Dit was nu een partij, die je voor hetzelfde geld verliest: slechte arbitrage, zoals wij eerder noemden, een slecht veld, een alles of niets VVVMaar we namen de punten toch mee naar Amsterdam. Voor de rust nog door Lerby op O1werd na de hervatting eerst nog de gelijkmaker gescoord (Janssen), waarna Ray Clarke (pe nalty) ons de leiding hérgaf, tegen het einde van de ontmoeting door hem zekerder gesteld na goed werk van Arnesen. Slotresultaat derhalve 13. Op 22 maart j.l. verzamelden zich in het Restaurant van de Jaap Edenbaan de eerste lieden van de Ouwe Ajax-Garde ter bijwoning van de jaarlijkse Reünie. Het Comité zag de avond aanvankelijk wat somber is, dit gezien het feit dat op het laatste ogenblik nog verschillende afmeldingen bin nenkwamen, zijnde veelal slachtoffers van de griep. O.a. moest de man die ieder jaar voortreffelijk voor de muzikale omlijsting zorgt, onze vriend Harry de Groot, daardoor afzeggen. Het bericht aangaande het overlijden van Wim Smit maakte, vooral bij zijn oude vrienden natuurlijke diepe indrukneen, het zat alles bij elkaar niet mee. Maar hoe dan ook en je kunt vaak niet zeggen waaraan dat ligt kwam steeds beter de stemming er in en bevolkten uiteinde lijk toch nog zo'n 70 man bar en borreltafels. Om circa 20.00 uur werd het sein ,,aan tafel" gegeven en dat was het begin voor het min of meer officiële gedeelte van de avond. Tafelpresident Wim Volkers opende het diner of souper, hoe je het noemen wilt op de hem bekende vlotte wijze een op merking hier, een kwinkslag daar, met speciale begroetingen aan het adres van Ere-voorzitter Jaap van Praag en Praeses Ton Harmsen, kortom de gezelligheid groeide! Wat de culinaire verzorging aangaat, het was weer voortreffelijk met een fraaie afronding door ,,N.N." die de koffie vergezeld deed gaan van een heerlijk Frans cognacje Ja, dat viel allemaal goed. Melden wij nog dat besloten werd aan Jaap Belmer, niet erg ziek, maar toch afwezig, een fruitmand te sturen. Onze in voorgaande jaren zo bekende zanger van ,,Mens durf te leven", ,,het Vriendinnetje" en andere levensliederen heeft in middels ons verzocht zijn oude vrienden hartelijk dank te zeggen. Met verder nog speeches uitgesproken door President Ton Harmsen, Harry Dade en Secretaris Jan Westrik, is naar onze mening het nodige van het Bordjesfeest gezegd. De foto's van onze hof-fotograaf" geven ook nog enkele indrukken weer. Rest ons tenslotte toch nog iets te zeggen over de wens, volgend jaar ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van Ajax, hetgeen tevens betekend: 35-jaar Bordjesclub, een Reünie met dames te houden. Daar staat het Comité in principe niet afwijzend tegenover; binnenkort reeds zal daarvoer nader overleg plaatsvinden. Het door de Secretaris van de Ontspannings-Commissie ,,AJAX- JEUGD" aangekondigde uitje" voor de C-Juniores werd op zater dag 24 maart j.l. verwerkelijkt. We genoten de eer, met Jan Westrik tot de genodigden te behoren en derhalve het .geheime" programma te mogen meebeleven. Om precies 13.30 uur startte de bus rechtsaf de Middenweg op. Links en rechts kon je nu de verschillende voorspellingen beluiste ren ,,Artis" Indisch Museum maar dat zakte toen we de Stadhouderskade opreden. Wat nu? Het RijksmuseumMaar dóór reed de bus tot het Leidsche Bosje brug over American Hotel. Stop! Uitstappen en meteen overstappen in een Rondvaartboot. Dat was dus deel 1 van het gebeuren op deze middag. Het weer hield zich intussen goedwel frismaar met een vriendelijk zonnetje. En onderhand werd er aan boord in ruime zin geserveerd. Terug op de Leidsekade begaf het gezelschap zich binnenwaarts American Hotel naar een zeer sfeervolle omgeving. Alvorens daar aan een voortreffelijk ,,koud-buffet" werd begonnen, trad de band-parodist OUT uit Beverwijk, op. Hij bracht een goed programma (geweldig o.a. zijn .Barbier" met Inge Groot onder het mes" maar naar onze smaak aan het einde nét iets te veel In het geheel genomen echter een optreden, waarvan de jongens zeer genoten hebben. Na de rijkelijk voorziene dis weer de bus in en terug naar het Jeugdhonk. Daar nog een .afzakkertje" een uitstekende speech van Secretaris Jan Westrik en het zat er voor de ,,OC" weer op. Niet alleen persoonlijk en mede namens ega, maar ons tolk wetend van de jongens en anderen die deze mooie middag hebben mogen meemaken, niet één woord, maar vele woorden van dank aan het OC-bestuur. Het was alles uitstekend georganiseerd, er werd bovendien met zeer gulle hand gewerkt en daarom is het fijn dat door de souvenirverkoop binnenkort de financiële zorgen wat worden verlicht en de Commissie haar goede werk misschien nog mooier dan voorheen kan blijven voortzetten. Nogmaals ,,OC" onze hulde! AJAXMVV - Ray Clarke gevaarlijk AJAXMVV - Verwarring in de zuidelijke verdediging 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 2