presidenfiee Sigarenmagazijn „AJAX" Nu ik mij zo langzamerhand op de hoogte heb kunnen stellen van de vele facetten die onze club raken, ik ook wat betreft het totaal van mijn taak als voorzitter een meer vollediger beeld heb gekregen, is het mogelijk geworden mijn geregelde bijdrage aan het Ajax-Nieuws te leveren. Nog even over die zgn. inwerkperiode gesproken, wil ik vanaf deze plaats dank en lof toezwaaien aan mijn mede-bestuursleden voor de wijze waarop zij mij in den beginne hebben gesteund en geïnformeerd, ben ik dankbaar voor het nodige begrip dat wij voor elkaar hebben kunnen opbrengen. Immers, van hun kant was daar het bepaalde stramien volgens hetwelk gewerkt werd en mij stond aangaande mijn functie een beleid met een ander karakter voor ogen. Maar ik dacht, dat wij elkaar inmiddels zó hebben kunnen vinden, dat van een goede samenwerking c.q. goed bestuur gesproken kan worden. Waar ik, bij wijze van spreken, iedere dag nog steeds van geporteerd ben, is de organisatie van Ajax. In de gepasseerde maanden heb ik bij mijn kennismakingen met diverse bestuurs leden, trainers e.a. wel zo eens het een en ander gehoord over clubs met een andere constellatie. Bijvoorbeeld, waar Leo Been hakker het de vorige keer (interview) over had ingeval van split sing (amateurs - betaald voetbal). Wat een moeilijkheden zich daarbij kunnen voordoen. Als ik dan ervaar hoeveel mensen er bij ons zijn, die het een en ander voor de vereniging over hebben, oud-spelers als een Tonny Pronk, Piet Keizer, Johan Cruijff, Sjaak Swart die aan dacht aan hun club blijven geven, er iets voor willen doen, laten we dan ervoor werken dat zo te houden En we kunnen nog meer perfectioneren: verdeling van de vele taken die er zijn, verantwoording dragen. Natuurlijk, ledenraad en bestuur in de eerste plaats, maar ook ieder lid bij bijvoor beeld de verkiezing van de juiste mensen in die ledenraad, de schakel tussen bestuur en leden. Ik ga daarover hier verder niet uitweiden; ongetwijfeld zal in de toekomst de gelegenheid zich nog eens voordoen tot een gedach- tenwisseling hierover. Wat verder ook van enorm belang is, is onze aandacht voor de Jeugd; opvang, begeleiding, maar ook: orde en discipline. Ons streven zal er duidelijk op gericht moeten worden en daartoe zijn reeds stappen ondernomen (studie-begeleiding, Technische Commissie) om wat de gang van zaken bij de A-selectie betreft, te gaan putten uit de Jeugd. Het talent, dat in ruime mate aanwezig is, zullen we tot ontwikkeling moeten brengen, verder gaan uitbouwen, rijp maken en ik dacht, voor zover we dat momenteel organisatorisch voor ogen hebben, we een goede weg zijn ingeslagen. Ik zeg niet, dat we nu meteen al af zijn van .aankopen" tegen eigenlijk belachelijk hoge bedragen, dan vaak nog „miskopen" blijken te zijn ook, maar wat uit eigen „nest" komt, ken ik beter en is althans niet zó duur. En daar moeten we heen! Wat qua financiën onze huidige situatie betreft, er is reden tot tevredenheid. Dan moet er wel gauw een einde komen aan die barre winterse toestanden, anders moet ik zeggen: WAS er reden tot tevredenheid, want het is wel een geldverslindende periode die wij en mét ons anderen doormaken. Voorzitter Ton Harmsen bij Siberische" toestanden op ons veld Verder is er wel de zorg, hoe we straks de competitie zullen hervatten, onze vorm, de conditie. In ieder geval trachten te eindigen op een plaats, rechtgevend op Europees voetbal vol gend jaar. Dan zijn er nog de wedstrijden om de KNVB-beker, hoe zal het nu gaan met het Spaanse toernooi en rijst de vraag: kunnen we op tijd starten voor de afgesproken reis naar Brazilië! Allemaal zaken die, wat onze „centjes" betreft, zeer belangrijk zijn. Hopelijk zullen wij tegenover onze buitenlandse opponenten de naam Ajax weer hoog kunnen houden. Want dat is een onom stotelijk feit: we zijn buiten onze grenzen nog steeds bijzonder goed bekend en dat daaraan de naam van mijn voorganger, Jaap van Praag, niet vreemd is, mag hier zeker wel gezegd worden. Ik zou het voor deze keer hierbij willen laten. A. Harmsen J. SLAUERHOF Middenweg 400 hoek Brinkstraat Telefoon 353621 - Amsterdam-Oost Voorverkoop Ajax (ook op zondagmorgen) Inleveringsadres Lotto- en Toto-formulieren A.F.C. Ajax 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 19