SENIORES-OVERZICHT zeggen. In ieder geval is het bericht waarop de heer Pil doelt niet van het bestuur afkomstig. De heer Schoevaart vraagt of de overplaatsing van een aantal A-Juniores naar Jong-Ajax nog doorgaat. Hierover ontwikkelt zich een discussie, waarbij de heer Van Eyden een uitvoerige uiteenzetting aangaande het betreffende onderwerp geeft. Na opmerkingen van de heren Neefjes, v. d. Wal en Fischer erkent de heer Van Eyden dat er aan de uitvoering van het plan inderdaad negatieve kanten zijn, maar dat de tendens is om een zo wijs mogelijk besluit te nemen in het belang van Ajax. De beantwoording van een verzoek (hr. Schoevaart) hoe het staat met de onderhandelingen met de Gemeente neemt penning meester Brandsteder voor zijn rekening, zo ook de informatie ge geven op de vraag van de heer Kraan aangaande de afwikkeling van de zaak Jan Mulder. Voorzitter Harmsen geeft namens het bestuur toelichting op vragen van de heren Kraan en Van Wijk de Nieuwsjaarsreceptie betref fende. De heer Middendorp looft de reactie van het publiek jegens onze spelers na afloop van de wedstrijd AjaxHonved; hij prijst even eens de initiatiefnemer(s) om via een advertentie in „De Telegraaf" de volgende morgen de bezoekers daarvoor te danken. Hij merkt verder op dat er zijn ervaring in de radiokamer vaak telefoon tjes binnenkomen met de vraag of Ajax wel speelt en tegen wie. Daaruit valt zijns inziens af te leiden dat er iets schort aan onze reclame. Wil het bestuur in overweging geven dit toch eens nader te bekijken, nadat hij nog heeft opgemerkt dat naar zijn oordeel de advertentie in „Het Parool" weinig zin heeft. De heer Timman snijdt de shirt-reclame aan waarop in eerste instantie door voorzitter Harmsen wordt gereageerd. Hij citeert o.a. uit een uitstekend artikel, voorkomende in het blad „Manage ment Plus". Een en ander brengt de tongen los van de heren Caransa en Lambregts met vanachter de groene tafel commentaar van de heren Brandsteder, Boering en Harmsen. De heer Been krijgt antwoord op zijn vraag aangaande Johan Zuidema. Aan de heer Boerkoel wordt bevestigd op diens informatie dat het hoek-huis (voormalige woning van het echtpaar Lens) een bestemming krijgt als „Souvenirshop" waarbij de Ontspannings- Commissie Ajax-Jeugd de exploitatie daarvan op zich zal nemen, ten voordele van de activiteiten voor de Ajax-Jeugd. De heer Petersen komt nog eens terug op de wedstrijd Honved Ajax waarbij hij uiteindelijk concludeert dat allerlei verkeerde persberichten in belangrijke mate voor Ajax slechte invloed heb ben gehad. Hij kan echter van de voorzitter vernemen dat het negatieve resultaat in Budapest bij het bestuur zeker niet zonder meer is gepasseerd De heer P. van Deyck, veel bij jeugdwedstrijden komend, vertelt over zijn bevindingen daarbij; naar aanleiding hiervan geeft de heer Van Eijden een verklaring over het beleid dat gevoerd wordt met betrekking tot de jeugd. De heer Volkers brengt onder de aandacht van de Ledenraad dat er in de pers een interview is verschenen met de heer Stoop, in welk artikel zelfs staat dat hij door een vooraanstaand Ajaxlid was benaderd met de vraag of hij voorzitter van Ajax zou willen worden. Hij vindt dat de heer Middendorp (Sr., red.) een tegenstuk moet publiceren. Dat vindt de heer Caransa in de kroniek er aan dacht aan wijden") ook. De heer Lambregts is een andere mening toegedaan. Steeds weer worden artikelen uit de pers aangehaald en wat is waar, zeker als het over voetbal gaat. Wat hebben we eigenlijk aan dergelijke gesprekken. Dat een journalist nu eenmaal voor zijn brood móet schrijven, goed, maar wat ons betreft: vergeet het! Sluiting. In dit overzicht hebben wij nog een restantje voetbal van voor de winterstop. En hoewel het slechts een paar wedstrijden zijn was de winst bijna maximaal. Ajax 3 kwam slechts éénmaal binnen de lijnen en wel tegen Hilversum 2. Ajax begon niet al te best en keek in de eerste helft al spoedig tegen een 01 achterstand aan. Na de thee een geheel ander beeld. Ajax toonde een veel grotere inzet en reeds na acht minuten kopte Oudendijk schitterend een voorzet van John van Meerlant in. Even later werd het opnieuw door Oudendijk 21, na een voorzet van Hennie Henrichs. John van Meerlant uit een dieptepass van Ombre en Gerard Spanjaard scoorden na ongeveer een half uur binnen twee minuten ieder een goal en daarmee was de strijd beslist (4—1). Ajax 4, dat zo moeilijk aan de competitie begon, speelde twee wedstrijden en behaalde daaruit ook de volle winst. De eerste wedstrijd uit tegen BVC 2 ging Ajax vlot van start, doch kwam door een foutieve terugspeelbal al snel op een 10 achterstand. Deze klap werd snel verwerkt en Harrol Lai scoorde al gauw uit een scrimmage 11. Kort hierop bracht dezelfde speler de stand op 12, maar ook onze vreugde was van korte duur want al snel was de stand 22. Dit was tevens de ruststand. In de tweede helft opnieuw een offensief Ajax, dat ook de beste kansen kreeg. Na 30 minuten een knappe aanval ingeleid door Max Visch- schoonmaker en Erik Galice gevolgd door een goede voorzet naar Harrol Lai die een magnifieke kopbal afvuurde in de kruising en dat betekende een 32 overwinning. Uit tegen JOS 2 zagen we opnieuw een gemotiveerd Ajax, dat zijn tegenstanders al spoedig onder druk zette. De uitvallen van JOS waren niet van gevaar ontbloot, maar Jos Vonk in de goal was goed op dreef. Zijn verre uittrappen met de wind mee leverde vervolgens direct gevaar op voor het doel van JOS. Ajax nam met 01 de leiding omdat een JOS-verdediger in arren moede slechts in zijn eigen doel kon trappen. Na rust, met de storm tegen, werd onze defensie versterkt met Adri Smits en zo bleef de achterhoede gesloten. Nu was Ajax met uitvallen gevaarlijk en kreeg een aantal goede mogelijkheden, doch pas drie minuten voor tijd, wist Harrol Lai 02 te scoren na goed voorbereidend werk van Erik Galice. De aansluiting met de middenmoot was hiermee een feit. Ajax 5 speelde ook twee wedstrijden. Amstelland 3 werd in eigen huis met 14 geklopt. Aanvankelijk zag het er niet naar uit omdat we geen greep konden krijgen op het spel van de gastheren. Pas in de tweede helft sloeg Ajax toe. Frans Grootenboer, Rolf Grooten- boer, Willem Knaap en Ben van der Vegte zorgde voor de Ajax- produktie. De goal van Amstelland was een toevalstreffer. Een ver schot raakte de onderkant van de lat of het net en sloeg ver volgens het veld weer in. Niemand wist wat er gebeurde, maar de scheidsrechter besliste in ieder geval doelpunt. In de thuiswedstrijd tegen Voorland 2 kwamen we niet verder dan 11. Het was een vrij harde wedstrijd waarin Ajax aanvankelijk het beste van het spel had en ook zeer terecht de leiding nam. Frans Grootenboer pikte een dieptepass op, passeerde de doel man beheerst en scoorde 10. Na de hervatting kwam Voorland sterk terug en drukte ons in de defensie. Toch kregen we nog een paar goede kansen, maar we wisten deze niet te benutten. Een kwartier voor het einde kwam Voorland terecht op 11 na een misser in onze defensie. Uiteindelijk mochten we na afloop nog blij zijn met de halve winst, want in het laatste kwartier kropen we een paar maal door het oog van de naald. Desalniettemin waren we door dit resultaat herfstkampioen. In de vorstperiode werd nog een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen LVV uit Laren. In een leuke en sportieve ontmoeting op een redelijk goed te bespelen veld werd de uitslag uiteindelijk 11. 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 9