Kroniek ajax-nieuws Laten we nou gelijk krijgen wat onze voorspellingen ten aanzien van de hervatting van de Competitie Eredivisie1978/1979 betreft, nJ. 10 maart. Maar dat gelijk" gold niet onze club, want de wed strijd: Go Ahead Eagles Ajax moest worden afgelast en ver schoven naar dinsdag 10 april. De eerste partij welke ons eerste elftal nu te verwerken kreeg was: AJAX NAC. Wel, dat werd vooral onzerzijds een zeer slechte vertoning. Dat dat uiteindelijk leidde tot met recht een afgang van Ajax begeleid door een fluitconcert van het publiekterecht! De enige die blij was, dat was NAC, die het gelijke (O0) bejubelde als gold dat ene punt een overwinning. En dat alles weer koren op de molen van een gedeelte van onze Sportpers, die zich in de meest negatieve zin manifesteerde jegens onze club, spelers, bestuur, trainer en wie men er allemaal nog meer bijhaalde. En dat ging nog even door nadat ons elftal als veel beter spelend team in Eindhoven tegen PSV, tóch een 31 nederlaag moest incasseren. Tijn Middendorp, die de wedstrijd zag: ,,We verloren door een m.i. onjuiste taktiek. Gewoonlijk is ons spelsysteem in uitwedstrijden: counter-voetbal. Dat lukte tot nu toe vrij regelmatig en leverde ons ,,uit" de nodige winstpunten op. Het leek er alles op dat ook tegen PSV zo gespeeld zou worden (Hans Erkens naast Ling en Clarke, versterkte defensie en counteren middels onze hard werkende mid denvelders). Maar het ging toch anders. Ajax wilde het spel maken, toonde een geweldige inzet en aanval na aanval deed nu PSV terugvallen. Maar nu hanteerde de Eindhovenaren het counter systeem o.a. via hun snelle gebroeders Van de Kerkhof. Doch Ajax blééf komen, agressief en mogelijk met de gedachte: aanval is de beste verdediging. Dat gaat echter niet altijd op. Tegen de verhouding in kwam de thuisclub op 1O (buitenspel?het leek er op) en dat bleef zo tot de rust. Na de hervatting wederom een keihard werkend Ajax, maar, toen wéér uit een gevaarlijke counter" PSV op 2O kwam knapte" er iets bij Schrijvers c.s. Maar knokker Dick Schoenaker scoorde het mooiste doelpunt van de avond na feilloos aangeven van Frank Arnesen. En ja, daar kwam Ajax weer. Nu met een alles-of-niets" offensiefóf 22 of 31 verliezen. Helaas u weet hetwe verloren. PSV kreeg téveel, Ajax té weinig. Echter, we hadden grandioos gevoetbald en dat klinkt misschien vreemd bij een neder laag. Maar het is zeker wel belangrijk, hóe je verliest. Ajax in het geheel genomen dé dominerende ploeg in deze ontmoeting had minstens een gelijkspel verdiend." De toch niet zo gemakkelijk lijkende uit-wedstrijd tegen de Fortuna- Sittardia-Combinatie (KNVB-beker) werd goed door ons elftal ge nomen". Seren Lerby en Dick Schoenaker zorgden voor 2O, reeds voor de rust. Ajax heeft daarna deze voorsprong weten te consolideren, wat in de Pers hier en daar ook al niet goed over kwam: Ajax verviel in zijn oude fout: de verdedigingJe vraagt je af wan neer het volgens de deskundigen" wel goed is Goed, FSC ,,uit" dus geklopt; rest nog de wedstrijd thuis op 4 april (we schrijven nu 30 maart) en mochten we daarin succes hebben wel, dan kan het interessant worden. Volendam en de FC Twente zijn reeds ,,over" naar de halve finale; We zijn benieuwd naar de verdere loting. Verder gaande in de competitie, was de score in de thuiswedstrijd tegen de FC Utrecht er één, waarbij het doelgemiddelde aardig werd opgevijzeld, hoewel zulks er in het begin niet erg naar uit zag. Toen vonden de Stichtenaren elkaar vaak beter dan de onzen, maar richting doel waren de bezoekers slordig in hun afwerking. Dat gaf Ajax gelegenheid langzamerhand over te schakelen naar een betere kwaliteit spel. Arnesen opende, door een door doelman Van Breukelen losgelaten bal in te schieten, waarna no. 5 van de gasten, Flight bij een vrije schop de bal achter zijn eigen goalie" werkte. Nog vóór de thee twee penalties, eerlijk verdeeld. Eerst mocht Utrecht de achterstand verkleinen, waarna Ray Clarke vaste prik Ajax weer verder van zijn tegenstander deed weglopen (31 Na de pauze een nu oppermachtig Ajax en hoewel de lieden uit de Domstad dapper volhielden schoten ze nu niet alleen aanvallend te kort, doch ging ook de verdediging fouten maken. Daarvan werd goed geprofiteerd; Dick Schoenaker (een vrije schop door Frank genomen van richting veranderd) en Ray Clarke met twee fraaie kopballen stelden uiteindelijk de stand op 61. Zeker mag niet onvermeld blijven de uitstekende leiding van scheidsrechter I. W. M. van Swieten. De wedstrijd tegen hekkensluiter VVV-uit is een ware veldslag ge worden, waarbij het qua verwondingen nog goed is afgelopen. Ergens begrijpelijk dat de thuisclub JUIST TEGEN AJAX alles op alles zou zetten voor een positief resultaat. Helaas werd de ont moeting geleid door een zekere heer Severeinse, die ten aanzien van béide partijen onvoldoende optrad. Dat de wedstrijd niet uit de hand is gelopen, mag een geluk worden genoemd; voor de overtreding, waarvoor Simon de gele kaart kreeg, had hij dit document nog wel enkele keren meer kunnen opsteken. Iemand, luisterende naar de naam: Advocaat b.v. deed veronderstellen dat hij téveel genuttigd had van de drank van die naam, want naar zijn bewegingen te concluderen, zag hij niets en niemand meer. Clubblad van de Amsterdamse Football-Club ,,Ajax" Maandblad Seizoen 1978/1979 - Maart/April 1970 - No. 7 Abonnement (voor niet-leden) 20,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, D. J. Boering Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 3 mei a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 1