een belangrijke partij dus. Helaas, wij kwamen hier slecht voor de dag. Reeds bij de thee een 30 achterstand, voorspelde niet veel goeds. Zo is dat ook gebleven, al redde Carlos Wiese- man nog wel de eer. Maar twee van ons het veld uit gestuurd (één van Swift) neen, alles bij elkaar helemaal niet best." JUNIORES BI AjaxDe Volewijckers 31 De eerste helft kenmerkte zich door een sterk en in hoog tempo spelend Ajax. De tegenstander werd geen tijd gegund om op adem te komen, terwijl het scoren ook niet werd vergeten! Rust 30. In plaats van het karwei in de tweede helft helemaal af te maken, pasten wij ons aan bij het trage tempo van De Vole wijckers. Al gauw doelpuntte de tegenstander tegen (31) en wij kwamen nog gelukkig weg door een nonchalante terugspeel bal. Pas tien minuten vóór tijd kregen wij wederom enige ,,grip" op de wedstrijd en deden zich mogelijkheden voor om de score op te voeren, hetgeen echter niet gelukte. Ajax—DWS 1 1 Vóór rust hadden wij zeker de mogelijkheid wat ruimere afstand te nemen, maar wij bleven staan op een 10 voorsprong. Na de thee waren beide partijen aan elkaar gewaagd, werd zelfs ,,over-en-weer" het houtwerk geraakt. DWS zag echter wel kans te scoren en wij niet, zodat uiteindelijk dit duel onbeslist ein digde (11). De SpartaanAjax 12 Na enige vreemde toestanden met de scheidsrechter inzake het afkeuren van het uitstekend bespeelbare veld, begonnen wij een kwartier te laat (alsnog op hetzelfde veld) tegen een hoopvol gestemd De Spartaan. Men had namelijk enkele dagen tevoren het Amsterdams B-selectie-team met 51 afgedroogd! Hierdoor extra gewaarschuwd startten wij attent spelend en drukten onze tegenstander terug op eigen speelhelft. Toch kwam De Spartaan aan een 10 voorsprong doordat ons linker verdedigingsblok bij een counter niet resoluut ingreep. Direct na rust zorgden wij via twee prachtige kopballen voor de eindstand. Toen moesten er nog ruim 20 minuten gespeeld worden en in plaats van de wed strijd „kien" uit te spelen (De Spartaan moest toch kómen), werd door ons rommelig en onzeker de eindstreep gehaald. Ajax-comb. BAmsterdamse B-selectie 21 Een Amsterdams B-selectie-team waarin 5 Ajax-spelers uitkwa men, werd door Ajax B (met een enkele A-junior) met 21 verslagen. De premie smaakte bijzonder goed! AjaxZeeburgia 82 Dit was wel een heel spectaculaire wedstrijd! Na precies 15 min. spelen leidde Ajax met 62! Deze voorsprong werd verkregen door soms fabelachtig snelle combinaties, waarbij de bal direct gespeeld werd en men zich bleef aanbieden en elkaar gunde te scoren! Dat er na rust nog maar twee van de vier gemaakte doel punten door de scheidsrechter goed werden bevonden, doet aan het totale beeld niets af. De spel-opvatting en de „beweging" waren in déze wedstrijd bij vlagen overdonderend! AjaxZaandijk 41 Het sterk geachte Zaandijk B1 fungeerde als „sparring-partner" voor onze BI. Na een goede eerste helft (31) werd door ons deze oefenwedstrijd met 41 winst afgesloten. In de tweede helft werd de bal te veel „gebracht", met als gevolg dat onze tegenstander de tijd kreeg zich te herstellen. Niettemin een leer zame wedstrijd. AFC—Ajax 0—8 Deze keer traden wij aan tegen de mede-lijstaanvoerder AFC. Het werd een waar doelpunten-festijn. Met een 20 voorsprong werd gerust. Hierna werd de tegenstander van ,,'t kastje naar de muur gestuurd", hetgeen nog 6 treffers opleverde. Ons gehele elftal bleef tot de laatste minuut voluit „jagen" en kreeg na af loop complimenten van onze sportieve tegenstander! JUNIORES B2 NFCB1—Ajax 01 Een moeilijke wedstrijd, die door het optreden van de scheids rechter een soms vreemd verloop had. Ajax wist pas in de twee de helft tot scoren te komen door een doelpunt van Onno Pouw, waarmee deze zware partij toch winnend werd afgesloten. Dat was niet in de laatste plaats te danken aan het sterke optreden van onze doelman Ricardo Rudge. Uithoorn BIAjax 32 De mede-koploper bleek voor ons inderdaad een moeilijk te nemen hindernis. In de eerste helft kon Ajax de wedstrijd goed naar de hand zetten, wat dan ook leidde tot een zeer mooie goal van Frank Kroon. Helaas door slordig spel (middenveld en achterhoede) kon Uithoorn naast ons komen. Gelukkig kregen we vlak vóór rust een strafschop mee, die door Frank Kroon werd benut. In de tweede helft haalde Uithoorn de wedstrijd geheel naar zich toe, wat ook leidde tot twee goals, waarop wij geen antwoord meer hadden. AjaxSporting Zuid BI 02 Een van onze kant zeer slechte wedstrijd, welke we dan ook verdiend hebben verloren en hierdoor de aansluiting met de koplopers (Uithoorn en Sporting Zuid) hebben gemist. Sporting Zuid kwam al na drie minuten tot scoren en wist aan de andere kant het bij hun „achter", goed gesloten te houden. In de tweede helft, op het moment dat we iets probeerden terug te doen, maakte de tegenstander 20, wat voor ons de genadeslag betekende. DWG BI—Ajax 0—0 Onze aanval had het niet gemakkelijk tegen de hard spelende verdediging van de thuisclub. Doordat onze vleugels constant werden neergelegd als ze balbezit hadden, kwam er langs deze weg dus weinig resultaat en gingen we veel op afstand schieten, wat ook niet erg lukte. In het verloop van de tweede helft viel Ajax wat terug en konden we ons geen kansen meer scheppen. JUNIORES Cl Tegen DCG hebben onze Cl-juniores een slechte wedstrijd ge speeld. Op een of andere manier liep het niet bij ons. In het algemeen: er komen maar weinig goede aanvallen, en schoten uit de tweede lijn zijn zeldzaam. DCG scoorde tweemaal uit even zovele uitvallen. Dat mag ons toch niet gebeuren. Wij maken het onszelf veel te moeilijk. Aanvallen vanuit de verde diging opzetten kunnen wij wel, maar het duurt allemaal te lang Een Jun. B1 -wedstrijd: AjaxZeeburgia - Rudy Mulder scoort 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 10