Jeugdrubriek ROCHAS monsieur after shave JUNIORES Al Correspondenten voor de jniores A1 zijn ditmaal Henk Panday en René Kraay. ,,Bij voorbaat was de wedstrijd tegen Blauw-Wit ,,uit" bestem peld als „moeilijk". Dat bleek ook uit het speelbeeld v^n de eerste helft, toen wij op stevige weerstand stuitten en ons veld- overwicht niet in doelpunten konden uitdrukken .Rust 00. Na de pauze bleven we aanvallen, dat toch uiteindelijk resulteerde in goals van Jan Weggelaar (keihard schot) en Philip Uit den Boogaard (schitterende kopbal). De volgende opponent, HBC, werd naar een 72 nederlaag toe gespeeld. Door Ton Blanker en Johnny Cornet stonden wij al spoedig 20 voor, een kwartier later gevolgd door een goal van Donald de Vries. Aldus een 30 voorsprong bij de thee. Na de hervatting weer Donald en opnieuw Ton Blanker die de score op 50 zetten. Onoplettendheid onzerzijds én slechte dekking gaven de spitsen van de tegenpartij de gelegenheid tweemaal te doelpunten. Deze fouten werden enigszins vergoed door twee goals van ons via Johnny Holshuyzen en opnieuw Donald de Vries. Een vriendschappelijke wedstrijd tegen NAC werd door ons met 52 gewonnen. De competitie verder: AjaxWFC 40 Een door de regen moeilijk bespeelbaar veld, wat zeker zijn in vloed op het spel had. Gé van Wees (fraaie kopbal) en Ton Blanker (beheerst de keeper omspelen) brachten ons een 20 voorsprong. In de tweede helft weer het hoofd van Gé dat met een fabuleuze kopbal de stand naar 30 knikte, waarna via een scrimmage het eindresultaat: 40 voor Ajax werd bereikt. ROCH AS-PARIS Importeur: B.I.E.O.-Amsterdam 8 Onze Juniores A1 tegen Elinkwijk Al (No. 2) - Cornet scoort het tiende doelpunt HRC—Ajax 0—9! Voor deze wedstrijd moest er gereisd worden en wel naar Den Helder. Daar troffen we een enthousiast publiek, dat we vergast hebben op een partijtje voetbal om van te smullen. Negen doel punten, het één nog mooier dan het andere, deden niet alleen de toeschouwers volop genieten, we voelden ons zelf ook zeer vol daan. Als een „trein" liep het bij ons. Doelpuntenmakers: Philip Uit den Boogaard 2 maal, Donald de Vries 2 maal, René Kraay, Johnny Cornet, Nico Berentsen, Ton Blanker en ondergetekende." (Dit alles van Henk Panday. Dank je, Henk, 't was prima - Red.) René Kraay over AjaxElinkwijk, tweede op de ranglijst en dus als medegegadigde naar de eretitel te beschouwen ont houdt u dat laatste even. AjaxElinkwijk 100 „Het nog steeds ongeslagen Ajax moest thuis aantreden tegen concurrent Elinkwijk. Hier viel dus veel van onze tegen standers te verwachten. Maar een zeer gemotiveerd Ajax wilde wel En dat resulteerde reeds bij de rust in een 40 voor sprong. Wat een opsteker! Wat Donald de Vries, Philip Uit den Boogaard, Johnny Cornet en René Kraay vóór de pauze hadden gedaan, werd in de tweede helft voortgezet, namelijk doelpunten maken en wel door wederom Johnny Cornet, Philip (3 maal!) en Johnny Holshuyzen (2 maal), waarbij zeer fraaie goals. En dat was dan jammer voor Elinkwijk dat met een verpletterende ne derlaag (100) huiswaarts ging. Ook in deze wedstrijd kreeg onze doelman Jacques Storm zeer weinig te doen. Het was klasse, jongens!" (René, keurig. Wat ons betreft, ook jij mag het meer doen - Red.) JUNIORES A2 DWS—Ajax 2—3 In het begin zat het tegen; we stonden al spoedig op een 10 achterstand, toen bij ons een corner slecht werd weggewerkt.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 8