Kroniek ajax-nieuws ERE WIE ERE TOEKOMT en daarom hier eerst de vermelding der kampioenselftallen tot dus ver: Juniores A 1 Juniores B I Juniores C 1 Juniores A 2 Juniores C 2 Onze hartelijke gelukdwensen aan alle spelers, Jeugd-Commissie, trainers e.a. Het is een wat eigenaardige competitie geweest. In de meeste afdelingen is het volledige programma niet afgewerkt (vertraging door de barre winter, wat een achterstand van vier maanden be tekende), maar overigens hebben onze nummers 1 reeds zóveel voorsprong op hun concurrenten, dat zij niet meer zijn in te halen. Nogmaals: PROFICIAT I In het volgende AJAX-NIEUWS zullen we, gelijk met de standen van elk elftal de namen noemen van hen die aan de resp. succes sen hebben medegewerkt. Wie de Jeugd heeftenz. Laten wij dat hopen! In onze vorige editie somden wij een lijstje op van hetgeen ons eerste elftal voor de maand april te wachten stond; zeven wed strijden in 79 dagen (minder dan: één - op - drie) waarbij de halve- finale (twee wedstrijden) om de KNVB-beker, alsmede de topper": Feyenoord-Ajax. Wel, we dachten dat onze club over het totaal-resultaat niet onte vreden mag zijn: géén wedstrijd werd verloren, drie eindigden in een gelijkspel en vier ontmoetingen de volle winst. Voor dit resul taat is met recht hard gewerkt; daarom onze complimenten aan spelers, trainers, medische staf e.a. Konden wij in onze vorige uitgave nog gewag maken van de resultaten tot en met tweede Paasdag (de double" tegen Haarlem) de hierna volgende ontmoeting ging dan als eerste partij tegen Volendam (KNVB-beker) bij de vismensen thuis. Het werd een min of meer sensationele ontmoeting, doordat wij bij de pauze met 2O achter stonden, als een indirect gevolg van een geblesseerde Piet Schrijvers resp. het wat onfortuinlijk optreden van invaller doelman Rob Tervoort. Maar ziet, na de hervatting eerst het verkleinen van de achterstand door Ray Clarke (penalty), de gelijkmaker uit een schitterende pass van Lerby naar Tscheu en een magnifiek doelpunt (van de maand) van Frank Arnesen, die op de helft van het veld de bal te pakken kreeg, elke Volendammer inclusief doelman Hoek .verlakte" en Ajax zowaar de leiding gaf. Dat uiteindelijk de gastheren toch nog gelijk (33) kwamen was wel verdiend. Zij speelden, door elkaar genomen, een goede wedstrijd en toonden allerminst een ploeg te zijn als candidaat voor degradatie. Wat Ajax betreft, na dit Volen- dam-avontuur werd in woord en geschrift de titelatuur: Lucky Ajax" weer ruim door een deel der Pers-media gebruikt. In zijn intervieuw met Tijn Middendorp neemt onze voorzitter tegen die uitlating reeds stelling; wij willen hier nog het oordeel van een reporter aan toevoegen, n.l. COR (niet te verwarren met CEES) JANSMA, medewerker aan de sportredactie van NRC Handelsblad. Hij zegt: ,,Goed, Volendam kreeg tien doelrijpe kansen, Ajax slechts vier, maar het stond na het laatste fluitsignaal van scheids rechter Geurts tóch 33! Is dat een kwestie van geluk? Als een dergelijke kansenverdeling in Ajax' uitwedstrijden met de regel maat van een klok voorkomt en Ajax toch steeds wint, moet je dan van Lucky Ajax" sprekenNeen, natuurlijk. De professionele koelbloedige manier waarop de Ajax-doelpunten tot stand worden gebracht zijn typerend voor het surplus aan klasse van de ploeg uit de Meer". Eerder, na de ,,Paas-double" tegen Haarlem had redacteur Mare Serné (NRC) boven zijn verslag de kop: ,,Ajax ook zonder Krol in opmars" geplaatst. Dit alles gesteld tegenover de vaak zo negatieve berichtgeving gaf aanleiding voorzichtig op te merken: ZÓ KAN HET DUS OOK! Maar toen 's maandags na Feyenoord-Ajax die zelfde krant opslaande en lezende hoe redacteur Serné nü over Ajax oordeelde, was je geneigd te vragen: ,,NRC, hoe zit dat nou met MareMoeten we maar zeggen dat in dit geval Rotter dam tegen Amsterdam het hemd nader is dan de rok Want na vermelding van de kop: AJAX na gelijkspel tegen Feyen- oord zelf verlegen met succes" volgt in het verslag (slecht ge corrigeerd, maar dit terzijde) o.m. dit: „Maar waar de ploeg de plotseling toch ongekende titel- aspiraties aan te danken heeft is zelfs in eigen gelederen een onbeantwoorde vraag. Daarom beantwoordt Jezek hem maar als hij opmerkt: „Ajax speelt vooral beter dan Feyenoord wanneer de ploeg in balbezit is. Dat is een verschil in ervaring. Ajax heeft ook een jonge ploeg, maar is door zijn vele internationale voetbal toch beter opge wassen tegen de spanning, die de sfeer van grote wed strijden oproept. Hoe vaak heeft dit Feyenoord zo'n grote wedstrijd voor 65.000 toeschouwers als vandaag gespeeld? Twee keer misschien. Wat dat betreft hebben we nog een lange weg te gaan." Een gedegen oordeel van de Feyenoord-trainer, waarvan de heer Serné het nodige kan opsteken. Uit zijn verdere reportage blijkt dat hij kennelijk téveel onder de indruk gekomen is van het inder daad onstuimige openings-offensief van de Rotterdammers (die daarbij hun krachten slecht verdeelden, aldus V.I.), dat Ajax dan misschien wel ,,op de rand van de afgrond bracht", maar niet er overheen. Clubblad van de Amsterdamse Football-Club ,,Ajax" Maandblad Seizoen 1978/1979 - Mei 1979 - No. 8 Abonnement (voor niet-leden) 20,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, D. J. Boering Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 6 juni a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 1