winterse kroniek ajax-nieuws Tja, we zijn er toch maar eens voor gaan zitten vandaag op 18 februari 1979 om ondanks alles de barre winter een Ajax-Nieuws te produceren. Al is het dan maar in bescheiden omvang. Zéér bescheiden zelfs, want er is niets maar dan ook niets over wedstrijden en de resultaten daarvan te melden. Toch willen we enig teken van leven geven. Het is alles bij elkaar wel een dooie boel, vindt u niet? Nu ja, de training wordt zo goed mogelijk in stand gehouden onze A-selectie reist, gelijk andere clubs, ook naar oorden waar gras is JoegoslaviëFrankrijk, Spanje, etc. etc.), trachtend conditie te behouden en wedstrijdritme zo weinig mogelijk te verliezen, echter op laatst weet niemand het meer Ongekend dat de zaak zó lang plat ligt. Oh, oh, die penning meesters. Hun tóch al zorgelijke gezichten krijgen zo langzamer hand nog diepere groeven Er gaat wel u i t de kas, maar er vloeit niets binnen. Volgens de laatste berichten rekent competitieleider Huybregts erop in het weekend van 3/4 maart weer te kunnen verder gaan. Nu, met alle pessimisme van ik zie het zelfs voor maart nog niet zitten zoals menigeen zich momenteel uit, dachten wij, ónze meteorologische gevoelens" peilend, dat om streeks 27/28 februari a.s. het dooi-offensief fors zal inzetten. Of dat dan al direct zóveel succes zal hebben, dat de wens: voetbal op 3/4 maart, vervuld kan worden Maar dan o.i. in ieder geval een week later. Wat breedvoerige filosofie van uw redacteur die tóch een clubblad in elkaar wil draaien en wat moet hij zonder één korrel kopij op dit moment Nu, niet helemaal zonder. Er is wel wat, nl. van de heer Van Zoest, secretaris van de OC. Hij spreekt er zijn verheugenis over uit, mede namens de andere bestuursleden, dat hun de souvenir-verkoop in het hoekhuis (voormalige woning van het echtpaar Lensis toegezegd en dat daardoor een einde is ge komen aan hun tot nu toe eeuwige financiële zorgen. Ze zijn voor het gebaar van het Ajax-bestuur zeer dankbaar. Meteen kondigde de heer Van Zoest namens de commissie aan, dat er voor eind maart weer het een en ander op het programma staat voor alle C-juniores. Dat belooft weer wat te worden. Verder is men zeer tevreden over de belangstelling voor de weke lijkse klaverjasavond (donderdags). Er zijn nog twee tafeltjes over, dus liefhebbers kunnen zich alsnog melden bij de heren Kamlag of Braakman. Alzo het een en ander over de OC. Dan vinden we tussen onze stukken nog een bedankje van Gé van Wees voor de betoonde belangstelling alom tijdens zijn herstel. Over Jeugd en Jeugd-Commissie gesproken: zit door het abnor maal slechte weer het betaalde voetbal al in de vernieling, wat zou u denken van het Jeugdprogramma? Van de toernooien die zijn georganiseerd, waarvoor reeds kosten zijn gemaakt waarbij buitenlandse trips zowel uitgaand" als binnen komend". Met inzet van alle beschikbare speeldata is nauwelijks de com petitie tot een goed eind te brengen neen, de heren van de Jeugd-Commissie vooral en, zij het misschien wat minder maar toch ook die van de Seniores, staan voor moeilijkheden. Het dóórgaan van het toernooi om de Trofee Santiago Barnebeu is op losse schroeven komen te staan door bezwaren van de UEFA, die er concurrentie jegens de Europese bekerwedstrijden in ziet. Men gaat nu vergaderen over een ander karakter van het toernooi. Of dit zal resulteren in een teleurstelling voor de pu blieke belangstelling hier in Nederland, ingeval b.v. besloten wordt alle wedstrijden in Spanje te spelen we zullen het zeker spoedig horen. Van de Ledenraadvergadering, gehouden op 22 februari jl., hopen we u aan het eind van deze kolommen nog iets naders te kunnen mededelen. Het punt van de agenda, handelende over de nieuwe Statuten en Huishoudelijk Reglement, zal zeker veel tijd in beslag nemen. De bijeenkomst van de Bordjesclub is nu definitief bepaald op 22 maart a.s. Hopen we, dat de weersomstandigheden tegen die tijd ook voor de ,,Ouwe Garde" redelijk zullen zijn. Intussen heeft mede-redacteur Tijn Middendorp een artikel uit zijn schrijfmachine gedraaid en komt ook voorzitter Harmsen aan het woord onder .Presidentieelzodat de kolommen zich toch nog aardig gaan vullen. Hoera! Ger Fischer herdacht op 20 februari jl. de dag waarop hij vóór 40 jaar in dienst trad van wat nu is geheten: Gemeente Krediet- Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1978/1979 - Februari 1979 - No. 6 Abonnement (voor niet-leden) 20,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, D. J. Boering Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 26 maart a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 17