Wonen in Gooi en Eemland Ajax hield de linies goed gesloten, drong de thuisclub op eigen helft terug, doch scoorde voor de pauze toch maar éénmaal. In de tweede periode bleek, dat onze conditie-training de afge lopen maanden niet was vergeten. We scoorden snel achter elkaar twee goals, waarna de gastheren nog wel de eer konden redden (fout bij ons) maar de zege kwam niet in gevaar (1-3). Thuis tegen DWS, onze voornaamste concurrent, begonnen we erg onrustig. Als de bal aan de voeten kwam, was het meteen rennen-er-mee, inplaats van een aanval rustig opbouwen. Het was wel wat tegen de verhouding in dat we met 2-0 vóór kwamen te staan. De tegenpartij speelde op het middenveld de bal goed rond, ging ook op tijd in de aanval en buitte een enorme dek- kingsfout bij ons uit om nog vóór de thee tégen te scoren. Kort na de hervatting scheelde het maar de bekende „haar" of de stand was gelijk gekomen; tot tweemaal toe werd de bal van de doellijn gewerkt. Maar uit de counter van Ajax hierna, volgde het derde doelpunt voor onze jongens en zo werd de eindstand 3-1, waarbij aangetekend dat het geluk wel met ons was. (Mag ook weieens, Red.) JUNIORES C 2 Het was in de wedstrijd tegen KBV 1 duidelijk te merken dat er kwam met de rug tegen de muur te staan. De fysieke kracht van ZSGO en voor deze de-wind-mee, zorgden ervoor dat de stand op 1-1 kwam. Keeper Peter Groothuesheidkamp haalde daarna de moeilijkste ballen eruit, maar kon toch niet verhinderen dat ZSGO op 2-1 kwam (buitenspel!). Vlak voor tijd werd de druk op de Ajax achterhoede zó groot dat het nog 3-1 werd ook. Jammer. Maar omdat concurrent Rood Wit C 1 ook 2 punten liet liggen, blijven Ajax en Rood Wit samen op kop. JUNIORES 3 Tegen de Volewijckers C 1 een zeer slechte hervatting van de competitie. Ajax ging daar in Noord" volledig door de knieën vooral na de rust (pauze was nog maar 1-0 achter) toen de tegenpartij met recht over-ons-heen liep (6-0). Maar gauw vergeten dus. Een week later thuis tegen KDO C 1 startte Ajax met veel aanval len en derhalve goed balbezit. Niettemin leverde ons dat niets op, behalve een schot in het zijnet, vrije trap (v. Eekeres) nét over en een schot (v. Pareren) tegen de lat. Jammer voor ons wist KDO nog voor de rust wél (twee keer) het Ajax-net te vinden bij snelle uitbraken. In de tweede helft hield Ajax zijn verdediging beter gesloten, ver- Een groep van onze C-juniores met begeleiding tijdens het 'uitje', georganiseerd door de Ontspannings-Com missie Ajax-Jeugd lange tijd niet gespeeld was (de combinaties verliepen nog niet zo goed). Ook het „zware" veld speelde parten. De C 2 kreeg wel een aantal kansen, doch dit overwicht werd niet in doelpun ten uitgedrukt. Het bleef daarom 0-0, wat zeker teleurstellend was. Na weer een zondag van gedwongen rust (afgelast) kwam de C 2 uit tegen ZSGO C1. Het zou een moeilijke wedstrijd worden. Tegen een fysiek veel sterker elftal speelde Ajax hier toch een voortreffelijke 1e helft. Al na een paar minuten werd ZSGO ver rast door een afstandsschot, doch dit doelpun werd afgekeurd wegens buitenspel. De aanvallen van Ajax waren gevaarlijk. En uit één daarvan kwam de verdiende 0-1 voorsprong. John Busink wervelde op links langs een paar tegenstanders, trok vóór, waar Rob Rijnink bij de 2e paal klaar stond om in te koppen. De 2e helft gaf een totaal ander beeld van de wedstrijd. Ajax Zoekt u een woning, vraag onze gratis woninggids met vele te koop zijnde aanbiedingen Wij verzorgen tevens uw financiering Makelaarskantoor onroerende goederen ANT. H. HAK EN ZN. BV Hoofdstraat 24 - Baarn W- Telefoon 02154-12210 en 12048 b.g.g. 03493-2242 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 15