JEUGDRUBRIEK Internationale collectie modebrillen Oogmeting Diemen echter werd het toch nog 10, toen Joop de Vries een inzet trachtte te voorkomen, de bal van richting veranderde en zo zijn eigen doelman kansloos liet, omdat deze al op weg was naar de bedreigde hoek (10). Op tweede Paasdag was Madjoe 2 de tegenstander. De mensen van de Kruislaan werkten erg hard om hun laatste kans op de aansluiting bij de top te behouden. Ajax had het daar erg moeilijk mee en slaagde er maar niet in de defensie van de gasten te ontregelen. Pas ver in de tweede helft viel de, na later bleek, winnende goal. Ben van der Vegte brak op links goed door, zijn voorzet bereikte nu eens wel de tweede paal, waar Ab Post de bal voor de voeten van Hans de Vos deponeerde die toen geen moeite had te scoren. Wat daarna nog aan kansen om zeep werd gebracht om de stand verder op te voeren, grenst aan 't on gelooflijke, maar 't was en bleef tenslotte slechts 10 voor Ajax. De wedstrijd tegen Meerboys 2 had wel een bijzonder vreemd verloop. In de eerste twintig minuten leken we vrij simpel over onze tegenstanders heen te zullen lopen. Meerboys zocht 't niet in de verdediging en hun keeper was vooral in 't begin erg zwak. Via Peter Klasen, die een afzwaaier over de grabbelende handen van de doelman zag verdwijnen en Frans Grootenboer, die een 12 met Ab Post bekwaam afrondde stonden we na een half uur spelen reeds op 20 en de gasten mochten blij zijn dat onze aanval daarna ronduit faalde, want anders was de rust stand zeker 50, 60 geweest .Nu bleef het bij 20. Na de thee zocht Meerboys opnieuw de aanval en via een penal ty en twee onbegrijpelijke blunders in de defensie werd het zelfs 23. Pas toen werden de Ajax-spelers wakker en opnieuw werd de tegenstander onder druk gezet. Hans de Vos, alleen doorge broken, werd door de doelman bij de enkels gegrepen en mocht zelf vanaf elf meter de stand weer gelijk trekken. Even later maakte Frans Grootenboer er in zijn eentje 43 van en toen hij de stunt korte tijd daarna wilde herhalen werd ook hij door de Meerboys doelman vastgehouden. Hans de Vos mocht opnieuw de strafschop benutten en hoewel het hem pas in tweede in stantie gelukte werd de eindstand uiteindelijk 53. Met nog drie wedstrijden te spelen is de kans op een kampioenschap nog volledig aanwezig. Contactlenzenadviseur Ziekenfondsleverancier Foto- en filmartikelen le klas kleur- en zwart-wit afwerking JAVASTRAAT 117 - TELEFOON 350117 JUNIORES A 1 In de wedstrijd tegen WFC was het, na een wat lauwe start, dat ondergetekende uit een vrije trap de score voor Ajax opende. Nadat hierna nog een aantal „pegels" op het doel van onze tegenstander was afgevuurd, die echter geen resultaat op leverden, gingen we rusten (0-1). Na de thee waren we wéér de betere ploeg, doch niettemin kwam WFC langszij. Dat lieten we niet op ons zitten en gingen er met een fikse moed tegenaan. En ja hoor, het was Panday die ons op 1-2 zette. Maar weer werd deze voorsprong teniet gedaan (strafschop). Het publiek - ik geloof dat heel het dorp was uitgelopen - moedigde zijn club nu fel aan. Maar Ajax zou toch de beide punten uit Wormerveer meenemen, toen John Holshuysen door een mooie goal, alle illusies voor de thuisclub om Ajax een punt afhandig te maken, in rook deed opgaan. Uit tegen HBC begonnen we de wedstrijd wat té ongecoördineerd te voetballen; er werd slecht „bewogen" behoudens een enkele uitzondering. Maar toch opende Ajax de score door Gé van Wees, en deze laatste zou nog vóór de rust een tweede „goaltje pik ken". Hoewel de tweede helft begon met opnieuw een zekere laksheid in onze ploeg, werd er toch meer gedaan dan vóór de pauze. Maar HBC scoorde tégen en dat was niet best. Laten we kort zijn en verklappen dat Wim Wolffgram ons op 1-3 bracht en daar mede de zege veilig stelde. De altijd voor Ajax moeilijke tegenstander „Blauw-Wit", waarvan we de eerste wedstrijd wel met 2-0 wonnen, doch zeker niet moeiteloos, ging fel van start en slaagde er in in deze beginfase reeds spoedig te scoren. En dat nog wel bij ons in de Meer! Hoewel deze eerste helft sterker kregen de gasten toch niet de gelegenheid vóór de thee de voorsprong te verhogen, doch onzer zijds zat het er ook niet in, iets aan de stand te veranderen. Na de pauze drukten we terug, maar dat resulteerde helaas niet in de gelijkmaker. Aldus onze eerste verliespunten. Laten we vaststellen dat de eindstand verdient was. Na nog dezelfde week een goed gesprek met trainer en leider te hebben gehad, ontvingen we zondags HRC uit Den Helder. Deze partij vonden wij daarom belangrijk, omdat onze ploeg enkele wedstrijden niet had „gedraaid". Tegen HRC, aldus ons voornemen, wilden we die slechte indrukken doen vergeten. Dit gebeurde ook, zij het m.i. nog maar gedeeltelijk. Er werd in ieder geval beter gewerkt dan tegen Blauw-Wit en kon deze ontmoeting tegen HRC wellicht het begin zijn om de resterende wedstrijden nog harder aan te pakken. Het resultaat tegen de jongens uit de Marinestad werd nu 7-1 voor Ajax, waarbij Donald de Vries twee keer scoorde, Johnny Cornet ook twee keer en Johnny Holshuysen, Paul van Eyck en ondergetekende elk éénmaal. Reporter Nico Berentsen. (Nico, het is voortreffelijk. Dank je wel - Red.) JUNIORES A 2 Tegen Buitenveldert werd een 5-2 overwinning geboekt. Onder schatting van de tegenstander die fel van leer trok, waardoor men altijd juist iets eerder bij de bal was dan wij zette ons na 10 minuten op een 1-0 achterstand (een eigen inzet van Tinus Teunenbroek). Een keihard genomen vrije trap van Ab Scheltema, welke door de doelman niet klemvast gegrepen kon worden was voor Marco de Groot aanleiding uit de rebound gelijk te maken. Nog vóór de thee gaf Leo Willems ons de leiding. Na de hervatting was hij het die onze voorsprong vergrootte, waarna Marcel van Zijst een penalty benutte. Ab Scheltema ten- 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 10