen in de competitie op, aangezien men in Amsterdam toch moeilijk kan verwachten dat kwalitatief sterke concurrenten als AZ en PSV nog een competitie zo hopeloos zullen falen, als dit seizoen. Bovendien, zo fortuinlijk ontsnappen als Ajax gistermiddag in de Kuip deed, lijkt ook niet al te vaak voor herhaling vatbaar." Wat de vorderingen bij Feyenoord betreft, we staan daar geheel achter, sterker: we zijn er blij om voor onze Rotterdamse vrien den dat ze zich uit de depressie hebben weten te werken. Voor de rest is aan de prognose van de heer Serné weinig waarde te hechten, omdat de ervaring immers is dat het in het gehele leven moeilijk, zo niet onmogelijk is vóóruit te zien, óók in de voetbal wereld. Wat het volgende seizoen óns aangaande betreft, we houden het maar op ,,wait and see". Zitten natuurlijk intussen niet stil. ,,De vinger bij de pols", zoals onze voorzitter zegt. Natuurlijk is het niet de bedoeling voorbij te gaan aan de twee eerder gespeelde wedstrijden (vóór FeyenoordAjax) n.l. de com petitie-ontmoeting thuis tegen NEC en het tweede treffen in het kader van de bekerwedstrijd thuis tegen Volendam. Piet Schrijvers waarvan eerder gemeld dat hij geblesseerd was kon tegen de Nij- megenaren niet van de partij zijn. (Tegen Feyenoord was hij er pas weer bij). Piet werd vervangen door de 17-jarige doelman van onze Juniores A 1t.w. SJAAK STORM. Nadat Ray ons de leiding had gegeven (strafschop) volgden van de gasten twee knallen, waartegen Sjaak geen verweer had. Toch uit de Pers: ,,Zijn (Sjaak's - Red.) optreden was gedecideerd en beide doel punten van NEC ontstonden uit goede schoten. En al lopen er in de ere-divisie doelverdedigers rond, die het afstandschot van Janssen verwerkt zouden hebben, nadrukkelijk houdbaar was het zeker niet." Aldus bij de thee een 12 achterstand. Na de rust een blunder van keeper Schellekens van NEC (liet hoge bal door zijn handen glippen), waarvan Lerby profiteerde en de gelijkmaker liet aantekenen. Waarvoor lof, want het was een zeker moeilijke hoek waaruit Soren scoorde. Hij was het ook die later profiteerde van een verwarring in de Nijmeegse defensie en een prachtig aangegeven bal van Frank Arnesen in het doel werkte, daarmede onze overwinning zeker stellend. Een spannende wedstrijd tegen een vaak heel goed spelende tegenstander, maar met opnieuw ,,iets meer" van Ajax. Met mogelijk de a.s. topper in Rotterdam ergens in het achterhoofd of was er sprake van een onderschatting omdat Ajax al met één been in de finale stond," aldus enkele persuitspraken, we weten het niet, maar de return tegen Volendam (u hebt begrepen: de tweede bekerwedstrijd) werd teleurstellend. Ajax weer met Krol, maar nog zonder Schrijvers (voor wie opnieuw Storm, die het goed deed) was er niet ,,in". Het was ditmaal ook helemaal geen Lucky Ajax". Integendeel. Een lucky goalie Frans Hoek Maar hij i s ook een goede keeperRust 00. Vér in de twee de helft een corner voor Ajax, genomen door de inmiddels in het veld gekomen hoekschoppen-specialist Simon Tahamata. Zijn bal bij de eerste paal, werd doorgekopt door Clarke u kent die actie en Lerby stond klaar om 10 te laten aantekenen. Maar het werd opnieuw spannend toen ,,ref" Weerink floot voor een „11 meter-trap" tégen Ajax, nadat hij eerder ons voor een overtreding van gelijke aard, de penalty had onthouden. Aldus 11, waar het bij bleef en wat „finale" voor Ajax betekende op dinsdag 15 mei in het Feyenoord-Stadion tegen de FC Twente, dat in twee wedstrijden PSV eronder hield. AjaxSparta 10 - Dovlman Pim Doesburg redt De maand mei zette voor ons eerste elftal in met de lastige ont moeting tegen iVtesse (Vités, zegt de Arnhemmer) op Monniken huizen in het Gelderse „Haagje". De thuisclub had eerder Feyenoord een puntje afgesnoept en ja, presteerde kort gezegd, dit tegen Ajax ook. Nul-nul was de uit slag en houden we rekening met de Arnhemse paal en lat dan is het juist, wat we in een Utrechtse krant lazen, n.l. „dat Ajax hele maal niet lucky" was Zaterdagavond 12 mei j.l. Sparta op bezoek. We wonnen door een doelpunt van Lerby in de 15de minuut. Verder was het storm lopen op de veste van Pim Doesburg, die zich alsnog een doel man van klasse toonde. Zonder hem zou het score-verschil aan zienlijk hoger zijn geweest. Van alle fraaie Ajax-aanvallen zouden we die, waarbij Clarke (na de rust) vóórover duikend een prachtige kopbal inzette (die echter ook schitterend door Doesburg werd gestopt) hier speciaal willen vermelden. Daags na Ajax-Volendam stonden we en met ons vele club genoten wel even te kijken bij het bericht dat GER FISCHER in de Boerhaavekliniek was opgenomen. Gelukkig bleek, mede door zeer snel medisch ingrijpen, dat de aandoening geen ernstig karakter droeg, zodat Ger als dit clubblad u onder het oog komt, intussen weer in de huiselijke kring is terug gekeerd. We weten ons zeker de tolk van zijn clubgenoten, vrienden en bekenden als we hem vanaf deze plaats een verder algeheel herstel toewensen, waarbij tevens een „al the best" voor zijn vrouw Rie. De familie v. d. Brink te Amersfoort verzocht de inhoud van een brief aan ons in het AJAX-NIEUWSop te nemen: Niet eerder in staat om deze brief te schrijven, willen wij alsnog, bestuur, officials en spelers bedanken voor de grote belang stelling, betoond tijdens de begrafenis van onze zoon Cor. Wij zouden het zeer op prijs stellen om contact met zijn Ajax- mensen te blijven houden, aangezien dit grote verlies voor ons nog zeer moeilijk te verwerken is. Wij weten, dat dit door Cor zeer op prijs gesteld zou worden. Onze deur staat dan ook altijd voor iedereen open. Met vriendelijke groeten, Fam. J. v. d. Brink, Grote Haag 32, Amersfoort. Tel. 033 - 3 37 96. 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 2