den gegeven. De spelers later: ,,we waren er kapot van ge weldig dat hadden we zeker niet verwacht". Tussen de Honved-wedstrijdendoor verliep, wat de competitie aangaat, de ontmoeting tegen de FC Den Haag in het Zuiderpark puntloos. Dat was teleurstellend, mede omdat gezegd kon worden dat de winstkansen dichter bij de Hagenaars dan bij ons lagen. Slechts door goed spel van Ruul Krol en Piet Schrijvers mochten we de handen met dat ene puntje dichtknijpen Een week later tegen Volendam thuis waren de rollen min of meer omgekeerd. Ajax scóórde in deze partij maar liefst zeven keer (Ray Clark en Soren Lerby elk 2x en Ruud Krol, Tscheu la Ling alsmede Frank Arnesen elk éénmaal) maar drié doelpunten tégen dat was toch wel wat teveel Goed, hierna kwam dus op 6 december de eerder genoemde partij tegen Honved in de Meer en stond direct voor de daarop volgende zondag de topper AZ '67Ajax op het programma. Je kunt natuurlijk zó op je vingers natellen dat dat voor AZ '67 viel als „ein Stück vom Himmel". Ajax nog moe gestreden en uit geschakeld c.q. ontmoedigd, in de arena te Alkmaar ontvangen 'tjongewat zouden ze daar in de kaasstad dat Amsterdamse varkentje wel eens even wassen. Mede in het kader van het zo geheten „Plan 17" hetgeen betekende dat, indien AZ '67 bij de winterstop zeventien punten uit de laatste tien wedstrijden bij elkaar had getrapt, de spelers een cadeautje mochten uitzoeken in de winkels van hun bazen Welnu, tot vooral grote ergernis van trainer George Kessler Met grote ontsteltenis en verslagenheid hebben het be stuur en leden van de AFC Ajax kennis genomen, dat ten gevolge van een noodlottig verkeersongeval, ons zijn ontvallen de Spelers C. K. VAN DER BRINK en R. C. MULLER Dat zij mogen rusten in vrede. Het bestuur van de AFC Ajax Amsterdam, 16 december 1978. Met verslagenheid vernamen wij het plotseling overlijden van onze Collega's COR VAN DER BRINK en REMCO MULLER Hun vriendschap en sportiviteit zullen voor ons een blij vend voorbeeld zijn. Spelers en trainers A-selectie AFC Ajax Met grote verslagenheid vernamen wij het plotseling overlijden van onze Collega's COR VAN DER BRINK en REMCO MULLER Hun grote inzet en kameraadschap zullen voor ons on vergetelijk zijn. Spelers, trainer en begeleiders Jong Ajax (de man was geheel van streek) verloor de Alkmaarse formatie met 12 (Clarke, penalty, en Ling na een uitstekende actie van Ray). Hoé deze hindernis, in het kort gezegd, door Ajax werd ge nomen, vinden we eigenlijk terug in de „kop" die reporter Marck Serné boven zijn verslag in NRC-Handelsblad plaatste: „Profs" van Ajax zijn „Amateurs" van AZ de baas. Al met al dus een prima resultaat. Maar er stond nóg een zwaar karwei te verwerken, namelijk FC Twente in Enschede. Ja, ja, het werd de Ajax-ploeg niet cadeau gegeven. En de mensen uit de textiel-omgeving, wilden ze ten aanzien van de koplopers een beetje bijblijven, hadden de punten hard nodig. Nu, het zag er aanvankelijk niet zo best voor Ajax uit. Met de rust 10 achter en kort na de hervatting was de stand 20 toen van de Vall een strafschop langs Piet Schrijvers schoot. We hadden toen „de mazzel" dat Otto in eigen doel schoot en de stand een wat redelijker aanzien gaf (voor Ajax dan) maar toch 31 was in deze fase van de wedstrijd eerder te verwachten dan de Ajax- gelijkmaker. Doch in het laatste kwartier zou het anders lopen. De thuisclub, zich voor het doel van Van Gerwen samentrekkend, nodigde Ajax als het ware uit tot pressie-voetbal. En Ajax kwam Drie minuten voor tijd een voorzet van Tahamata, Van Gerwen glijdt uit en Ling „pikt" de gelijkmaker. En in blessuretijd was het al toen wederom Tscheu die, bij de tweede paal staande, uit een voorzet van Geert Meyer (ingevallen voor Erkens) Ajax naar een 32 overwinning bracht. Einde van een pakkende partij voetbal, waarbij wij enig fortuin niet behoeven te ontkennen, maar waar wel karakter en professionele instelling, vooral in het laatste ge deelte van deze ontmoeting, Ajax tot de rechtvaardige winnaar maakte. Zo, alles bij elkaar reden om voldaan aan de winterstop te kunnen beginnen, met bovendien het zicht op een aantal zeer interessante internationale wedstrijden in de MeerAjax heeft namelijk ge tekend als deelnemer aan een tournooi, georganiseerd door Real Madrid. Andere clubs: Liverpool en Bayern München. De wed strijden in Amsterdam zullen althans is voorlopig gepland in maart en april worden gespeeld. Nadere bijzonderheden volgen binnenkort. We dachten hier te mogen spreken van een gunstige handeling door ons bestuur; wedstrijden als AjaxLiverpool, AjaxReal Madrid enz. fraaie „plaatsvervangers" voor een anders volgende Cup-ronde, zullen het publiek zeker aanspreken. Wat verder nieuws. U hebt ongetwijfeld uit de pers het een en ander vernomen omtrent bestuurswisselingen bij het Betaalde Voetbal van de KNVB. De heren Hogewoning, Zwikstra en Tripels zijn zulks in verband met een meningsverschil inzake de invoe ring van shirt-reclame uit het Sectiebestuur getreden. De nieuwe voorzitter heet thans: Mr. Eric Vilé, de nieuwe penningmeester: Gilles van Kruysveldt en als opvolger van de heer Tripels is onze Ere-voorzitter Jaap van Praag benoemd. Diens taakHet be vorderen van de buitenlandse betrekkingen alsmede contacten met FIFA en UEFA. Nu, daar heeft jaren lang wel wat aan gemankeerd; we dachten dat door bovengenoemde aanstelling nu „the right man on the right place" zit, hetgeen we terugvinden in een reactie van Mr. Vilé tijdens een interview: iedereen kent Van Praag, een man met een enorme bestuurlijke ervaring bij een club die werkelijk bij alle voetbalgrootheden ter wereld bekend is". Jaap, onze gelukwensen en veel succes! Zaterdag 25 november j.l. werden de heren G. K. Drager, G. Paulsen en H. Schuuring, in verband met hun 25-jarig lidmaatschap, be noemd tot leden van de Ajax-Bordjesclub, G. Couton, D. Keyzer, J. Moos en W. Prins herdachten 40 jaar geleden tot de Rood-Witte gelederen te zijn toegetreden en bij H. Thijssen, C. W. F. Tim man, E. H. van Tuyl en B. J. Vogel was die termijn 50 jaar. Nog verder in de Ajax-historie, namelijk 60 jaar „diep" gaande, werden de namen van M. Brink, H. Harinck, G. Jurgens, F. C. Molema en M. Roos genoemd. Allen werden op toepasselijke wijze door voorzitter Ton Harmsen toegesproken, waarbij hen de desbetreffende onderscheidingen werden toegekend. „Old timer" H. Harinck sprak tenslotte op deze 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 2