AUTOLAK ALLE KLEUREN Otto Nieuwenhuizen b.v. m v i v/bmiv OOK IN SPUITBUSSEN K. G. A. Timman alle betrekking hebben op bericht van verhinde ring 3. Notulen van de jaarvergadering van 8 september 1977. Gepu bliceerd in het Ajax-Nieuws nr 3 september/oktober 1977. Voorzitter Harmsen vraagt of iemand nog voorlezing van de notu len nodig acht. Nadat is gebleken dat niemand dat wenst, worden de notulen door de voorzitter ongewijzigd vastgesteld. 4. Verkiezing 8 leden voor de ledenraad. Aftredend zijn de heren A. Boerkoel, J. A. Bouwens, M. Caran- sa, G. Fischer, M. J. W. Middendorp, H. J. W. Pil, H. A. Smit drs. L. M. van Wijk. Voorzitter Harmsen zegt dat nu er geen andere kandidaten zijn gesteld, hij aanneemt dat akkoord wordt gegaan met herbenoe ming bij acclamatie van de afgetreden leden. De vergadering geeft door applaus te kennen, dat daarmede wordt ingestemd. 5. Jaarverslag van de secretaris over het verenigingsjaar 1977- 1978, waarin een verslag over de werkzaamheid van de leden raad is opgenomen. Voorzitter Harmsen zegt dat nu het langzamerhand beroemd geworden jaarverslag van de secretaris aan de beurt is, waarvan een uitgebreid uittreksel is gepubliceerd in het deze week uit gekomen Ajax-Nieuws. Hij vraagt of iemand nog opmerkingen heeft over het verslag. De heer W. Wassenaar merkt op dat de secretaris hem heeft ver meld bij de overledenen, maar dat men kan zien dat hij nog leeft. Waarschijnlijk zijn verkeerde voorletters gebezigd, want zijn vader met de voorletters J. P. is overleden. De secretaris zegt dat hij van de Administratie een opgave ont vangt van de in het verenigingsjaar overleden leden. Hij zal laten nagaan of misschien de verkeerde kaart is gelicht. 6. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 1977- 1978. Voorzitter Harmsen geeft hiervoor het woord aan penningmeester Brandsteden Alvorens aan de voorlezing van zijn verslag te beginnen zegt deze, dat de Balans per 30 juni 1978 en de Rekening van Baten en Lasten over het boekjaar 19771978 zijn gepubliceerd in het Ajax-Nieuws. De heer Van der Zwaag interrumpeert en vraagt of het personeel van de heer Ferron de zaal niet dient te verlaten. Voorzitter Harmsen antwoordt, dat hij dit, gezien de publicatie in het Ajax-Nieuws op 't ogenblik nog niet nodig vindt. Mocht echter naar aanleiding van gestelde vragen dieper op financiële zaken worden ingegaan, dan zal het wel gebeuren. De heer Brandsteder leest hierna zijn verslag voor. De voorzitter vraagt of iemand nog vragen heeft. De heer Schalm zegt dat hij heeft gezien dat er opbrengst was uit beleggingen, maar dat op de Balans „beleggingen" niet voor komt. Overtoom 515 - Amsterdam Telefoon 129804 Ook de kleur lak van UW auto, motor, bromfiets, Kuis en boot hebben wij in voorraad De heer Brandsteder antwoordt dat deze zijn begrepen onder het hoofd Liquide middelen. Aangezien niemand anders vragen heeft, bedankt de voorzitter de penningmeester voor zijn verslag. Applaus. 7. Mededeling van de Financiële Commissie. De heer Van Wijk deelt mede, dat de financiële commissie rapport heeft uitgebracht in de jaarvergadering van de ledenraad van 31 augustus jl. In dit rapport heeft de commissie de ledenraad geadviseerd om de penningmeester en de overige leden van het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid. De ledenraad stemde in met het gegeven advies, waardoor de voorgestelde décharge een feit werd. 8. Rondvraag. De heer Van Minden wil graag enige informatie over het electro- nisch scorebord. Hij vindt het geprojecteerde zo goed als niet te lezen en zaterdagavond viel het geheel uit. Hij vindt het maar een sof, gezien het vele geld dat er voor is uitgegeven. De heer Middendorp zegt het volkomen eens te zijn met de spreker. Wanneer het uitvalt is hij onmachtig, maar dit komt door kinderziekten. Volgens technici zit er vocht in de 6 rijen met elk 30 letters. Hij zit bij wijze van spreken in doodsangst dat ook de klok zal uitvallen. De heer Stodel heeft toegezegd dat het bord zal worden nagezien en dat het vóór de eerstvolgende thuis wedstrijd weer in orde zal zijn. Persoonlijk is hij nog steeds aan het oefenen voor de bediening van het bord. De heer Van Minden zegt dat hij maar matig tevreden is met het gegeven antwoord. Voorzitter Harmsen zegt nog dat de heer Stodel a.s. dinsdag op de bestuursvergadering komt en hem zal worden verteld dat het bord uiterlijk 30 september a.s. geheel in orde moet zijn en goed moet werken. De heer Hordijk heeft geen vraag, maar hij is van mening dat in 't verleden meer aandacht is besteed aan de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester. Het is hem bekend wat een werk Jan Westrik en Ton Brandsteder gehad moeten hebben om deze verslagen te maken en dat hij daarop toch nog wel even de aandacht wil vestigen en hun wil bedanken voor hun verslagen. Applaus. 9. Sluiting. Voorzitter Harmsen bedankt de aanwezige dame en heren voor hun aanwezigheid. Aan de ene kant gelooft hij aan een moeilijke tijd, als hij denkt aan het resultaat van gisteravond (Athl. Bilbao- Ajax 20 red.). Hij is van mening dat men een beleid niet na 1 jaar moet beoordelen, maar na 2 of 3 jaar. Het is erg belangrijk, dat wij er alles aan doen om er voor te zorgen dat we in de toekomst meer uit onze eigen jeugd kunnen putten, zodat we geen vreemdelingenlegioen krijgen. Zowel de vriendschappelijke als de competitiewedstrijden zijn tot dusverre succesvol verlopen en we zijn een heel eind op de goede weg. We hebben een jong en goed team in het veld staan. De vedetten zijn bijna allemaal weg en de spelers dienen te weten dat ze hard zullen moeten werken om geld te verdienen. Het C-team heeft met 6 punten uit 3 wedstrijden ook weer de goede lijn te pakken. Hij vraagt de aanwezigen om niet alles te geloven wat in de pers omtrent Ajax wordt gepubliceerd. Het bestuur doet beslist geen kromme zaken. Hij doet een beroep op de commissieleden, elf talleiders en trainers om voor een goede communicatie te zorgen en dat men niet moet trachten elkaar de loef af te steken. Dan wordt Ajax 100 jaar. De Koninklijke H.F.C. bestaat binnenkort ook 100 jaar en waarom wij dan te zijner tijd niet. We dienen allemaal de handen in elkaar te slaan om goede resultaten te bereiken. Gebeurt dit, dan gelooft hij in Ajax. Hij wenst de aanwezigen voor straks een wel thuis en sluit om 9.00 uur de 1e in record tijd door hem geleide algemene jaarlijkse ledenvergadering. De secretaris, J. H. Westrik. 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 18