De Don's Jong Aj disco WILLY ALBERT! CLUBHUIS AJAX VOORLAND haarverzorgers Na een viertal oefenwedstrijden, met voor ons goede uitslagen, startte op 26 augustus de competitie. Een regionale indeling met vele bekende tegenstanders maar ook enkele nieuwe. Zoals eerder in ons vorig clubblad vermeld begon ons vernieuwde team met een 21 uitzege op Excelsior. Bij de rust met 10 achter, maar in de 2e helft gaven conditie en kwaliteit de door slag en via doelpunten van Remco Muller en Ron van Niekerk (penalty) werd het 12. De wedstrijd daarna tegen Haarlem-thuis was de eerste sterke krachtmeting. Onze spelers hebben dit uitstekend doorstaan, al was dat in de 2e helft pas merkbaar. Na wederom een 10 achterstand werd het door onze nieuwste aanwinst en versterking Ruud Kaiser 11. Na een pittige toe spraak van Leo Beenhakker in de rust ging het veel beter. Meer vaart in het spel en betere spelopvatting hadden tot resultaat een fraaie goal van Gaby Martinez en nog één van Ruud Kaiser. Het einde van 31 voor ons was zeker verdiend. De derde wedstrijd thuis tegen FC Den Haag gaf voor rust weer hetzelfde beeld als voorheen. Slap, rommelig en de 01 stand met rust was zeer terecht. Na de thee, na opnieuw enige krach tige taal van de trainer, zagen we een veel beter spelend Ajax. Na een kwartier werd het verdiend 11 door Guido Pen en uit een voorzet van Rob van Alkemade scoorde Peter van der Hengst fraai 21. Bij een felle actie van Ruud Kaiser scoorde de in paniek geraakte verdediger van FC Den Haag in eigen doel en werd het nogmaals een 31 zege. Na 3 wedstrijden 6 punten! 't Kon slechter! Helaas ook minder goede berichten. Roel Brenker is reeds enige tijd uitgeschakeld door de ziekte van Pfeifer en Piet Wijnberg had opnieuw problemen met zijn geopereerde knie. Jongens, beterschap! De grootste pechvogel was Freek Lamain die tegen Den Haag ongelukkig viel en zijn enkel brak. Freek, allen wensen je een spoedig herstel. Op 16 september werd vriendschappelijk tegen Z.C.F.C. gespeeld en met 50 gewonnen, waarna de reis naar FC Dordrecht ging. Helaas, helaas verspeelden wij hier ons eerste punt. Met nog 10 minuten te spelen werd volkomen onnodig een 31 voor sprong uit handen gegeven. Met rust was de stand 10 na een kopbal van Gerrie Blokzijl uit een voorzet van Rob van Alkemade. Na rust een mooie goal van Guido Pen (20). Het werd 21, maar toen Erwin Cramer via een prachtige solo 31 scoorde leek alles beslist. Onze keeper, nog in de feestroes van 31, stond te ver voor zijn goal en vanaf de aftrap werd het 32. Dordrecht was toen niet meer te houden en 3 minuten voor tijd scoorden zij (dubieus buitenspel) de gelijkmaker. Alom sensatie bij de thuisclub maar niet bij ons. Jong Ajax-Jong S.V.V. Na een matige eerste helft, wel door een goed ingeschoten goal van Ger Blokzijl met 10 vóór, werden de zaken in de tweede helft na enige pittige woorden van trainer Beenhakker beter aangepakt. Sneller en fanatieker ging het gehele elftal ten aanval. Via fraaie goals van Rik van den Boog (2x), Peter van den Hengst en Rob van Alkemade werd de uitslag verdiend 50 in ons voordeel. Jong Feyenoord-Jong Ajax. Met 9 punten uit 5 wedstrijden reis den wij naar Rotterdam. Helaas zijn het 9 punten gebleven daar na een 02 ruststand, wij met 42 ,,de boot" ingingen. Helaas, want na een uitstekende 1e helft met goals van Remco Muller en een ,,in eigen doel" na een uitstekend actie van Peter van den Hengst, kwamen wij in de 2e helft er nauwelijks meer aan te pas. Via defensiefouten en twee zeer fraaie doelpunten van Feyenoord werd het een 42 verlies. A. Kraan 4 jeugdige Ajacieden zijn gekozen in het Nederlands (U.E.F.A.) jeugdelftal, dat zich via voorronden moet plaatsen voor de eind ronden Europees kampioenschap in mei 1978. Het zijn Kaiser, Blanker, Bergsma en Holshuyzen. Proficiat. voor al uw grammofoonplaten Hi-Fi- en stereo-installaties Osdorpplein 236, Amsterdam-W, Telefoon 195262 Sigarenmagazijn Bennie Muller Voorverkoop alle wedstrijden, óók uitwedstrijden Ajax Toto-inleveringsadres voor Ajax - BPC - Spartaan - Maccabi - SVA Haarlemmerstraat 96, telefoon 220431 (achter Reynoldstribune) Geopend elke dag vanaf 11.00 uur recepties, vergaderingen, enz. Telefoon 935133 e,en Praten m6t KAMLAG Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 19