Sigarenmagazijn „AJAX" Internationale collectie modebrillen Oogmeting nesteijn en een Frits Molema Deze mensen doen zeer veel werk waar ik samen met Peter en Niek eigenlijk niet aan toe kom. Dagelijks is bv. Wim Bruynesteijn op de administratie gedurende de middaguren. In het begin kreeg ik veel steun van het bestuur, vooral van de heer Van Praag, toen de heer Timman na twee maanden als pen ningmeester aftrad en zijn opvolger, de heer Brandsteder uiter aard zelf de nodige tijd gegund moest worden om in zijn functie te groeien. Ook het accountantskantoor heeft toen het nodige gedaan om alles toch zo goed mogelijk te laten draaien. Drukte Onze piek in werkzaamheden ligt in de voetballoze maanden July en een deel van Augustus. Dan moeten namelijk alle diploma's en seizoenkaarten worden verstuurd en dat geeft wel een opeen hoping van werk. Vooral de week vóór de eerste competitiewed strijd is het een grote drukte. Dan wordt nog op het laatste mo ment betaald, veel gebeld; men probeert contant te betalen wat nu eenmaal niet kan en ga zo maar door. Ook wanneer Europa Cup-wedstrijden gespeeld worden is er veel werk te verzetten. En dan niet alleen administratief maar ook in de sfeer van: kaar ten naar het buitenland, hotel bespreken, hotel voor de scheids rechter regelen, alle betrokkenen informeren over het hoe-en-wat, praten met de trainer bv. wanneer hij weg wil, bij uitwedstrijden kontakt houden met het reisbureau enz. enz. Dat heeft in feite weinig te maken met administratie, maar het is nu eenmaal zo ge groeid in de club en ik moet zeggen dat ik er totaal geen be zwaar tegen heb. Het is allemaal erg afwisselend en verrassend en ik doe het graag. Wanneer je het in procenten zou moeten uit drukken doe ik ongeveer 50% pure administratie en 50% anders zins. Tja, Ajax is een bedrijf, niet waar? Het is wel een club, maar zij behoort te worden geleid als een commercieel bedrijf. Er gaan grote bedragen om, het geld speelt een zeer belangrijke rol, alles draait om de financiën. En in mijn functie ben je daar zó bij be trokken, dat je echt verheugd bent wanneer de club via bijvoor beeld een toernee in het buitenland veel geld kan verdienen en het daarom jammer vindt wanneer het feest niet doorgaat. Of dat een Europa Cup-wedstrijd goede inkomsten voor de club geeft. Je hebt echt het gevoel dat je voor een goede zaak werkt. Uit eindelijk heb ik ook nog een vrij aanzienlijke salarisadministratie: 29 contractspelers, administratie-personeel, concierge, technische staf, 70 suppoosten en 14 kassiers. Tel maar op. Een aardig be drijf, niet? Plus nog de administratie van de voorverkopers, de nodige correspondentie niet te vergeten ja, alles bij elkaar volop werk. Manager Ik heb weinig kritiek op de Ajax-organisatie. De ledenraad vind ik een zeer nuttig college. Natuurlijk kan het allemaal nóg beter, maar er werd reeds veel goed werk gedaan. Echte kritiek heb ik dus niet, maar ik vraag mij weieens af of het toch niet beter zou zijn om over te gaan tot het aanstellen van een manager, directeur-sportief of hoe je zo iemand ook noemen wilt. Ja, inder daad, zoals een PSV, Feyenoord, FC Twente e.a. dat ook hebben. Destijds is Ajax er wel mee bezig geweest, maar dat werd toen een mislukking. Daarna kwam het onderwerp nog wel eens ter sprake, doch tot op heden is er niet van gekomen. Het is ook niet zo'n eenvoudige zaak. Al direct het probleem: waar vind je de juiste figuur (bij voorkeur uit de club zelf). Dan de te verwachten hoge salarispost, waarbij ik zou willen aantekenen dat een gedeelte van zijn (manager) werkzaamheden gemakkelijk door een minder kostenvragende functionaris kan worden ver richt, zoals nu in feite ook gebeurt. Ik denk bv. aan de organisatie rond de Europa-Cupwedstrijden die nu door de administratie worden gedaan. Raken we hierna - en in verband met een en ander - de taakomschrijving etc. Na tuurlijk zal de manager bepaalde beslissingen direct kunnen/ mogen nemen, maar voor het overige blijven besluiten natuurlijk onder de verantwoording van het bestuur, daarbij ingesloten het financiën-beheer. We zijn en blijven immers een vereniging! J. SLAUERHOF Middenweg 400 hoek Brinkstraat Telefoon 353621 - Amsterdam-Oost Voorverkoop Ajax (ook op zondagmorgen) Inleveringsadres Lotto- en Toto-formulieren A.F.C. Ajax Een eerste voordeel van een manager is natuurlijk dat hij een aantal taken van de bestuursleden gaat overnemen, bestuursleden veelal met zeer intensieve „banen", drukke eigen bedrijven e d., waarbij zij zich vaak overdag ten behoeve van Ajax daar moeten uitbreken, en/of avond-aan-avond voor allerlei verenigingszaken weg zijn, de week-ends dikwijls incluis. Ik zie de toekomst van het voetbal optimistisch tegemoet. Het betaalde voetbal zal m.i. nooit ophouden te bestaan. Het is er in Nederland nu al vanaf 1954. Iets wat zolang is zal niet gauw stoppen. Natuurlijk zijn er grote problemen. Het publiek moet terugkomen naar de tribunes; dat is simpeler gezegd dan gedaan. Ajax is zeker op de goede weg, maar het is allemaal zo onvoor spelbaar; het moet de club een beetje meezitten. Maar we gaan de goede kant op en dat is natuurlijk een verheugende zaak. Ook financieel gaat het beter. Vandaar dat ik de toekomst optimistisch tegemoet zie. In mijn tijd als jeugdleider stond ik elke zondagmorgen rond half acht naast m'n bed. Maar ik kon vrijwel elke thuiswedstrijd van het eerste elftal zien. Nu ben ik iedere zondag rond half elf met Peter en Niek op het Stadion om een en ander te regelen. Kas siers moeten van kaarten worden voorzien, voorverkopers komen afrekenen enz. Het gevolg is dat we een deel van de wedstrijd nooit zien; alleen het eerste kwartier en de laaste twintig minu ten. Jammer is dat wel maar dat is nu eenmaal zo. Het be langrijkste is dat ik het werk fijn vind door nauw bij de voetballerij betrokken te zijn. Ajax is een goeie baas Tijn Middendorp Contactlenzenadviseur Ziekenfondsleverancier Foto- en filmartikelen le klas kleur- en zwart-wit afwerking JAVASTRAAT 117 - TELEFOON 350117 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 7