Ajax bij internationale jeugdtoernooien Waarom verder Lopen a/s u op de Brink uw bloemen kunt kopen TOURNOOI U.S. COLOMIERS (Toulouse Fr.) 13 TOT 18 APRIL In dit sterk bezette toernooi kwamen wij wederom in aanraking met tot de top behorende jonge profs van West-Europa. Kwamen wij in Bordeaux (augustus '78) in een dergelijk toernooi wel goed „door de poule heen" als 1ste, maar kwamen we door allerlei oorzaken niet veel verder, nu kon geconstateerd worden dat „Ajax' hope" enorm gegroeid is, zowel conditioneel, als tech nisch/tactisch! De wijze waarop onze jonge mensen voor hun sport leven heeft ertoe bijgedragen dat Ajax in Toulouse winnaar werd en de naam van onze club alle eer werd aangedaan! Gedurende ons verblijf in Frankrijk verbleven wij in een 1ste klas bungelowpark, een 5-tal kilometers buiten Toulouse. De eerste wedstrijd vond plaats op zaterdag 14 april in de stad Gazeres (60 km van Toulouse) tegen Guimares (Portugal). Hier mede rekenden wij in de stromende regen met 30 af door doelpunten van John Holshuysen (2 x) en een penalty van Guido Pen. Op zondag 15 april speelden wij 2 x in het stadion van Colo- miers, n.l. 's ochtends tegen het voetbalinternaat van de Franse voetbalbond in Vichy, een snelle beweeglijke ploeg, voorzien van een behoorlijke techniek. We bleven op 00 steken; vlak voor tijd wist de keeper van I.N. Fichy op miraculeuze wijze z'n ploeg voor een nederlaag te behoeden. 's Middags traden wij in het strijdperk tegen de Zwitserse ploeg Chenois. Hier tegen draaiden wij op volle toeren en een grotere uitslag dan 20 had er voor ons zeker ingezeten. De doelpuntenmakers waren Wim Wolffgram (na goed doorzetten) en Gaby Martinez, wiens goal later door hem nog eens uitvoerig aan ons werd omschreven. Na deze 3 poule-wedstrijden werden wij als 1e geklasseerd met 't gevolg dat wij de volgende dag (maandag) in de finale zouden komen te staan tegenover de andere poulewinnaar: FC Nantes. Om 16.00 uur startte - voor een „volle bak" - de „Cupfinal". De wedstrijdduur was bepaald op 2x45 minuten. Reeds na 10 mi nuten wist Guido Pen na een vrije trap niet ver van de middel lijn ons op een 10 voorsprong te brengen. Vlak voor rust was Vrouwe Fortuna Sjaak Storm goed gezind en het Ajax-doel ontsnapte aan een doorboring. In de rust werd orde op zaken gesteld. In de tweede helft - in de stromende regen - kwam de echte cupsfeer en werd voor elke vierkante centimeter grond gevoch ten. Te snel - 10 minuten na rust - kwam FC Nantes langszij, maar verder lieten onze jongens 't niet komen; zelfs kregen wij de laatste 15 minuten de wedstrijd weer in de hand, maar ge scoord werd er niet meer. Penalties moesten de beslissing brengen. Na de serie van 5 stuks - steeds genomen door een andere speler - was de stand 3-3! Opnieuw dus moesten van elke partij een „nieuwe" speler aan treden. Ajax benutte de 1e „11 meter" en Sjaak Storm stopte de straf schop in de gelijkmakende beurt van FC Nantes. Ongekende „Zuid-Amerikaanse" taferelen speelden zich bij de Ajax-groep af. De hoofdprijzen waren voor ons! Eorm! Na een goede vliegreis de volgende dag, landden wij precies op tijd op Schiphol. Terugziend op deze in alle opzichten geslaagde trip (iedereen zonder blessures weer thuis!) is het m.i. zeker op z'n plaats de onderstaande spelers en in het bijzonder ook onze trainer Leo Beenhakker, te feliciteren en te huldigen voor hetgeen hier ge presteerd werd. Geweldige klasse! Spelers: Sjaak Storm - René Dekeling - Gaby Martinez - Niek Berentsen - Rik v. d. Boog - John Holshuysen - John Cornet - Gé Sigarenmagazijn Bennie Muller Voorverkoop alle wedstrijden, óók uitwedstrijden Ajax Toto-inleveringsadres voor Ajax - BPC - Spartaan - Maccabi - SVA Haarlemmerstraat 96, telefoon 220431 v. Wees - Henk Panday - Wim Wolffgramm - Jan Papavoine - Gui do Pen - Philip uit den Boogaard - Donald de Vries - Jan Wegge- laar en Hans Bergsma. Trainer: L. Beenhakker. Verzorger: H. Langenberg. Leider: A. R. Been. Deelnemende clubs in volgorde van de eindstand: Ajax - FC Nantes - I.N. Fichy - Anderlecht - Chenois - Darm stadt - Guimares - Colomiers. A. R. Been PAASTOERNOOI VOOR C1 JUNIORES Na een voorspoedige treinreis kwam de C-juniores vrijdagavond 13 april om 21.30 uur in Montaigu aan. Zaterdagmorgen werd het toernooi geopend met een défilé en voorstellen van de ploe gen. Het beloofde een goed toernooi te worden, met mooi weer en ploegen van naam. Er waren poules met 8 landenteams en 8 clubs. De deelnemende ploegen waren: Landenploegen: Poula A Schotland Roemenië Israël Griekenland Poule B Portugal Joegoslavië Duitsland Engeland Clubs: Poule C Ajax Stuttgart Angers FC Montaigu Poule D PSV Bor. Mönch.gladb. FC Nantes Paris FC Ajax opende het toernooi tegen FC Montaigu. Het werd al snel 10 uit een 1-2-combinatie Edwin Bakker-Erik Jan Smakman, waarbij laatstgenoemde scoorde. Er volgden daarna vele kansen, met voor Ajax een groot overwicht. Dit resulteerde in 20: een afstandschot van Edwin Bakker en 30 door Jos Gillebaard. Hiermee brak de rust aan. In de 2e helft hetzelfde beeld: een sterker Ajax. Uit een combinatie Edwin Bakker-René Panhuis werd het 40. Dit was tevens de einduitslag. Een goed begin dus! De 2e wedstrijd ging tegen Angers. Ajax weer veel sterker, doch de vele kansen werden niet benut. Angers kwam onverwacht met 10 voor, door een fout in onze achterhoede. Pas in de laatste minuut kwam de gelijkmaker (1-1) door Erik Jan Smakman. Een door ons slecht gespeelde wedstrijd. De volgende dag werd aan getreden tegen Stuttgart. Ajax begon goed en bleef in het offen sief. Dit resulteerde al gauw in een doelpunt. Uit een vrije trap, genomen door Casper van Nassauw, kopte René Panhuis raak. Hierna werd de wedstrijd wat onvriendelijk. Veel overtredingen, over en weer. Maar de 10 bleef gehandhaafd. Dit betekende dat Ajax poule-winnaar werd en 's middags moest aantreden tegen nummer 2 van poule D - Borussia Mönchengladbach. De winnaar hiervan zou de finale spelen, de verliezer aantreden voor de 3e of 4e plaats. Het werd een spannende wedstrijd, waarbij Borussia onnodig op 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 15