Seniores-overzicht JAN van den BROEK Frans de BreeF 4/1BI ZEEBURGERPAP 19 IS UW ADVISEUR E>i) AUTOBANDEN UITLATEN SCHOKDEMPERS* ACCU'S I inclusief vakkundige, mon-fcage.» W. W. Heisterkamp en W. F. Schoevaart Mede in verband met gebrek aan plaatsruimte moeten we in ons overzicht ditmaal zeer beknopt zijn. Ajax 3 won van De Spartaan 2 met 21, maar gezien 't spel- beeld had deze uitslag veel groter moeten zijn. De Spartaan is behoudens de tegentreffer niet gevaarlijk geweest. Ajax was sterker, maar kon dit niet in doelpunten uitdrukken. Onze beide goals kwamen op naam van Ron Oudendijk. Tegen DCG 2 traden we met een gehandicapt elftal aan. Op Sportpark Ookmeer ontbraken namelijk Jan Letschert, Gerard Spanjaard, Wim Stuut en John van Helvert om diverse redenen. Ajax was in de eerste helft duidelijk de mindere, maar bleek na de thee toch sterker. Behoudens een buitenspelgoal van Jan Meyerink gebeurde er verder weinig gevaarlijks voor beide doe len, zodat de stand 00 bleef. In de uitwedstrijd tegen Blauw-Wit 2 (met ex-Ajacieden Hannie Beyne en George Dekeling) toonden onze jongens zich bijzonder productief. Met goede combinaties en in hoog tempo vielen de goals met de regelmaat van een klok. Eerst bij de stand 05 wisten de gastheren de bekende eer te redden. Jack Manuputty scoorde met een schot van 30 meter 01, kort daarna biedt Rob Ombre een niet te missen kans aan John van Meerlant 02 en bijna zou Blauw-Wit kort voor rust op 12 gekomen zijn, als niet onze keeper Jan Schipper de toegekende straf schop fraai had gekeerd. Hierdoor extra gemotiveerd ging Ajax in de tweede helft door. Een voorzet van Nol Boerkoel werd door een van de Blauw-Witters in eigen doel gekopt (03), Hennie Henrichs benutte een penalty, wegens onderuit halen van Johnny van Helvert (04), terwijl laatstgenoemde er even later na een prachtige solo 05 van maakte. De eindstand werd dus na de reeds gememoreerde tegengoal 15. In de thuiswedstrijd tegen AFC 2 stonden wij al spoedig tegen een 01 achterstand aan te kijken na een misverstand in de defensie. Het werd daarna een leuke wedstrijd waarin Ajax toch weer teveel kansen nodig had om te scoren. Ron Oudendijk be nutte er desalnietemin één. Een rebound van de AFC-goalie wist hij te benutten. John van Meerlant had pech dat hij een voorzet van Wil Thiel tegen de lat kopte 11 De wedstrijd aan de Kruislaan tegen Zeeburgia 2 was er één met twee gezichten. In deze voor Ajax altijd moeilijke wedstrijd hadden wij voor de pauze het spel volledig in handen. Johnny van Helvert scoorde na een fraaie één-twee met Ron Oudendijk 01. Dezelfde Ron Oudendijk had na de thee de wedstrijd kunnen beslissen. Zijn schot van dichtbij verdween echter over 't doel. Zeeburgia kreeg hierdoor vleugels en wij werden vol komen overdonderd. Door blunders in onze verdediging werd het uiteindelijk zelfs 31 voor de withemden. Een pijnlijke misstap van ons eerste amateurelftal. Ajax 4 heeft 't vooralsnog erg moeilijk in de competitie. Bijzon der ongelukkig moeten de punten bij tijd en wijle aan de tegen stander worden gelaten. De thuiswedstrijd tegen Amstelland 2 leverde een 23 neder laag op, alhoewel wij 't grootste deel van de wedstrijd de meer deren waren van onze opponenten. Eric Galice, uitstekend spe lend, opende de score na fraai samenspel met Cees Kuypers (10). Hoewel Amstelland weer langszij wist te komen, bleef Ajax drukken en 't was Ben van der Vegte die ons opnieuw op voorsprong zette (21). Gebrek aan ervaring en jammerlijke misverstanden waren oorzaak dat Amstelland in korte tijd twee maal doelpuntte (23). Kort voor tijd kreeg onze aanvoerder nog een ideale kans om van elf meter een draw te bewerk stelligen, maar de man die nooit faalde dit seizoen, miste het doel op enkele centimeters. Tegen RCH 2 in Heemstede verloren we geflatteerd met 40. Ajax speelde zeker niet slecht, maar in verdedigend opzicht werden er teveel fouten gemaakt en aanvallend had 't spel te weinig diepte en waren we niet agressief genoeg. We waren wel veel in balbezit en dat wekte de schijn dat Ajax sterker was. RCH daarentegen was attenter, aanvallender en zocht de rechte lijn naar 't doel. De uitslag zegt wat dit betreft genoeg. Ook thuis tegen Zwaluwen Vooruit 2 uit Utrecht moesten we met een nederlaag genoegen nemen. Toch zat het nu met Harrel Lai achter verdedigend goed in elkaar. Zwaluwen nam toch met een goede goal de leiding, maar kort voor rust kwamen we door een penalty van Max Vischschoonmaker op gelijke voet (11). Na de hervatting zagen we een aanvallend ingesteld Ajax, maar helaas zag de arbiter tweemaal een clean off-side geval over het hoofd en dat werd door de Utrechtenaren in dank aan vaard 13). In Zuilen tegen Elinkwijk 2 smaakten we het eerste zoet der overwinning. Reeds na vijf minuten stonden we op 01 door een goede treffer van Harrel Lai. Het spel van de Ajacieden, maar vooral de inzet was een verademing. Zonder de anderen te kort te doen speelden Fons Erich en Eric Galice een zeer sterke wedstrijd. Weliswaar kwam Elinkwijk na een half uur langszij, maar nu werden de Ajax-spelers er niet nerveus door. In de tweede helft ging Max Vischschoonmaker er vanaf de af trap alleen vandoor en forceerde een corner. Deze op links ge nomen hoekschop liet Rob Overweg handig lopen, waarna een Elinkwijk-spefer de bal met de hand speelde. Max maakte het werk af (12). Nu moesten de Utrechtenaren wel komen en dat bood ons de kans op meerdere treffers, maar helaas slaag den wij daar niet in. Elftalleider A. Blekkenhorst kon eindelijk met opgeheven hoofd thuiswaarts reizen in de wetenschap dat T&LEF: ^52-^7520

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 6