Wonen in Gooi en Eemland Na afloop was de stemming opperbest, omdat we weer eens echt „ouderwets" goed hadden gespeeld. Dat doet je deugd! Philip Uit den Boogaard (Philip, dank je wel. Voortreffelijk) De JUNIORES A2 speelden niet zo'n beste partij tegen Pancratius A1. Het spel werd, doordat de vleugels niet werden bezet, te klein gehouden en dat was juist een kolfje naar de hand van de tegen partij. Rust 10 door een kopbal van Van Eijk. Na de thee een verdedigingsfout bij ons (11) en toen daarna ook nog eens een vrije trap verkeerd werd beoordeeld stonden we met 12 achter. Intussen: met nog tien minuten te spelen! Tot overmaat van ramp moest Paul Holtgreive wegens een bles sure uitvallen; Marcel Boonstra ging onder de lat en deed daar zeer goede dingen. Een trekbal van Rinaldo de Groot kwam bij Van Eijk die gelijk kon maken en toen laatstgenoemde vlak voor tijd de vrijstaande Kick wist te bereiken was het 32. Tóch nog. Voldoening om de twee punten, maar de wedstrijd vergeten! Tegen de Volewijckers A1 hebben de schutters bij Ajax zich kunnen uitleven. Reeds na twee minuten was het al raak door Maurice. Verdere score in de eerste helft: Paul van Eijk, Marcel Kick en de na 35 minuten spelen ingevallen Marcel Boonstra (2x) zorgden voor 50, waarna nog vóór de thee de bezoekers de eer redden. In de tweede helft maakte Leo Willems 61, stopte Rene Deke- ling op fantastische wijze een strafschop, verhoogde Boonstra (2x), Maurice van Zijst en opnieuw Leo Willems de score tot 10—1! De eerste helft tegen ZSGO A 1 was niet zo best. Aan onze kant werd de dekking nogal verwaarloosd met als gevolg meerdere kansen voor de tegenpartij, die echter niet werden benut. Zelfs een penalty werd gemist. Wat tegen de verhouding in konden we toch een voorsprong boeken bij de rust, door een doelpunt van Paul van Eijk. De tweede 45 minuten waren wat Ajax betreft beter. Een prima actie van Leo Willems naar Paul van Eijk betekende 20 en hiermede was het verzet van ZSGO eigenlijk gebroken. Maurice 30, Marcel Boonstra 40, waarna de tegenpartij met een af standschot de eer redde. Maurice van Zijst maakte er tenslotte 51 van. Een zeer goede tweede helft dus, met uitstekend voet bal. De JUNIORES A3 begonnen hun eerste competitiewedstrijd tegen A.F.C. goed, aldus schrijft „reporter" Viggo Waas, maar hielden het peil niet lang vol. We kwamen op voorsprong door Mark Vrolik, maar snel hierna viel al de gelijkmaker. Doch Ed Lefeber scoorde nog voor de rust, zodat we opnieuw aan de leiding kwamen (21). De tweede helft was qua spel veel beter. Viggo en opnieuw Ed Lefeber zorgden voor een 41 eindstand, die met wat meer geluk nog groter had kunnen zijn. Tegen LIJNDEN zorgde Appie Scheltema dat Ajax bij de thee met 20 de leiding had. Zoekt u een woning, vraag onze gratis woninggids met vele te koop zijnde aanbiedingen Wij verzorgen tevens uw financiering Makelaarskantoor onroerende goederen ANT. H. HAK EN ZN. BV Hoofdstraat 24 - Baarn ULM» Telefoon 02154-12210 en 12048 b.g.g. 03493-2242 26 De hervatting was niet bemoedigend, toen de thuisclub spoedig legen scoorde. Een afstandschot van Marcel Koopman verhoogde onze voorsprong wel weer, maar het duurde niet lang of de tegen partij was opnieuw dichter langszij gekomen door een tweede tegen-goal. De genadeslag voor Lijnden waren de twee doel punten die hierna door Ajax via andermaal Scheltema gescoord werden; Appie nam in deze ontmoeting dus maar liefst vier van de vijf doelpunten voor zijn rekening. De uit-wedstrijd tegen Blauw-Wit op hun terrein in Sloten verliep doelpuntloos. De twee elftallen waren geheel tegen elkaar opgewassen, misten beide vele kansen, maar het bleef zoals het begonnen was in deze goede wedstrijd: 00. Tegen D.C.G. werd er in de eerste helft verschrikkelijk slecht ge speeld. Een gelukkig doelpunt voor de tegenpartij en een aan deze ten onrechte toegekende strafschop, brachten ons bij de thee op een 20 achterstand. Na de hervatting werd er door ons veel beter gespeeld en kwam Ajax door doelpunten van Viggo Waas en Ed Lefeber op gelijke hoogte (22). Verder brachten we het helaas niet. We scoorden vlak voor tijd nog wel een doelpunt, maar direct hierna floot de scheidsrechter voor het einde en liet daarbij weten dat die laatste Ajax-goal niet meer telde. Onze protesten werden laconiek weggewuifd'. (Dank je Vigo, uitstekend). Dit seizoen treedt een geheel nieuw elftal van de JUNIORES B 1 aan. Uit het oefenprogramma noteren we een uitstekend resultaat tijdens een tournooi te Culemborg, georganiseerd door de plaat selijke vereniging: FORTITUDO. Met een waarlijk schitterende score van 24 vóór en 0 tegen werd Ajax hier winnaar en kon de fraaie wisselbeker mee naar Amster dam worden genomen. Op grond hiervan, viel het begin van de competitie wat tegen. Een wedstrijd tegen DCG met aan beide zijden vele gemiste kansen eindigde zoals die begonnen was (00). Toen kwam de uit-wedstrijd tegen Blauw-Wit B1. Ons elftal toon de zich minstens een klasse beter. Niettemin moest de uitein delijke winst aan de tegenstander worden gelaten. Een blunder van de scheidsrechter (duidelijk handsbal) bracht ons op 10 achter. Dat bleef zo tot aan de rust. Na de pauze scoorde Blauw Wit opnieuw doordat onze verdediging een ogenschijnlijk onge vaarlijke situatie niet radicaal afwerkte. Twaalf minuten voor tijd brachten wij de stand op 21 maar verder ging het niet. De eerste volle winst boekte de Jun-B 1 tegen Amstelland B1. Een geladen Ajax-elftal speelde vooral in de eerste helft werve lend voetbal. Jammer dat de werkelijk uitgespeelde kansen slechts één doelpunt opleverden. Zelfs misten wij een penalty. Na de hervatting practisch hetzelfde beeld. Het doel van de tegenpartij ontsnapte bij herhaling aan een doorboring maar pas 10 minuten voor tijd was het eindelijk raak. Eindstand 02. Een vriendschappelijke wedstrijd tegen Elinkwijk B 1 (revanche uit het tournooi te Culemborg) leverde een 51 zege op. Verder over de competitie: AJAX-ROOD WIT. Een gecompliceerde situatie voor ons doel als gevolg van niet resoluut wegwerken leidde (overigens té streng bestraft) tot een penalty en deze werd onhoudbaar ingeschoten. Deze teleurstelling werd binnen 5 minu ten beantwoord met de gelijkmaker. Rust 11. Na de thee bleven onze jongens met vloeiende combinaties de tegenstander besto ken, waardoor er nog twee doelpunten bijkwamen en de eind stand 31 voor Ajax werd. JUNIORES B 2 Een wat teleurstellend begin van dit elftal tegen ZSGO bracht ons in de eerste tien minuten al op een 20 achterstand. Hier door wakker geschud ging Ajax nu wel stevig in de aanval, maar vóór rust leverde dat toch geen doelpunten op. Bij het begin van de tweede helft, trokken we het spel geheel naar ons toe, wat kansen opleverde, waarin ook verdisconteerd een strafschop. Frank Kroon benutte deze. Een tegenslag was dat we in dezelfde minuut ook een penalty tégen kregen, waar door (deze werd verzilverd) we weer op twee goals verschil ston den. Gelukkig konden we pressie blijven uitoefenen en tempo

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 26