A zich toch wel wat onrustig op zijn plaatsen bewegen. Maar een fraaie actie van Simon stelde La Ling in staat met een mooie kopbal de stand op 42 te brengen en daarmede de overwinning zeker te stellen. Opmerkelijk tijdens deze wedstrijd was het zich verstappen van scheidsrechter Mulder (hij kon na behandeling de wedstrijd toch tot het einde toe leiden) alsmede het feit dat Clarke een penalty miste en aan de andere kant Piet Schrijvers er één kon stoppen. Hadden de Zwollenaren zich in bovenstaande partij sportief ge dragen, anders was dat in de return (dit was immers een „doublé" in één week). Met meedogenloos hard spel (slachtoffer o.a. Jan Everse) trachtte men te imponeren en gelet op het ver loop in de Meer veronderstelde men mogelijk dat Ajax in de tweede helft dan wel door de knieën zou gaan. Maar dat was toch verkeerd bekeken de onbeheerste schoppers"zo lazen wij ergens in de Pers, aan wie „ref" Oorver zonder over drijving meerdere gele kaarten had kunnen uitreiken) Ling, Meyer en een verrassend mooi doelpunt van Simon brachten een ver diende 3O zege. Hierna de „topper" AjaxPSV. De Eindhovenaren zonder Jan van Beveren (handblessure), Ajax zonder Jan Everse (nog niet hersteld van de verwondingen tegen PEC). Vijf-en-twintig-duizend toeschouwers hebben genoten van een vooral prima spelend Ajax, dat méér verdiende dan de betrek kelijk kleine 2O zege. Neen, de zuiderlingen kregen niet de gelegenheid zich als een landskampioen te tonen, waren vooral in de verdediging onzeker (maar goed voor hen dat doelman Van Engelen daar niet aan meedeed) kortom lagen belangrijk bene den het niveau qua spel dat Ajax ten beste gaf. We scoor den door Dick Schoenaker een ziedend schot na fraai aange geven van Simon waarna Ray uit een penalty (Krol werd onderuit gehaald) de voorsprong vergrootte tot 2O wat dus ook de eindstand was. Een uitstekende prestatie. We zijn nu gekomen aan de eerste wedstrijd om de UEFA-Cup; Ajax moest, zoals u zich nog wel zult herinneren, eerst „uit" tegen: Athletic de club Bilbao, zoals de officiële naam luidt. Wel, het werd voor Ajax „het drama van Bilbao". Eerst een bal in eigen doel, door zuiver ongelukkige omstandigheden (Pim) en toen een beslissing van de Duitse scheidsrechter Walter Horst- mann onvoorstelbaar! Ook voor de Spanjaarden. Een geweldige blunder! Na ongeveer een kwartier spelen in de tweede helft schoot de Spanjaard Vidal de bal hard in het zijnet, waarna het „leder" via de doelstang en de betonnen ballustrade weer in het veld terugsprong. Zó gedecideerd was deze misser dat Vidal uit spijt de handen voor het gezicht plaatste en ook het achter het doel staande publiek niet reageerde als voor een doelpunt. Tot ieders stomme verwondering (bij onze tegenstanders al gauw plaats makend voor vreugde) wees de arbiter naar het midden. Woeden de Ajacieden, natuurlijk, teleurstelling en een inmiddels zeer stil geworden publiek, ledereen zag het onjuiste van deze erger lijke beslissing in. Een schandaal was het. Maar althans voor lopig niets aan te doen. Het elftal herstelde zich van de teleur stelling en kreeg daarna alle lof voor de houding, waarmede de tegenslag werd verwerkt. Van bestuurszijde is nog geprotesteerd; er was intussen een foto op de proppen gekomen die duidelijk aangaf dat de bal naast ging. Het was ook niet anders. Maar aangezien volgens de UEFA- reglementen ook voor een dergelijk absurd geval toch de Bij de foto's (van boven naar beneden): AJAX-ATHLETIC DE BILBAO Ray Clarke brengt Ajax op 2O en het gehele Stadion tot vreugde. kort voor het einde scoorde Lerby 3O en brengt Ajax hier door in de volgende ronde van de UEFA-CUP-competitie. Ajax—PSV 2—0 geen verweer tegen de strafschop genomen door Ray Clarke 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 2