Verslag van de ledenraad-vergadering 0 0 0 0 0 0 0 0 0 D 0 d.d. 12 december 1978, ontleend aan de notulen van secretaris J. H. Westrik 1. Opening. Omstreeks kwart over acht heet voorzitter Harmsen de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de ere-voorzitter en de ere-leden. Voorzitter Harmsen vervolgt met de mededeling dat er 22 leden aanwezig zijn, er bericht van verhindering is ontvangen van de leden Van Dijk, Klok, Smit en Van der Zwaag, de heer Bouwens niet aanwezig is zonder dat hij bericht van verhindering heeft ge zonden. Van de ere-leden is de heer De Boer afwezig, alsook de heer Vunderink (buitenland). Verder gaande: „wanneer wij erin slagen om aanstaande zondag tegen de FC Twente twee punten te behalen, dan zijn we winter kampioen. Bij de wedstrijden om de KNVB-beker behoren we bij de laatste acht. In de strijd om de UEFA-cup is dit niet gelukt; we werden door Honved uitgeschakeld. Door Real Madrid zijn we uitgenodigd om deel te nemen aan een tournooi, met Bayern-München en Liverpool of Manchester United. Afgesloten is verder een contract voor het spelen van zes wed strijden in Brazilië, na afloop van het seizoen. Tot op heden hebben we een voordelig exploitatie-saldo. Maar laten we nog niet juichen, want er kan nog van alles gebeuren. Wanneer we echter kans zien om mee te blijven doen in de strijd om het kampioenschap van Nederland en in de strijd om de KNVB- beker, verwacht ik dat we aan het eind van het verenigingsjaar een voordelig exploitatie-saldo zullen hebben." Hiermede verklaart hij de vergadering voor geopend. 2. Ingekomen stukken. De secretaris deelt mede dat er een brief is ontvangen van de heer Van der Zwaag aangaande vast te stellen data van de Leden raadvergaderingen. Hierover volgt een korte discussie. 3. Notulen van de vergadering van 31 augustus 1978. Voorzitter Harmsen stelt bladzijde voor bladzijde aan de orde. Niemand heeft op- of aanmerkingen, waarna de notulen ongewij zigd door de voorzitter worden vastgesteld, onder de opmerking dat de secretaris het dus goed heeft gedaan. 4. Verkiezing van een 1e en 2e plaatsvervangend voorzitter van de ledenraad. Deze functies werden respectievelijk bekleed door de heren Fischer en Neefjes. Beide heren werden bij acclamatie voor één jaar herbenoemd. 5. Bestuursmededelingen en wat verder ter tafel komt. Voorzitter Harmsen stelt eerst aan de orde het plan van het bestuur om de Technische Advies Commissie te wijzigen in een Technische Commissie. Voor een toelichting hierop geeft hij het woord aan de heer Fischer. Deze deelt mede, dat hij tevens optredende als gemachtigde van de heren Potharst en Smit uitvoerig over dit onderwerp met het bestuur heeft gesproken. Zowel de leden van de TAC als het 0 0 0 0 0 D 0 Allen, die ons ter gelegenheid van Kerst en de Jaarwisseling hun goede wensen deden toe komen, betuigen wij daarvoor oprechte dank. Wederkerig hopen wij dat 1979 voor u en de uwen een in alle opzichten voorspoedig jaar zal worden, met vooral een goede gezondheid. BESTUUR DER AFC AJAX REDACTIE ..AJAX-NIEUWS" bestuur waren van mening dat doorgaan in de huidige vorm en werkwijze weinig zin had. De bedoeling is nu dat de Technische Commissie zich voornamelijk gaat bezig houden met het aantrekken van nieuwe c.q. jonge spelers. Gedacht wordt om daarin te benoemen de heren P. Keizer, Pronk, Smit en hijzelf. Over verdeling in twee subcommissies zou het bestuur zich nog beraden. Wanneer dit doorgaat dan komt de commissaris algemene zaken in de subcommissie voor het betaald voetbal en de commissaris amateur voetbal in de subcommissie voor het jeugdvoetbal. Aan beide subcommissies worden de trainers toegevoegd. De opzet is om op deze wijze tot een snellere en slagvaardigere besluitvorming te komen bij de aandacht voor vooral jonge spelers. Tevens wordt hierdoor een betere communicatie bevorderd. Hij eindigt met de vraag: hoe denkt u over dit voorstel? Na een eerste commentaar van de heer Caransa ligt voorzitter Harmsen nog toe, dat de gedachte van het bestuur uitgaat naar de volgende samenstelling van twee subcommissies: a. subcommissie belast met de organisatie aangaande talent voor het betaalde voetbal: Voorzitter: de heer Boering; leden: de heren Fischer en Pronk. b. subcommissie belast met een zelfde organisatie voor het jeugd voetbal: Voorzitter: de heer Van Eyden; leden: de heren Smit en Keizer. Tenminste 1 x per twee maanden zullen beide commissies tezamen en met de technische staf besprekingen houden. Voorzitter Harmsen zegt dat hij het door de Reglementscommissie ontworpen concept-artikel zal voorlezen, maar dat het niet de be doeling is dat dit nu uitvoerig besproken gaat worden; dat kan als het gehele concept van de nieuwe statuten en het huis houdelijk reglement in de eerstvolgende vergadering van de leden raad aan de orde komt. Nadat de heer Harmsen aan zijn voornemen gevolg heeft gegeven voegt hij er nog aan toe dat benoeming van leden in de Technische Commissie op dezelfde wijze geschiedt als thans in de Technische Advies-Commissie. De heer Van Wijk vindt het moeilijk om a bout portant hier een mening uit te spreken. Verder merkt hij op dat de werkzaamheden van de nieuwe commissies in vergelijking met die van de huidige TAC beperkter zijn, o.a. aangaande het gevraagd of ongevraagd advies uitbrengen over voetbaltechnische aspecten en andere zaken het betaald voetbal betreffende, alsmede (nü) overleg tussen bestuur en TAC bij aan- en verkoop van spelers, wat betreft de voetbalkwaliteiten van dezen. Hieromtrent komt in het nieuwe artikel niets voor, waarbij hij overigens direct aanneemt dat dit niet opzettelijk is gebeurd. Voorzitter Harmsen zegt dat het bezwaar van de heer Van Wijk bijvoorbeeld ondervangen zou kunnen worden door het huidige artikel 32, lid 3 op te nemen in het nieuwe artikel 17. De heer Middendorp vraagt of door de heren Keizer en Pronk reeds een toezegging is gedaan omtrent hun benoeming. Voorzitter Harmsen antwoordt dat met beiden er wel over is ge sproken, maar vrijblijvend. De heer Van Wijk zou graag willen weten wat het bestuur nu eigenlijk van de ledenraad wil. Voorzitter Harmsen zegt dat het bestuur toestemming zou willen hebben om met ingang van 1 januari 1979 reeds op eerder be sproken wijze te mogen gaan werken, zonder dat het artikel offi cieel door de ledenraad is goedgekeurd. De heer Boering zegt dat het zó is, dat door de nieuwe opzet de Technische commissie er niet alleen is om aan het bestuur advies te geven, maar tevens om een nauwere band te creëren met de technische staf, die verantwoordelijk is voor het aantrekken van spelers. Aan de subcommissie voor het betaald voetbal zullen worden toe- 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 7