Ajax' Hongaarse vriend Peter Göcze was weer zo attent ons een telegram te sturen ter gelegenheid van ons 79-jarig bestaan. Thank you Peter, for your cable with compliments on our birthday (79 years!). To give you the correct date: March 18th! Never mind. Thank you in the name of our Board too! Peter Jager verzocht ons langs deze weg zijn dank over te brengen aan allen die belangstelling hebben getoond tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis en bij zijn thuiskomst. Zaterdag 5 mei a.s.de datum, waarbij wij uw aandacht vragen voor bovenstaand toernooi om de ,,Hans Kok"-wisselbeker. Deelnemende clubs zijn gelijk voorgaande jaren: Feyenoord, ADO, alsmede Sparta en dit jaar NAC uit Breda. En dan Ajax natuurlijk. Aanvang der wedstrijden 10.00 uur. Komt u ook Bij voorbaat welkom! De return (kwart-finale KNVB-beker) tegen FSC is wel een over winning geworden (2O, beide goals van Ray Clarke, waarvan één uit een penalty) maar was overigens onzerzijds een bar slechte wedstrijd. Er waren enkele momenten dat door goed optreden van Piet Schrijvers verder onheil werd voorkomen; we hadden het anders nog niet geweten. Liep dit allemaal dus gunstig af, de loting voor de halve-finale waarin we VOLENDAM zullen treffen (eerst ,,uit") komt ons .ge vaarlijk" voor, i.e. de onderschatting van de tegenstander. AJAX- spelers let op uw saeck Van werkelijk goed gehalte was de competitie-wedstrijd tegen MVV. Ajax speelde hier een voortreffelijke partij: goed geconcen treerd, flink storend, agressief. Ja er was weer sfeer in ons Stadion, het publiek leefde enthousiast mee, vooral bij het scoren van de goals, liefst zes in getal en gemaakt door Lerby, Arnesen (2 x), Clarke (strafschop), Schoenaker en Ruud Kaiser. Als dit clubblad in uw bus glijdt, zit de zware periode (die we hierna noemen) er al weer op of bijna en met welk resultaat 10 april: Go Ahead Eagles Ajax, 14 april: Ajax Haarlem, 16 april: HaarlemAjax, 18 april: Volendam Ajax (Beker), 21 april: Ajax NEC, 25 april: Ajax Volendam (Beker), 29 april: Feyen oordAjax. Zeven wedstrijden en wat voor! in 19 dagen, of wel één om de bijna drie dagen. We mogen onze jongens vanaf deze plaats wel bijzonder veel succes en sterkte toewensen. Zo, dit is net een mooi plaatsje om met ,,het laatste nieuws" de Kroniek te besluiten. De lastige klip: Go Ahead Eagles Ajax werd keurig omzeild; goals van Ruud Kaiser en Hans Erkens. Ajax Haarlem 41, de ,,4" onzerzijds door Clarke (2 x), Tscheu en Lerby. Haarlem Ajax O1 (Soren Lerby). Nu, dat is tot op heden, om bij een bekend TV-programma te blijven ,,goed nieuws". Dat is er ook over Jong-Ajax dat thuis Jong FC Dordrecht klopte met 37. Een beetje gelijk nog het weer wisselvallig zijn de berichten over de Amateurs. Ajax 3 samen met AFC2 aan de kop speelde gelijk tegen Blauw-Wit 2 (O0) won met 41 (thuis) van DCG 2 en moest tegen de Spartaan 2 op het Sportpark De Eendracht op het allerlaatst met een 22 genoegen nemen. Maar de resultaten van de mede-concurrent waren door elkaar genomen niet anders, zodat de stand bovenaan onveranderd blijft. Ajax 4 verloor in Utrecht van HMS 2 met 1O, speelde gelijk tegen RCH 2 (O0) alsook tegen FC Amstelland (11). Ajax 5 tenslotte (koploper) deelde ,,uit" tegen Swift 2 de punten (11verloor van SV Diemen2 (10) maar sloeg Madjoe 2 met dezelfde cijfers. Meerdere elftallen van de Jeugd als gewoonlijk in diverse nationale en internationale Paas-toernooien. De Juniores B 1 wonnen het Sparta-toernooi door in de finale Beerschot te kloppen. Hier werd bovendien onze Wim Kieft uitge roepen tot de beste speler van dit voetbalfeest. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden op 13 maart j.l. van de heer WILLEM H. MEYER op de leeftijd van 89 jaar. Wim, lid sedert 1 october 1919 en derhalve drager van de Gouden Speld, heeft in zijn jonge jaren als zeer verdienstelijk speler vele competitie lang het Ajax-vaandel in onze Reserves hoog gehouden. Later ging zijn belangstelling in ons clubgebeuren voor al uit naar het wel en wee van de „Bordjesclub" in het Comité waarvan hij vele jaren een werkzaam aandeel had. We zullen een goede herinnering aan hem be waren. Wim, rust in vrede. Een ander bericht van heengaan betreft onze club genoot JAN VAN EISDEN op de leeftijd van 71 jaar Jan lid sedert 5 october 1922, ook drager van de Gouden Speld derhalve, heeft helaas een lang ziekbed gehad. Hij was een goed Ajacied met altijd veel be langstelling voor ons clubleven. Ook hem zullen wij als een sympathiek mens blijven herinneren. Hij ruste in vrede. Op 22 maart j.l. bereikte ons de droeve tijding dat daags te voren WIM SMIT was overleden op de leeftijd van 74 jaar. Wim, stammende uit een bekend Ajax-geslacht, trad op 30 september 1921 tot de rood-witte gelederen toe. Ook hij heeft veelal als speler van Ajax 2 de clubkleuren helpen verdedigen en is van hieruit ook enkele malen in het eerste elftal opgetreden. Op 20 november 1971 ontving hij de Gouden Speld in verband met 50 jaar lidmaatschap. Dat hij in vrede moge rusten. Bestuur AFC AJAX In Antwerpen moesten onze A-Pupillen in de finale buigen voor Chelsea (13) en leverde de jaarlijkse reis voor de C-Juniores naar Montaigu ditmaal een vierde plaats op. In Toulouse tenslotte bereikte de combinatie A-1 Juniores/Jong Ajax C-elftal in de finale tegen Nantes een gelijkspel (11). Bij het nemen van strafschoppen was Ajax beter. Bravo! Over dit alles in het volgend clubnieuws méér! We besluiten met te gewagen van een uitstekend geslaagde Paas- Clubavond, waarbij onder de 71 belangstellenden ook voorzitter Harmsen, Secretaris Westrik en Commissaris Algemene Zaken Boering met hun resp. ega's. Dat was het voor deze keer, Mart. J. W. Middendorp 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 3