Het gereserveerde gedeelte op de ere-tribune ten van Seniores, Juniores en Pupillen weer uitvoerig de pen hebben gehanteerd. Hij is er weerterug van weggeweestterug op het Ajax- nest" JOHAN CRUYFF. Aan het einde van zijn grote, ja ongeëvenaarde carrière vindt hij zijn „oude liefde" Ajax in de bekende omgeving wéér. Terug daar, waar alles begon. Johan is aan het „af-trainen" zoals dat heet; geen abrupte „finish", maar via oefenpartijtjes met de A-Selectie langzaam terugschakelen. Hij komt ook weer voor op de ledenlijst van Ajax: werkend lid. Kortom, zoals we in dè aanvang reeds zeiden: hij is er weer. Meer ontspannen ook, hetgeen hem duidelijk is aan te zien en tevens merkbaar in zijn gesprekken. We hopen dat hij nog lang in ons midden zal blijven. Jeugd-secretaris Jan NEEFJES, gelukkig weer hersteld, wil gaarne langs deze weg, het bestuur, de verschillende commissie leden, spelers, vrienden en bekenden hartelijk danken voor de attenties en belangstelling die hij tijdens zijn ziekte mocht ont vangen. Al reeds een paar berichten betreffende de december-maand. St. Nicolaas heeft Ajax reeds laten weten dat hij voornemens is op zaterdag 9 december zijn opwachting bij Ajax' jongste jeugd te maken. De jaarlijkse kienavond dit om alvast in uw agenda of op de kalender te noteren wordt gehouden op woensdagavond 20 december a.s. als vanouds in het Ajax-Restaurant. Aldus bericht ons de voorzitter van de clubavond-commissie, de heer K. W. van Mourik. Deze houdt zich natuurlijk weer aanbevolen voor prijzen (tel. 2511 72). HANS KOK, U allen intussen wel bekend, heeft het Revalidatie centrum (Burgerziekenhuis) verlaten en is vanaf 15 oktober thuis in Zaandam, van waaruit hij nu onderwijs op HAVO-niveau gaat volgen. Hans, veel succes. Op de valreep nog de KNVB-bekerwedstrijd Ajax-Eindhoven, ge speeld in dichte mist. Geen hoogstaande partij waarbij de aan tekening dat de zuidelijke gasten toch vaak goed voetbal te zien gaven. Trouwens de uitslag (32) geeft wel aan dat het bij Ajax (Krol viel uit) maar moeizaam ging. Onze „drie" kwam tot stand door Clarke en Lerby (2x) overigens alle fraaie goals. De loting voor de derde ronde bracht ons andermaal tegen Roda JC. En hoe? 12 november (comp.) Ajax-Roda JC. 19 no vember (beker)Ajax-Roda JC. Gelijk vorig seizoen! We laten het hierbijen sluiten. Tot de volgende keer, Mart. J. W. Middendorp. De reden dat er wat minder soepel wordt opgetreden ten opzichte van het toewijzen van een plaats op het officieel gereserveerde gedeelte ere-tribune (verder te noemen ere-terras) en het onge vraagd daarop plaatsnemen, is het gevolg van een tijdens het seizoen 1977-1978, mede op verzoek van de spelers en technische leiding, genomen besluit door het bestuur, om de Europacupwed strijden tegen Lilleström en Levski in ons eigen stadion te laten spelen. Aangezien dit beleid niet alleen in het seizoen 1978-1979 werd bestendigd, maar tevens nog werd uitgebreid met het besluit om ook de competitiewedstrijden tegen Feyenoord en P.S.V. even eens in ons stadion te spelen, werd bij de indeling van het ere- terras in september 1978 met deze besluiten rekening gehouden. Op het ere-terras zijn 228 plaatsen beschikbaar, waarvan een aantal minder goede, doordat hinder wordt ondervonden van een kolom. In de praktijk blijkt dat het aantal personen waaraan vol gens het bestuur (een) plaats(en) moet worden toegewezen een stijging vertoont. De indeling van het ere-terras is niet zo eenvoudig als in 't algemeen wordt gedacht, aangezien er ieder jaar verzoeken ko men van leden om (een) andere plaats(en), omdat men achter een kolom zit of omdat men juist wel of juist niet naast een bepaald persoon wil zitten. Op het diploma en op de reserveringsstrook voor het ere-terras staat vermeld „Strikt persoonlijk". Het zich hieraan niet houden nam echter hand over hand toe. Het bestuur heeft in 't verleden tevergeefs getracht om hierin verbetering te brengen, door bij de toezending van de reserve ringsstroken een brief mede te sturen, waarin om medewerking te dien aanzien werd gevraagd. Op het diploma van een lid is de naam vermeld, hetgeen niet het geval is op een dameskaart. Ten onrechte wordt hierdoor gedacht dat de dameskaart niet persoonlijk is, maar voor een andere dame ook kan worden gebruikt. Het komt ook voor dat een kind of een manlijk persoon daarvan gebruik maakt. Het bestuur is van mening dat uit het moeten opplakken van een pasfoto en het plaatsen van een handtekening op de dameskaart overduidelijk blijkt dat alleen de houdster daarvan gebruik mag maken. Het bestuur heeft besloten om met ingang van het seizoen 1979- 1980 uitsluitend dameskaarten op naam te verstrekken in de hoop dat vorenstaand euvel de kop wordt ingedrukt. Wanneer alle personen die in 't bezit zijn van een reserverings strook bij een wedstrijd daarvan gebruik zouden maken, dan zijn er van de 228 plaatsen nog 21 plaatsen over voor de bestuurs leden van de tegenpartij, echtgenoten van het leiderstrio, offi cials en genodigden van het bestuur. Bij een gewone competitiewedstrijd geeft dit praktisch nooit pro blemen. Anders echter wordt het bij wedstrijden tegen Feyenoord, P.S.V.A.Z. '67 en misschien de volgende maand ook bij de wed strijd tegen RodaJ.C., om dan nog maar te zwijgen over de moeilijkheden bij Europacupwedstrijden. Het gevaar is levensgroot aanwezig (heeft zich reeds voorge daan) dat als men personen (bijv. oud-spelers) bij competitie wedstrijden regelmatig toestaat (gebeurd ook ongevraagd) plaats te nemen op het ere-terras, men dit als een recht gaat beschou wen en vraag je uiteindelijk zelf om moeilijkheden bij druk be zochte competitiewedstrijden en Europacupwedstrijden. Tot dusverre werd een lid dat om een extra plaats kwam vragen omdat hij een zakenrelatie of een familielid op bezoek had altijd aan de gevraagde plaats geholpen. Getracht zal worden dit te blijven doen, maar het zal dan wel een uitzondering moeten blijven en geen gewoonte worden. Het bestuur zal er alles aandoen om te voorkomen dat er een chaos ontstaat op het ere-terras, omdat de goede naam van Ajax betreffende gastvrijheid hierbij in het geding komt. Voor sommige leden zal het vorenstaande misschien niet zo prettig zijn, maar zonder geldig diploma of dameskaart met bij behorende reserveringsstrook kan men niet meer zo maar plaats nemen op het ere-terras. De secretaris, J. H. Westrik. 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 5