JAN van den BROEK zeeburgerpad autobanden uitlaten schokdempers* accu's i IKlciuSIèf XY\QV\\OOft>i Ontspannings-commissie „Ajax-jeugd" Supporters Frans de Breeh 4/lBI IS UW ADVISEUR E»i) Het was een stormachtige dag toen in Badhoevedorp tegen hek kensluiter Lijnden de strijd werd aangebonden, waarbij Ajax maar matig van start ging. Al spoedig werd tegen een achterstand aan gekeken, toen onze verdediging bij een corner vrij liet inkoppen. Vlak voor rust zag Ajax echter kans gelijk te maken. Liep het aan vankelijk na de pauze nog niet best, slaagden wij er niet in de wedstrijd naar ons toe te halen, vrij plotseling scoorden we twee goals en ging met deze 13 stand de volle winst mee naar de Meer. Nog dient te worden vermeld dat een wat té „gulle" scheidsrechter aan Lijnden twee penalties toekende, die de gastheren echter in beide gevallen niet wisten te benutten. De Juniores B2 op bezoek bij Zeeburgia speelden een vooral goede eerste helft, waarin een 20 voorsprong werd verkregen door een hard ingeschoten vrije schop van Peter v. d. Heuvel en de fraaie afronding door Richard Kornet van een schitterend op gezette aanval. Na de thee kreeg Ajax het wat moeilijker doordat de tegenpartij tégen scoorde, maar Ronnie Voorn maakte aan alle onzekerheid een einde (13). Een onnodige 01 nederlaag werd geleden tegen SDW B1. Tja, we lieten de talrijke kansen helaas liggen en hebben daarnaast in de eerste helft te weinig gewerkt om het SDW moeilijk te maken. En in de tweede periode van deze wedstrijd wilde het niet meer lukken. Jammer! Juniores C1 Ajax C1—Blauw-Wit C1 1—1 Ajax C1—DWW C1 0—2 De ,,C1" heeft met de laatste twee wedstrijden de periode vóór de wintertop slecht afgesloten. Tegen Blauw-Wit werd het 11 en tegen DWV een 02 nederlaag. De ploeg kan maar niet in haar ritme komen, de gemakkelijkste kansen worden niet benut en elke fout „achter" wordt door onze tegenstanders meteen afgestraft. De wedstrijd tegen een fel Blauw-Wit was daar weer zo'n voor beeld van. Nadat wij een voorsprong hadden genomen, vergat iedereen weer wat hij doen moest. Wij worden dan nerveus, terwijl je de tegenstander in die situatie juist definitief op de knieën kunt krijgen door gewoon je eigen spel te blijven spelen. Maar de angst voor de gelijkmaker overheerst bij ons. Tegen DWV gingen wij pas voetballen toen we met 01 achter kwamen. Als dan in de rust duidelijk verteld wordt hoe wij wél moeten voetballen en na twee minuten toch de tweede goal cadeau geven, lopen we meer tegen onszelf dan tegen de tegenstander te voetballen. Als ieder voor zich in de rustperiode, die thans volgt, er nu eens goed over nadenkt waarom het zelfvertrouwen zo ver te zoeken is, dan gaan wij misschien in de tweede helft van de competitie beter spelen. (Caslaten we hopen dat dat gebeurd is, red.). De Juniores C2 hebben, wat verwacht werd, in Bovenkerk tegen Roda '23 een zwaar gevecht moeten leveren. Hoewel de thuisclub iets sterker was kwam Ajax op een 10 voorsprong toen een door Erik Jan Smakman tégen de keeper geschoten bal voor de voeten van Nick Hulscher kwam, die er wel raad mee wist. In de laatste minuut vóór de pauze stopte onze doelman Peter Groot- huesheidkamp een vrije schop nog wel, doch ging daarbij helaas net even over de lijn (11). Na de hervatting een furieus aanval lende thuisclub, doch Ajax zou de volle winst binnenslepen. Smakman, op links, trok de bal voor en weer was het Nick Hulscher die de keeper het nakijken gaf (12). Daar bleef het bij. Een hard werkend Ajax-elftal had een moeilijke klip omzeild. Slechte weersomstandigheden (storm) een week later tegen Buiten- veldert C1, die vooral op Ajax van invloed bleken te zijn; Buiten- veldert was veel gevaarlijker in haar aanvallen. We hadden ons al met een gelijkspel (00) tevreden gesteld, toen in de laatste minuut vóór het einde, bij een corner op ons doel, de bal, met de sterke wind méé, in het net verdween. De eerste nederlaag was een feit. Jammer! Onze Juniores C3 hebben het in hun afdeling vaak niet gemak kelijk omdat zij moeten optornen veelal tenminste tegen grotere en oudere tegenstanders. Zo ditmaal ook tegen DWG C1 op het sportpark Ookmeer. De eerste 20 minuten stond Ajax met de rug tegen de bekende muur, maar bij de rust was, dank zij goed verdedigen, de achterstand nog maar 10. Door goed counteren kon in de tweede helft zelfs een 21 voorsprong worden ver kregen, maar vlak voor het einde moesten de Ajacieden toch met een puntenverdeling genoegen nemen. Vólle winst een week later thuis tegen St. Martinus C1. Reeds in de eerste helft was de stand 21 in Ajax-voordeel, maar daarna voorkwam de deklat, waar de DWG-goalie onder stond, een nog beter resultaat voor onze jongens. Een verdiende overwinning. Bravo! Mart. J. W. Middendorp, H. Byvank e.a. De „OC" wil er ditmaal van afzien bij de jaarwisseling een opsom ming te geven van haar activiteiten en de daaruit voortvloeiende pret en plezier. Het verschrikkelijke ongeluk, aan twee jeugdspelers van „Ajax" overkomen, geeft haar daartoe aanleiding. Wij willen hier volstaan met de ouders en verdere naasten van beide jongens de nodige sterkte en kracht toe te wensen bij dit voor hen zo zware verlies. Wij zullen Remco en Cor blijven gedenken als sympathieke Ajacieden. Dat zij in Vrede mogen rusten. Namens de Ontspannings-Commissie „Ajax-Jeugd" Dat de Ajax-aanhang niet alleen uit Amsterdammers of lieden uit de naaste omgeving van de hoofdstad bestaat, is bekend. Uit ver gelegen delen van het land zijn zondags in de Meer Ajax-enthou- siasten aanwezig. Henk Schuuring stelde ons ten aanzien van die ,,verre-"belang- stelling in kennis van het volgende: Een zekere Christoph Berger, wonende in West Duitsland, in Schwalm/Eder Kreis, komt, wat de belangrijke wedstrijden betreft (ook „uit"), nu reeds zes jaar lang naar Ajax kijken. Hij moet daar voor heen en weer 600 km afleggen! Bij die 600 km komt dan nog eens 100 km als hij, student zijnde, naar Kassei moet voor zijn colleges. „Ajax is een bijzondere club is vaker gezegd. Dat moet het voor Christoph Berger inderdaad wel zijn. Danke Herr Berger für Ihre Ajax-lnteresse; es muss Ihnen viel Freude geben, jedenfalls, wir hoffen dass. THJ_EP: ^52^720 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1979 | | pagina 15