Internationale collectie modebrillen Oogmeting en téveel spelers zijn voor zichzelf bezig Zó komen wij er niet. Dat we tenslotte toch nog de volle winst boekten, toont misschien wel karakter, maar we moeten met goed voetbal pro beren te winnen. Ook tegen Uithoorn waren wij niet in vorm. Bij stug verdedigen de ploegen hebben wij het moeilijk en kunnen geen openingen vinden. De gehele wedstrijd op dezelfde manier spelen is na tuurlijk niets; de verdediging van de tegenpartij kan zich daar keer-op-keer op instellen en heeft een gemakkelijke dag. Ge lukkig voor ons maakte die defensie toch een fout die door ons werd afgestraft, zodat er weer gewonnen werd. Maar het was onzerzijds matig. Ook in de drie volgende partijen kon de C1 zijn ritme nog niet vinden. Aangezien het vertoonde spel niet was, om over naar huis te schrijven, volstaan wij met de uitslagen: A FCAjax AjaxRKAVIC De SpartaanAjax 0—4 0—0 2—4 (Aldus het commentaar over de C1-juniores, waarin een be wonderenswaardige zelfkritiek - Red.) JUNIORES C2 Na het gelijke spel tegen ZSGO kwam een zeer gemotiveerd Ajax in het veld tegen Rood Wit A, dat voor Ajax altijd een moei lijke tegenstander is. In de beginfase waren er legio kansen over en weer, waaruit Michel de Bruyn uiteindelijk Ajax op een 10 voorsprong zou brengen. Onze achterhoede hield ondanks moeilijk werk goed stand, waarbij keeper Peter Groothuesheid- kamp enkele malen gestrekt naar de hoeken moest. Na rust een sterker Ajax, wat resulteerde in een doelpunt (Erik-Jan Smak man) via de paal. Ajax dacht op rozen te zitten, doch Rood Wit kwam dichterbij via een corner (21). Het werd 31 via Michel. De keeper stopte de bal wel, maar deze kwam voor de voeten van Erik-Jan, die naar Michel tikte. Uiteindelijk werd het 41; solo van Michel. Een compliment aan het gehele elftal voor het harde werken. Een verdiende overwinning. De week hierna volgde de ,,uit"-wedstrijd tegen WA Cl. Ook hier werd goed spel onzerzijds in een overwinning omgezet. Twee identieke doelpunten (pass van Danny v. d. Moot naar Michel de Bruyn, deze trok voor, waar Mark de Vries klaar stond om te doelpunten) zorgden ervoor dat Ajax met 02 winst naar huis ging. De C2 speelde de volgende wedstrijd „thuis" tegen Sporting Zuid en was heer en meester op het veld. Men kreeg kans op kans, doch het duurde tot vlak vóór de rust alvorens Ajax verdiend op 10 kwam. Van Smakman via Michel de Bruyn naar midden velder Leon van Hilten die de combinatie afmaakte. In de tweede helft werd er met meer overleg gespeeld. We kwamen op 20 door Van Hilten uit een voorzet van Smakman, op 30 via Nick Hulscher en Michel de Bruyn, en 40 uit een corner van Hul- scher, ingekopt via de paal door Van Hilten. Een dik verdiende overwinning. De ,,uit"-wedstrijd tegen SDW Cl beloofde een zware partij te worden. De fysiek sterkere thuisclub ging al direct furieus in de aanval. Maar onze achterhoede hield goed stand en keeper Groothuesheidkamp redde een paar keer grandioos. Via een uit val kreeg Ajax een corner op links (Erik-Jan Smakman), die Nick Hulscher keihard inschoot (01). Een onverwachte voor sprong, die even later nog werd uitgebouwd tot 02, toen een fout in de SDW-achterhoede werd afgestraft door Michel de Bruyn. Na rust begon SDW weer met een groot offensief. Dit resulteerde in een doelpunt (12). Opnieuw kreeg de Ajax- achterhoede het moeilijk, maar het doelpunt van Herman Nieu- wenhuis (een afstandsschot) 13 gaf de beslissing en opluch ting; de tegenstand van SDW was gebroken. Een mooie over winning voor Ajax. Prima gespeeld, jongens. De C2-juniores zijn nog steeds ongeslagen: 8 wedstrijden ge speeld, 15 punten. Rood Wit volgt op 3 punten en ZSGO op 4 punten. H. Bijvank JUNIORES C3 Dit elftal kwam tegen Swift aan de leiding, toen na een vrije trap in de buurt van het strafschopgebied van Swift in eerste instantie goed geblokkeerd de bal bij Dick kwam, die een man netje omspeelde en inschoot. Nadat Bart via de kruising keihard nummer twee gescoord had en verder Ajax uitliep tot 30, kon Swift toch nog de eer redden. Rust 31. In de tweede helft wogen de partijen tegen elkaar op, maar het was alleen Ajax, dat nog een goal maakte en aldus met 41 won. Tegen Rapiditas Cl in Weesp kon helaas geen winst worden geboekt, mede omdat we enkele riante kansen lieten liggen. Nadat de tegenpartij een 20 voorsprong had genomen, scoor den wij tegen, maar fouten in onze achterhoede brachten de Weespenaren op een 41 winst. De Meteoor Cl ,,uit", ook geen gemakkelijke opgave, leverde ons een gelijkspel op. En dit resultaat kon worden bereikt, door dat de gehele ploeg keihard heeft gewerkt. Om anderen niet te kort te doen, zouden we hier geen uitblinkers willen noemen, echter voor één gaarne een uitzondering, nl. doelman Michel Raske. Hij speelde een vlekkeloze wedstrijd! Thuis, tegen Neerlandia Cl, begonnen de jongens van C3 met een stevig offensief. Helaas werd er wat te gehaast gespeeld, waardoor het lang duurde eer het eerste doelpunt viel. Door niet opletten kon Neerlandia nog vóór de rust gelijk komen. Maar na de hervatting namen we opnieuw de leiding en stonden die niet meer af. Aldus de volle winst binnenhalend. Mart. J. W. Middendorp Hans Bijvank Contactlenzenadviseur Ziekenfondsleverancier Foto- en filmartikelen le klas kleur- en zwart-wit afwerking JAVASTRAAT 117 - TELEFOON 350117 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 11