BEIKR BIESHAAR BELKR BIESHAAR Carrosseriefabriek, Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en moffelinrichting wel in Eindhoven werd uitgeschakeld, is Ajax momenteel nog de enige Nederlandse club in het Europese Cup-voetbal. De loting voor de volgende ronde wees ons het Hongaarse HONVED als volgende opponent aan. Eerst in Budapest op 22 november daarna op 6 december in Amsterdam. Hoewel ons op dit ogenblik nog niet zoveel omtrent de Hongaren bekend is, moet, gelet op onze ervaring met dat Oosteuropese voetbal, de partij tegen Honved, vooral ,,uit", als een pittige opgave worden beschouwd. Maar er is alle reden om vertrouwen te hebben in de formatie van trainer Cor Brom c.s. Wie of wat volgt thans SpartaAjax. Uitslag 1O! De wedstrijd van de gemiste kansen. Tijn Middendorp, die op ,,het Kasteel" aanwezig was: ..Onbegrijpelijk, dat we hier verloren. Niet te geloven, zóveel sterker als wij vooral vóór de rust waren en de Spartanen daar maar een pover spelletje tegenover stelden. Toch die 1O, ja, al vrij spoedig. Een bal die nèt onder de lat er in gaat. Kan. Maar dat Ajax er niet één in kon krijgen uit die kansen aan- de-lopende-band! Met zeker drie doelpunten verschil hadden we hier moeten wegkomen. Met twee spitsen spelen beter dan met drie Omdat we met ,,twee" goede resultaten hadden tegen NEC en Lausanne Sports en met ,,drie" niet (verlies tegen MVV en Sparta). Tja daar zit wat in, maar met ,,drie"tegen Sparta, hadden we, zoals ik reeds zei, óók legio kansen, doch dié werden niet benut. En daar gaat het toch om Misschien zit in beide opmerkingen wel een kern van waarheid. Ik zou zo niet direct kunnen weerleggen wie gelijk heeft." Dat jaarlijks ,,jong talent" zich door middel van een zgn. Instuif bij Ajax kan melden dat is geen nieuwtje. Dat zulks als onderdeel van de .scouting" te bezien ook telkenmale resul taat oplevert, is eveneens bekend. De wijze waarop echter op initiatief van jeugdtrainer Leo Beenhakker deze zaak kortelings werd aangepakt, week wel af van de tot nu toe jaarlijks gevolge procedure Beenhakker stelde namelijk een keurige brief samen, gericht aan diverse clubbesturen (amateurs) in den lande, waarvan de inhoud in het kort gezegd hierop neerkwam: Ajax heeft belangstelling voor eventueel zich in uw vereniging bevindende jonge talentvolle spelers, teneinde deze bij ons (Ajax) tot verdere ontwikkeling te brengen. Wanneer uw bestuur het goed vindt, kan zo'n speler zich op donderdag 19 oktober (herfstvakantie) bij ons melden, maar hij moet dan wel in het bezit zijn van een verklaring, dat uw club toestemming tot deelname aan onze Instuif geeft. Een volkomen open zaak dus. Nu, daar waren, aangaande het resultaat van deze oproep, op timisten en pessimisten Om kort te gaan, de eersten kregen gelijk. Niet minder dan schrikt u niet! zo'n 450 kandidaten in de leeftijd van 8 tot 18 jaar kwamen zich aanmelden. Van heinde-en-verre. Van .verre" ja, terecht. Noord, Zuid, Oost en West, alle windstreken waren aanwezig. Waarbij je je natuurlijk wel afvroeg hoe dat ooit te verwezenlijken zou zijn: een reis afstand van enkele uren en dat b.v. vier maal per week, schooi en andere plichtplegingen daarbij in aanmerking genomen. Der gelijke lange-afstand-sollicitanten moeten o.i. de reis naar de Middenweg alleen maar hebben gemaakt om toch eens bij Ajax te hebben proef-gespeeld. Waarbij de aanwezigheid van onze eerste-elftalspelers, die ijverig assisteerden bij het testen, natuur lijk geweldig aansprak. Ook Johan Cruijff was daarbij actief En we geven u de verzekering dat b.v. zo'n keeper, die een serie schoten van Johan te verwerken kreeg en dat nog goed deed ook, dé dag van zijn leven had. Negentig jongens werden uiteindelijk genoteerd voor een vol gende ronde, dat wil zeggen: zij krijgen een oproep voor een tweede test in de kerstvakantie. En ja, helaas, zullen ook hierna teleurstellingen volgen, gelijk de eerste keer. Maar Ajax kan natuurlijk onmogelijk 90 nieuwe voetballers aantrekken. Het gaat nu eenmaal om: de enkele bésten! De anderen Niet opgeven, maar het een volgend jaar in tussen gegroeid en gesterkt in de voetballerij weer eens proberen. Met genoegen valt te constateren, dat ons elektronisch score bord aanvankelijk (en niet ten onrechte) sterk bekritiseerd de kinderziekten te boven schijnt te komen. Wij vertrouwen er danook op, dat de firma Stodel en Beets de storingen eindelijk onder de knie heeft weten te krijgen. ,,Wat moet jij nu nog schrijven over vanavond, de wedstrijd AjaxBayern München, de afscheidswedstrijd van Johan CruijffO81! Aldus samengevat het karakter van enkele opmerkingen. Ons antwoord was in eerste instantie, dat we daarover intussen wel hadden gedacht en dat eigenlijk dé juiste weergave vanuit Ajax' gezichtsveld bezien een zwarte bladzijde moest zijn, BIJ DE FOTO'S Huldiging van Johan Cruijff bij diens afscheid als actief voet baller. O.m. werd hem daarbij de hoogste onderscheiding van de KNVB, t.w.: Bondsridder, verleend. RIJKSSTRAATWEG 202-204 1115 AV DUIVENDRECHT TELEFOON 020-991625-992420 Met Ajax-diploma 10% korting AjaxLausanne Sports om de UEFA-Cup: 10 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 2