Kroniek ajax-nieuws We schrijven zondag 31 december 1978 Slechts enkele uren nog maar scheiden ons van de jaarwisseling. We stappen straks ,,over de drempel" 1979 binnen en vragen ons dan gelijk ieder jaar weer af: wat het Nieuwe Jaar zal brengen ons persoonlijk de wereld In ieder geval wensen wij u allen, met de uwen, daarbij het aller beste toe, veel geluk en goede gezondheid. Dat u ook sterk zult kunnen zijn, wanneer het eens tégen zit want het is nu eenmaal niet altijd zonneschijn in het leven. Integendeel. Negentienhonderd acht en zeventig met een zo droevig slot, met het verbijsterende bericht op die zaterdag van de zestiende december dat, tengevolge van een noodlottig verkeersongeval, onze beide clubgenoten Remco Muller en Cor van der Brink, helaas het leven hadden gelaten. Grote verslagenheidhet was voor de meesten nauwelijks te geloven: Remco en Cor, beiden nog maar pas 18 jaarniet meer bij ons. Terugkerende van een vriendschappelijk gespeelde wedstrijd in Katwijk sloeg de dood verschrikkelijk toe. Machteloos staat de mensHet is zo ontzettend. Op woensdag 20 december is, onder enorme belangstelling, op het crematorium ,,Westgaarde" afscheid genomen van Remco; daags daarna werd in aanwezigheid van eveneens tallozen, waaronder ook KNVB-officials e.a. op de begraafplaats „Rusthof" te Amersfoort, Cor door acht van zijn sportmakkers ten grave ge dragen. Remco en Cor, we zullen ze missen. Maar niet alleen als veel belovende jeugdspelers, ook als prettige sympathieke vrienden, fijne teamgenoten, zullen ze bij ons, bij Ajax, in de herinnering blijven. Dat zij rusten in Vrede. Tot slot zouden we ook langs deze weg nog onze deelneming aan de ouders en verdere naasten willen betuigen, hen daarbij veel kracht toewensend om dit zware verlies te dragen. Van verschillende kanten bereikten onze vereniging bewijzen van deelneming o.a. van het Bestuur alsmede A-Commissie van AFC Amsterdam, Bestuur en Supportersvereniging der KW Quick Boys, Katwijk aan Zee, RVC-Rijswijk, Eurovoetbal Groningen, KNVB afd. Amsterdam, Ria Bobbink, Groningen De inhoud van de condoleances, waarvoor het Ajax-bestuur zijn oprechte dank betuigt, zouden wij willen doen vertolken door het rouwbeklag van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond te Zeist, dat wij elders afdrukken. We moeten weer verderhet leven gaat doornegentien honderd acht en zeventig, daarover dient verder nog wel het een en ander te worden gereleveerd, althans wat de laatste twee maanden aangaat. We waren immers met onze vorige uit gave wel erg vroeg (medio november) zulks in verband met bijzon dere omstandigheden u herinnert zich dat misschien nog wel. Als gevolg hiervan dat vroege uitkomen dan ligt er vrij veel kopij die de aanduiding „ouwe kost" met zich draagt. Natuurlijk, we zullen daaraan niet zonder meer voorbijgaan, maar wél trachten het zo kort mogelijk te houden. We waren, wat de voetballerij aangaat, (de A-selectie), gebleven bij de nederlaag thuis nog wel tegen Roda JC (12). Dat was de competitie wedstrijd. Een week later kwamen de mannen uit Kerkrade weer naar de Meer, thans voor het spelen van de tweede ronde KNVB- beker. Nu kregen Dick Nanninga c.s. geen schijn van kans; met 3O voor Ajax werden de Limburgers „uitgebekerd". Twee goals van Hans Erkens en de laatste een fraaie actie van Simon Tahamata, die door Tscheu werd afgerond. De loting voor de kwart-finales (uit- en thuiswedstrijd) bracht ons in de volgende ronde tegen FSC (Fortuna-Sittardia Combinatie). Het programma, elders in dit clubblad afgedrukt, vermeldt de data van de wedstrijden. Ja, en toen gingen Krol c.s. naar Budapest, voor de eerste partij (UEFA-beker) tegen Honved. Het drama: Ajax, speciaal wat de tweede helft van de wedstrijd aangaat. Rust nog OO, einde 41 voor de Hongaren. Ondanks alle gegevens en alle informatie (Thank you, Peter, for your important part in this) omtrent de tak- tiek van deze tegenstanderAch, er werd al genoeg over ge schreven, gesproken, gedacht. Terugdraaien was er nu eenmaal niet meer bij. Toch was nog niet alle moed verloren; drie doelpunten (in de thuiswedstrijd) overbruggen was niet gering, maar gezien het verschil in spelkwaliteit van Hongaarse elftallen in „uit- en thuis"- wedstrijden, was er nog een kans Nu, daar is grandioos voor „geknokt". Geweldig wat er door onze jongens gewerkt werden bijna was het nog gelukt. Eén doel punt kwamen we tekort. Nadat Simon schitterend nummer twee in de touwen had gejaagd (vlak voor rust had Ray Clarke ons via een penalty op 1O gebracht) waren er vele emoties, spanning ten top die derde goal, welke ons alsnog een ronde verder had kunnen brengen zat wel in de lucht, maar kwam er jammer genoeg niet uit. Helaas! Maar geweldig was de reactie van het publiek. Toen scheids rechter Castillo (Spanje) voor de laatste keer floot (hij had het goed gedaan) en de Hongaren begrijpelijk hun vreugde uitten, was het even stil in ons Stadion. Doch toen barstte het „AJAXAJAXAJAX" los als een hulde aan Ruud Krol en zijn mannen voor de geweldige partij voetbal die zij te zien had- Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1978/1979 - Januari 1979 - No. 5 Abonnement (voor niet-leden) 20,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, D. J. Boering Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 15 februari a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 1