Jeugdrubriek Don's haarverzorgers JUNIORES A 1 Na de lange winterstop (maar liefst 4 maanden) moesten we aantreden tegen SDW. We hadden een nieuwe samenstelling van de A 1 Juniores en dat liep nog niet goed; we moesten nog wel wat aan elkaar wennen. Bovendien door de weersomstandigheden slechts in de zaal kunnen trainen, waren het nu vooral de lange ballen die er niet goed ,,uit" kwamen. Na een half uur stonden we op 0-1 via Marcel Kick. Echter al een paar minuten later was het gelijk door een - overigens du bieuze - strafschop. Na de thee hebben we alsmaar aangevallen, doch geen doel punten meer, ook niet voor SDW. Dat was ons eerste verliespunt in deze competitie. Te beschouwen als een teleurstellend resul taat, dat we geheel aan ons zelf hebben te wijten, omdat er lang niet hard genoeg gewerkt werd. Tegen DE KENNEMERS begonnen we meteen op de bal te jagen en startten aldus heel wat actiever dan vorige week tegen SDW. We gaven de tegenpartij geen kans in haar spel te komen en wat conditie betreft zakten De Kennemers al gauw in elkaar. Na 20 minuten kwamen we op 1-0 door een kopbal van Gé van Wees, even later gevolgd door een goal van Henk Randay. Nog voor de pauze was het Paul van Eyck die - andermaal via een kopbal - scoorde. Na de hervatting gingen we vrolijk verder. Drie doelpunten van Wolffgramm en een inzet in eigen doel (schot van Berentsen van richting veranderd) brachten een Ajax-overwinning van maar liefst 7-0. We draaiden in ieder geval beter dan vorige week. Johnny Holshuysen Keurig John, ook jouw bijdrage zeer gewaardeerd (Red.). JUNIORES A 2 Eindelijk (na vier maanden) weer competitie-voetbal. Thuis tegen Amstelland A1. Was onze conditie wel goed, aan het zwakke plaatsen vooral in de eerste helft was het ontbreken van wed strijd-ritme duidelijk merkbaar. De eerste 45 minuten verliepen doelpuntloos; beide partijen wogen goed tegen elkaar op. Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 Na circa 25 minuten in de tweede helft kwamen we op een 0-1 achterstand. Nadat eerder Ab Scheltema een zeer mooie scoringskans had laten liggen, maakte hij dat even later goed (1-1). Vijf minuten voor het einde kreeg Leo Willems de bal in de ruimte toegespeeld, legde de „knikker" keurig voor de voeten van Maurice van Zijst, die deed wat van hem verwacht werd (2-1). Al met al - eerlijk - een wel wat gelukkige overwinning. „Uit" tegen de Volewijckers werd de eindstand 0-1 al na 20 minuten bereikt. Een uit de verdediging snel opgebouwde aanval, bracht zóveel verwarring voor de Volewijckers-veste dat een ver dediger aldaar de bal over de eigen doellijn werkte. De gasten waren zeker niet de minderen van ons en René Deke- ling, onze doelman, moest danook herhaaldelijk zijn - zeker niet geringe - capaciteiten tonen. Na de rust eenzelfde beeld, met Ajax thans iets minder, maar zoals reeds gezegd, er kwam geen verandering meer. Beste man bij Ajax: doelman René Dekeling. JUNIORES B 1 Ajax B 1-Amstelland B1 2-0 (1-0) Door té hoge verwachtingen viel de wedstrijd wat tegen, mede door het grove spel van onze tegenstander, waartegen de scheids rechter niet afdoende optrad. Gelukkig bleven ernstige blessures achterwege en vergaten wij niet te scoren. Zowel voor de rust 1 x uit een prachtige kopbal als na de thee evenzo via een prima kopbal. Rood Wit B 1 - Ajax B 1 Een in het begin rommelig duel, waaraan we ons de eerste tien minuten niet konden onttrekken. Dit gebeurde pas na een goal van Frank Kraan. Hierna was het spel helemaal voor ons, wat ook tot gevolg had dat Tjapko Teu- ben en Robbie Been de ruststand op 3-0 brachten. De tweede helft hetzelfde spelbeeld: een veel beter Ajax, wat snel leidde tot weer drie goals (Frank Kroon, Robbie Been en Rudy Mulders). Hierna moest Erik Heerings met een hoofdwond uitvallen, waar door we ons ritme wel enigermate kwijt waren. JUNIORES B 2 Tegen WA B 1 uit een redelijk tot goed duel, dit gezien de lange stop die beide elftallen afgelopen winter hadden. Over en weer goede aanvallen met voor ons iets meer kansen, hetgeen ook resulteerde in een verdiende 1-0 voorsprong voor Ajax via een goal van Ronnie Voorn. De tweede helft hetzelfde spelbeeld, waarin wij opnieuw weer de beste kansen kregen, maar deze helaas niet wisten te benutten. WA putte hier moed uit en kwam op gelijke voet via een foutieve terugspeelbal van een van onze spelers. Achteraf toch een juiste uitslag (1-1). Op een slecht veld werd de strijd aangebonden tegen de B 1 van JOS. Reeds vanaf 't begin speelde zich praktisch alles af op de helft van onze tegenstander, zodat onze keeper weinig of niets te doen kreeg. Tussen de bedrijven door werd het scoren niet vergeten, maar gezien 't aantal kansen, had de uitslag simpelweg gesteld royaler moeten zijn. Nu werd het 3-0. JUNIORES C1 Na de maandenlange winterstop hervatting van de competitie tegen Lijnden C 1 te Badhoevedorp. 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 14