Kroniek ajax-nieuws Het eerste bericht in deze Kroniek komt van de Redactie. Zoals wij in onze vorige editie reeds vermeldden betekende het aftreden als voorzitter van Ajax door de heer J. van Praag tevens dat hij afscheid nam als mede-Redacteur van ons clubblad, een en ander op grond van de reglementaire bepalingen. Deze houden n.l. in dat een bestuurslid deel moet uitmaken van de Redactie. Nu dat de heer Van Praag niet meer kon zijn, is zijn taak overgenomen door de heer Dick Boering. die we hartelijk welkom heten aan de redactie-tafel. Ook daarom niet de nieuwe voorzitter in deze functie als opvolger van zijn voorganger (dit naar aanleiding van opmerkingen die in deze richting werden gemaakt), de heer Harmsen wil de gele genheid hebben zich eerst in tal van andere zaken in te werken. En bij de heer Boering is „de pen" ook in goede handen. Wat de jaarvergadering van de Ledenraad aangaat (een verslag hiervan vindt u verderop in deze editie) was als belangrijkste punt natuurlijk wel het afscheid van de heer Van Praag als voorzitter en het overgeven van de presidentele hamer aan zijn opvolger, de heer A. Harmsen (visueel reeds in ons vorige clubblad). Persoonlijk gevoelden wij dit toch als een gebeurtenis die ons aansprak, misschien ook door onze samenwerking aan het Ajax- Nieuws. Veertien jaren (en wat voor jaren En nu: Jaap geen voorzitter meer. Dan: de nieuwe president bij de candi- datuur waarvan we al enige tijd betrokken waren. Ja het is toch allemaal zo gelopen. Ajax tiende voorzitter sinds de oprich ting in 1900. Wie hem voorgingen? F. Stempel (1900/1908) Chr. C. Holst (1908/1910 en 1912/1913) H. D. Dade (1910/1912), W. F. Egeman (1913/1925), F. Schoevaart (1925/1932), M. J. Kool haas (1932/1956), W. F. Volkers 1956/1958), J. L. Melchers (1958/ 1964), J. van Praag (1964/1978). Moge het Ton Harmsen gegeven zijn het mooie schip „AJAX", berucht en beroemd, bekwaam verder te koersen Hij weet in ieder geval wel wat varen is Over de Ledenraad gesproken: Jan Westrik deelde ons een dezer dagen mede dat ons opperste College op 17 oktober 1978 haar 15-jarig bestaan herdenkt. Dat houdt dan tevens in aldus zijn we tot de conclusie gekomen een jubileum van Jan Westrik n.l. 15 jaar secretaris. Namens de club, Jan onze hartelijke gelukwensen en nog meer hartelijk dank voor het vele werk dat je al die jaren voor Ajax deed. Als we alleen al aan de jaarverslagen, jaar-BOEKEN zijn het, denken. Nog vele jaren, in goede gezondheid. Cor van Dekken, opgenomen in het Lucas-ziekenhuis maakte het naar omstandigheden redelijk wel. Hij verzocht ons het bestuur club-avond en controle-commissieleden en anderen zeer te be danken voor de fraaie fruitmanden, bloemstukken en persoonlijke attenties, die hij aan zijn ziekbed van u allen mocht ontvangen. Hij zendt u langs deze weg vrienden en bekenden zijn hartelijke groeten. Prettige woorden lazen wij in „De Spartaan" (clubblad van Sparta-Rotterdam) jegens de van deze vereniging (en naar ons overgekomen) spelers Wim Meutstege en Ray Clarke: Wim Meutstege, jarenlang aan- en woordvoerder van onze ploeg, had aspiraties die wij niet konden vervullen maar Ajax wel. Sparta heeft nooit spijt gehad van het contracteren van Wim Meutstege. Integendeel, hij heeft zich altijd een goed speler en een goed sportman betoond. Het was ple zierig een man als Wim in de ploeg te hebben en wij hopen dat hij aan Sparta op een zelfde positieve wijze terug denkt. Ray Clarke, twee jaar lang de kop-man van de ploeg. Een in 1976 onbekende Engelsman speelt nu in Ajax. Dat zou en kele jaren geleden een jongensdroom geweest kunnen zijn. Maar het is geen droom, het is keiharde zakelijke realiteit. Ray heeft mede het gezicht van Sparta bepaald gedurende die twee jaar. Voor een prof als Ray was dit de mogelijkheid de weg op te gaan naar het grote geld, dat Sparta ook hem niet kon bieden. Ray werd de weg gewezen en hij koos die terecht. Helaas moeten wij wederom kennis geven van het heengaan van een van onze oude getrouwen, met name de heer M. L. Wesling. U vindt verderop in deze uitgave een „In Memoriam" geschreven door Wim Volkers. Rinus hij ruste in Vrede. Ja en dan zijn we toch zo langzamerhand toe aan de voetballerij. Over de nieuwe competitie gesproken, gaat het ons in de Ere divisie tot op heden niet slecht. Begonnen in Breda tegen NAC dat op eigen terrein meestal geen tegenstander is om mee te spotten werd daar een eclatante overwinning met niet minder dan 17!! behaald. De geweldige indruk die Krol c.s. in deze ontmoeting maakten, werd een week later tegen de Go Ahead Eagles enigszins getem perd toen aan de Middenweg na een 3O voorsprong bij de rust (Arnesen en Clarke 2 x waarvan één uit een strafschop) we nog maar benauwdmet 32 de zege konden binnenslepen. En toen in de volgende partij tegen PEC-Zwolle op ons terrein wederom een 3O voorsprong (Clarke, Meyer en Ling) bij de thee, na de pauze werd ingelopen tot 32 ging het Amsterdamse publiek Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1978/1979 - Oktober 1978 - No. 3 Abonnement (voor niet-leden) 20,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, D. J. Boering Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 15 nov. a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 1