BELKR BIESHAAR BELKR BIESHAAR Carrosseriefabriek Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en mof felinrichting houden wat er toe leidde dat Frank Kroon vandaag de hattrick kon verrichten. Onze overmacht was nu zo groot dat ieder ogen blik een verdere Ajax-score te verwachten was, maar helaas de tijd was om en zo bleef het 33. In de wedstrijd tegen Roda '23 bleek de tegenstander ondanks een Ajax-overwicht een moeilijk te nemen hindernis. Hoewel door flink „drukken" een aantal kansen werden gescha pen konden wij de volle winst toch maar ternauwernood boeken. Maar die kwam wel toen Jac. de Heer ons verdiend op 10 bracht, wat ook de eindstand werd. Ook tegen WA B1 werd het een krappe (10) overwinning. Een goed gespeelde wedstrijd, waarbij wij vooral na de rust ons overwicht verloren toen we met 10 man verder moesten. Het was toen (bij 00) verdedigen met uitvallen. Wel, uit één daarvan boekten wij succes, toen Winnie Haastrecht binnen de lijnen werd neergelegd en Hans Dekker vanaf de witte stip raak schoot. Een ruime zege op JOS B1, dat té zwak was om tegen ons enig redelijk verzet te bieden. Ze zijn er met 60 nog goed afgeko men. Bij de thee hadden we al een 50 voorsprong door goals van Winnie Haastrecht 2x Johan van Leyenhorst, Onno Pauw en Ronnie Voorn. Na de rust wist alleen Nico Brouwers nog één van de vele kansen te benutten. Al met al een redelijke start: 7 punten uit 4 wed strijden, met als doelsaldo: 11 voor en 3 tegen. C-JUNIORES Eerst nog iets over de oefenprogramma's van de C-Juniores. Een tournooi bij de vereniging „Soest" was bestemd voor vier C-Juniores teams. Aangezien wij geen C4 bezitten, werden de Pupillen ingezet onder de naam: C4. En ze deden het geweldig. Tegen gerenommeerde ploegen als Excelsior en Zeeburgia met respectievelijk 40 en 70 winnen is geen kleinigheid. Slechts één wedstrijd werd verloren (12). In totaal won Ajax hier met ruime voorsprong de eerste prijs. De A1-Pupillen, weer optredende als Juniores C4 nu in het Joop Broeren-tournooi (Volewijckers) deden het daar opnieuw uitstekend. Het gehele Juniores C bestand (1, 2, 3 en 4) werd ook hier ruim winnaar. Overgaande naar de competitie was in de eerste wedstrijd we hebben het dus over de C1 Juniores Zeeburgia de tegen stander, als altijd: een moeilijke. Ons elftal kwam op ongelukkige wijze achter toen een bal van richting werd veranderd. Maar de ploeg herstelde zich zodanig dat met de rust toch een 21 voor sprong werd geboekt. Na de pauze werden „The Whites" geheel weggespeeld door vloeiende Ajax-aanvallen met als resultaat een 61 Ajax-zege. De volgende partij tegen LIJNDEN C1 leverde een 51 over winning op. Met vooral hoog tempo deed Ajax zijn tegenstander de das om. Rust 30 voor Ajax, einde zoals gezegd: 51 met zeer mooie doelpunten. Dat het bij DWS altijd moeilijk is, dateert niet van vandaag of morgen. Ook thans heeft de club een goede C1, vooral physiek sterk. In de begin-phase waren onze tegenstanders meer aan de bal omdat ze ook agressiever waren. Maar toch niet echt ge vaarlijk. Toch meer vat op dit spel krijgend namen we vóór de thee de leiding door Jos Gillebaard. Goed werk in de tweede helft van Ringo Rootlieb stelde Rob Groentéman in staat de voorsprong te vergroten, terwijl Jos Gille baard attent een verdedigingsfout afstrafte; 30 voor Ajax. Een goede overwinning voor onze hardwerkende ploeg. De JUNIORES C2 troffen in de eerste competitie-wedstrijd JOS C1. Pas halverwege de eerste helft wist Marcel de Bruyn de score te openen, nadat eerder vele kansen waren gemist. Twee-nul werd het uit een corner van Erik-Jan Smakman, die door (opnieuw) Marcel de Bruyn in een doelpunt werd omgezet. JOS redde nog wel de eer, maar daar bleef het bij. De tweede partij V.D.O. C1 uit had als onaangename weersomstandigheid: een harde wind. In de eerste helft had Ajax die tegen, scoorde in deze periode wel, doch de goal werd wegens „hands" afgekeurd. Na de thee liepen de combinaties bij ons beter, maar de afwerking was slecht. Bovendien bleken scheidsrechter en grensrechter een „hecht" koppel te zijn; bijna iedere Ajax-aanval werd afgefloten. Pas vlak voor tijd bracht een afstandschot van Herman Nieuwenhuis de beslissing (01). De volgende wedstrijd was „uit", nu tegen K.B.V. C1. Hoewel wij in de eerste helft oppermachtig waren, vielen er geen doelpunten. Wat dat betreft liep „de trein" pas na de pauze. Toen werden binnen tien minuten drie goals gescoord (Leon van Hilten 2x en Marcel de Bruyn uit een diepte-pass van Danny v. d. Moot). Even een tegenslag: KBV doelpuntte tegen, maar Erik-Jan Smak man liet 14 aantekenen en nadat KBV dat veranderde in 24 trof aan de andere kant een afstandschot van de hardwerkende Danny doel. Ajax zou daar nog een goal aan toevoegen toen Nick Hulscher (Erik-Jan werd binnen de beruchte lijnen neer gelegd) vanaf 11-meter de stand op 26 bepaalde. Vervolgens een physiek sterker ZSGO op bezoek. Vandaag was wel duidelijk te merken dat in de C2 zes 1e jaars-C Juniores speelden. ZSGO kwam voor de rust op 01 voorsprong. Hoewel de Ajax-aanvallen veelvuldig en niet ongevaarlijk waren, werd er toch te weinig geschoten, ondanks de kleine keeper bij de tegenpartij. Vlak voor tijd zou het nog gelukken langszij te komen door Marcel, die een voorzet van Danny afrondde (11). De JUNIORES C 3 openden het seizoen met een wedstrijd tegen Arsenal. Nu, het werd geen gelukkige start, want met 41 moes ten we de eer aan de tegenpartij laten. Ajax verzuimde hier jam mer genoeg, vooral in de eerste helft, de nodige kansen te be nutten. Volle winst was er de week daarop tegen DWG C1. De orkaan, welke deze dag zijn deuntje blies, maakte het voetballen voor beide elftallen moeilijk. Bij de rust stond Ajax voor met 20 door goals van Nico Pijpe en Herman v. Eekeres. In de tweede helft veroorzaakte een misverstand in de verdedi ging een tegen-goal. Maar het bleef 21 voor Ajax. Ook in de volgende wedstrijd nl. tegen de GERMAAN C1 bleven de punten bij Ajax, waarbij de opgaande lijn bij onze jongens duidelijk waarneembaar was. Nico Pijpe en Alfons de Kort zorg den voor een 20 zege. Helaas tegen K.D.O. C1 „uit", waarbij voor de C3 als traditie geldt, dat hier voor ons nooit te winnen is, maakte de wedstrijd van vandaag daarop geen uitzondering. Kansen genoeg, maar geen goals, zelfs een penalty werd gemist. K.D.O., met de rust op 10, bouwde daarna uit tot 20, waarna Ajax nog dichterbij kon komen door Dick van Pareren (21). Maar juist op het moment dat er voor ons méér in zat, verspeelde Ajax de bal op het middenveld wat 31 betekende en voor ons de genadeslag was. Mart J. W. Middendorp H. Bijvank RIJKSSTRAATWEG 202-204 1115 AV DUIVENDRECHT TELEFOON 020-991625-992420 Met Ajax-diploma 10°/o korting 27

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 27