Dankbetuiging AjaxFeyenoord (00) - Treytel in het nauw maar dat we tegenover Johan zo'n donker beeld van het gebeuren binnen de krijtlijnen ook niet wilden ophangen. Dus toch gewoon maar de pen nemen en verder gaan. Ja, die met zóveel belangstelling (een uitverkocht Olympisch Stadion, Eurovisie naar acht landen) tegemoet geziene wedstrijd ter ere van Johan's afscheid als actief voetballer, is een teleur stelling geworden. En dat spijt ons bijzonder voor de man, waar het deze avond om ging Johan Cruijff. Voor hèm waren die 65.000 lieden naar het Olympisch Stadion gekomen, om hèm hadden die acht landen zich gemeld voor de Eurovisie-uitzending niet om Ajax, niet om Bayern München. Miljoenen wilden nogeens Johan zien spelen, zijn rushes aan schouwen, zijn fabelachtige techniek, zijn inzicht, men wilde de dirigent nog één maal het Ajax-orkest zien dirigeren en hem zien scoren. In een vriendschappelijke wedstrijd, in een ,,show" van beide partijen, waarbij winnen of verliezen slechts op een later plan kwam. Dat is allemaal helaas niet gebeurd. De gasten startten met een inzet, een fanatisme als gold het een ere-kwestie, als gold het, zoals Herman Kuiphof ook zijn af scheid deze avond als commentator) opmerkte: een Europa Cup-finale. Het had er daarbij alle schijn van, dat de Duitsers zich (eindelijk; er was nog niet eerder de gelegenheid daartoe geweest) wreekten voor eerdere nederlagen tegen Ajax, waarbij onze club o.a. de Münchenaren wipte voor de Europa Cup I (4 augustus 1972: Bayern MünchenAjax O5, vier dagen later in Amsterdam: AjaxBayern München 21. Voor de Europa Cup I: 7 maart 1973: AjaxBayern München 4O, return Bayern MünchenAjax 21B.M. lag er uit). Of wilde men met de Eurovisie ,,aan" zijn internationale prestige weer wat opvijzelen? Hoe het ook zij, Johan kreeg van de Duitsers, platweg gezegd, geen poot aan de grond, werd flink op zijn huid gezeten, kortom werd weinig kans gelaten. Ajax was kennelijk met een instelling in het veld gekomen, die wel meer paste bij het bedoelde karakter van de wedstrijd, maar na de pauze (2O voor B.M.) helaas wegzonk naar een vol komen ineenstorting. Zonder enige concentratie, slordig en on doordacht spelend (slechts Tahamata vonden wij daarop een uitzondering) werd het Ajax-elftal naar een onvermijdelijke af gang gevoerd. Genoeg er over Dat je overigens wel zou kunnen spreken van ,,een dreun", die zondags daarop nog nagalmde wel, het leek er wel op in de thuiswedstrijd tegen Roda JC. Krol c.s. konden opnieuw niet tot winst komen. Reeds in de eerste helft op een 2O achterstand bij evenzovele (neen, weinige) uitvallen van Nanninga c.s. Speelden de gasten zo IN MEMORIAM Zeer tot ons leedwezen moeten wij hierdoor kennis geven van het overlijden op 4 november jl. van onze clubgenoot de heer COR VAN DEKKEN op de leeftijd van 72 jaar. Cor, aanvankelijk donateur (1949), werd in verband met zijn activiteiten voor Ajax door de Ledenraad op 17 december 1974 benoemd tot werkend lid. Na zijn pensionering, waardoor hij over meer vrije tijd kon be schikken, heeft hij een groot deel daarvan besteed aan onze club in de hoedanigheid van lid der Terrein- en onderhoudscom- missie en als zodanig belangrijk werk voor Ajax gedaan. Onze deelneming gaat uit naar zijn vrouw, die we de nodige sterkte toewensen om dit zware verlies te dragen. Cor, rust zacht. Een tweede bericht van verscheiden betreft het heengaan van mevrouw JACOBA VAN GENDEREN-SCHRÖDER echtgenote van onze clubgenoot Toon van Genderen op de leeftijd van 58 jaar. Co had niet alleen een levendige belangstelling voor het werk van haar man bij Ajax lid van de Jeugdcommissie ook voor het overige clubleven had zij steeds aandacht, was een trouw bezoekster van de wedstrijden en droeg, waar nodig, het hare bij tot nut van onze vereniging. Daar is Ajax haar zeer dankbaar voor. Aan Toon onze oprechte deelneming met dit voor hem zo grote verlies. Co, rust in vrede. goed Helemaal niet, maar toch wel beter dan een futloos Ajax, dat pas tegen het einde enige spirit vertoonde, rijkelijk kansen miste en daarom terecht, zoals trainer Cor Brom zei, niet verdiende te winnen. Hopelijk zal, vooral met het oog op de komende wedstrijden tegen Honved dat een zeer behoorlijk elftal heeft de goede geest spoedig over onze jongens komen. Kort voor het ter perse gaan van deze editie, bereikteons het bericht aangaande het overlijden van de heer Piet Vermey. Hoe wel al meerdere jaren geen lid meer van onze club, willen wij hem hier gedenken als iemand, die destijds veel belangrijk werk op het terrein van ons Jeugdvoetbal verrichtte. We stoppen er mee Denkt u aan vrijdagavond 1 december (zie Kroniek), aan de Kienavond (pag. 15)? Tot slot: prettige feestdagen met 'n u nü reeds toegewenst GOED BEGIN! Mart. J. W. Middendorp Mede namens mijn ouders, wil ik het bestuur, de Jeugd- en Ontspanningscommissies, de ouders en spelers van de A- en B- juniores en in het bijzonder onze trainer de heer D. de Groot hartelijk danken voor de belangstelling en attenties, welke ik heb mogen ontvangen tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Nog een week of zes loop ik met een „wit voetje", maar hoop in januari wederom fit te zijn. Rob Been 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 4